Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » A skizofrénia öröklődhet?

A skizofrénia öröklődhet?

Figyelt kérdés

nagyapámnak valószínűleg az van legalább is egy ismerősöm szerint.félek,hogy öröklődhet!!

az összes tünet jellemző rá ami a skizofréniára utal

éléggé megromlott a kapcsolatunk mert ordibál és többször megfenyegettet,hogy halálra ver meg olyanokat mond,hogy engem babaként kellet volna megfojtani

mindig fura gondolatai vannak,összefüggéstelenül beszél,

van,hogy csal gondol egyet eljön oda ahol mi lakunk(már a házban,udvarra se nagyon engedjük be)és az utcáról kezd el mindenfélét ordibálni rám és anyára is..

14/L


2011. aug. 18. 12:12
1 2
 1/19 Hailey13 ***** válasza:

igen, de nem valószínű szerintem.

sajnálom a helyzetet:/ hidd el hogy szeret egyébként csak a betegsége miatt ilyen.

2011. aug. 18. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%

Azert a skizofrenia joval komolyabb,nem lehetne elvezetni egy orvoshoz?

Es ha megis valami ilyen betegsege van,nem biztos hogy skizofrenia,gondolom az anyukad apja,nem tudna vele beszelni hogy orvoshoz menjen?Nem tudom pontosan hogy öröklödö-e,de tudok nehany szemelyt,ahol a csalad nem örökölte.

2011. aug. 18. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:

igen anya apja

már vagy 3-4 éve mondjuk neki.hogy menjen el orvoshoz,de őt nem lehet ilyenekre rávenni mert akkor csak az mondja,hogy ő nem bolond meg,hogy őt nem mérgezzék gyógyszerrel

már régóta voltak tünetek de jóval gyengébbek tavaly ősz óta teljesen megbolondult

2011. aug. 18. 12:29
 4/19 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat!:)
2011. aug. 18. 12:29
 5/19 anonim ***** válasza:
100%

A betegség nem öröklődik, de a hajlam rá az igen.

---

Nézd, ha a nagyapád valóban skizofrén, arról nem tehet, ez egy betegség, és akkor betegként kell kezelni és gyógyíttatni, nem pedig hagyni, hogy megromoljon a kapcsolat. Bezzeg arra jó volt, hogy a szülődet, aki az ő gyereke, felnevelje meg etesse, meg gondoskodjon róla. Most, hogy öreg és beteg, és neki lenne ugyanerre szüksége, egyből megromlik a viszont, ahelyett, hogy segítenétek rajta.

Ha nem lenne beteg, lehetne mondani, hogy "nem érdemli meg", bár az ilyesmi nem érdem kérdése szerintem. De mivel beteg, és ez a betegség velejárója, szégyelheti magát a gyereke (valamelyik szülőd, akinek az apja).

Át kéne gondolni, hogy ha ő is megbetegszik, vajon te gondoskodsz-e róla, ha azt látod és azt tanítják neked, hogy a beteget kerülni kell, és nem beengedni a házba.

Ha te beteg leszel, és a te gyerekeid is bezárják előtted az ajtót, mit fogsz csinálni?

2011. aug. 18. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%

A skizofrén beteg nem cselekvőképes. Magyarul: nem beszámítható, nem tudja, mit csinál, mit tesz. Ezért nem "mondani" kell neki, hogy menjen el orvoshoz, hanem cselekedni. Széttárni a karját a szüleidnek, hogy én szóltam, az semmi.

Kb. mintha a fuldoklónak odaszólnál a partról, hogy ússz ki. Nem fog, mert nem tud úszni. Pedig te szóltál neki, hogy ez a megoldás.

2011. aug. 18. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:

van egy másik lánya ő gondoskodik róla(ő se teljesen normális)

a gyerekeit nem Ő nevelte,hanem mama sokszor volt részeg és inkább a focival meg a csapattal törődött

csak aztán mamát elvitte a rák(én már nem is ismertem őt)

kényszeríteni nem tudjuk,hogy elmenjen dokihoz!!!

a baj az,hogy ha valóban megüt akkor még a rendőrség se foglalkozna vele azzal az indokkal,hogy" nem volt beszámítható"

2011. aug. 18. 12:37
 8/19 A kérdező kommentje:
*a gyereket nem Ő nevelte hanem mama,Ő sokszor volt részeg*
2011. aug. 18. 12:38
 9/19 Hailey13 ***** válasza:
szerintem szólni kell az orvosnak, hogy menjen házhoz és nézze meg. valahogy..
2011. aug. 18. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:

Egyrészt ha valaki bűncselekményt követ el, a rendőrség igenis foglalkozik vele, lehet belőle per, tárgyalás stb. csak legfeljebb nem lecsukják, hanem gyógykezelésre viszik.


Másrészt: a skizofréniára való hajlam öröklődhet. DE szerintem nem skizo a nagypapa, mert az általában (jelzem, általában, nem mindig) fiatalabb korban jön ki, olyan 20 és 40 éves kor közt. Szerintem egyszerűen a sokévi ivás elvitte az agya jó részét.

2011. aug. 18. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!