Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Lehet hatásos homeopátiás...

Lehet hatásos homeopátiás szer (Pl alkati szer) depresszió ellen?

Figyelt kérdés
Ugyanis én már több mint 2 éve szedek antidepit, de jó lenne vmi alternatív módszer...Valakinek van tapasztalata, hogy homeopátiás szerrel is kezelhető ez a betegség?
2009. ápr. 17. 16:38
 1/5 anonim ***** válasza:
79%

2 éve folyamatosan KELL szedned? Vagy csak még nem próbáltál lejönni róla...

Ez nem mindegy.

Depi ellen a most forgalomban lévő gyógyszerek sem egyformák, mert a depresszió is egy sokrétű betegség, egy kémiai anyag (leegyszerűsítve) pótlásáról szól, illetve arról, hogy ezt állítsa elő az agyad.

Gondolj bele: szerinted a cukorbetegséget lehet homeopátiával kezelni? Mert a depressziót sem, mint semmi olyat, ami HIÁNYbetegség. (Elnézést azoktól, akik most szörnyülködnek, miért kell ezt ennyire leegyszerűsíteni, tudom, miről van szó, csak szerettem volna, ha kérdező si érti.)

2009. ápr. 17. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Odin777 ***** válasza:
100%

szia, nekem is szednem kell már 6 éve,de a lényeg hogy a homeopátia viszont a test öngyógyítását célozza meg ,

így szerintem a hiányt a test maga pótolná.

és legalább természetes anyagokról van szó


de nézz utána a kineziológiának is .

én is most értem odáig,hogy gyorsabb módszert keressek és úgy néz ki hogy ez tényleg az is.

valami 5-7 alkalom is komoly haladás.

sok sikert hozzá és fel a fejjel

2009. ápr. 17. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Utolsó hozzászóló, mélyen egyetértek azzal, hogy a test betegségeinek okait alternatív módszerekkel is meg lehet és kell próbálni kezelni.

De sajnos ez anyagcserebetegségekben homeopathiával nem lehetséges.

2009. ápr. 17. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:

Szerintem pedig igen, csak ehhez egy homeopata orvoshoz kéne elmenni aki jól elmondja. Én sem voltam még sajnos, de tervben van. Most kineziológushoz készülök és újra pszichoterápiát is kezdek. Mellette szedem most az 5-ös számú Schüssler sót (kalium phosporicum) és orbáncfű kapszulát. Remélem segítenek majd. Sajnos ezek így összességében nem olcsók és eléggé pénzszűkében is vagyok, de próbálom valahogy kiszorítani, mert az egészség a legfontosabb és ezzel a betegséggel sajnos nem működöm úgy hogy kéne. :(

Homeo.ból még jó a Sedatif pc (szorongásra) és hallottam egy Nervoheel nevű tablettáról is, de nem próbáltam.

Sok sikert neked is!

2014. okt. 19. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
...annyit még, hogy jelenleg ezekben jobban bízom, mint a gyógyszerekben, mivel nekem a sokféle antidepresszáns és szörnyű antipszichotikumok stb. nem segítettek. A homeo.nál meg legalább a szervezet öngyógyító hatása is működik, nem csak blokkolva és letompítva van az egyén a tünetekkel szemben. (Szóval, ha ezektől sem leszek jobban, akkor én is nagyon el leszek keseredve...)
2014. okt. 19. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!