Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Valami megváltozott bennem....

Valami megváltozott bennem. Egyszerűen nem vagyok képes elviselni az egyedül létet. El lehet így viselni engem? Meg fog ez változni?

Figyelt kérdés

Régen nem volt gond. Egyedül jártam a világot. Egyedül mentem ki fél évre csere diáknak egy idegen országba. De most azt sem bírom elviselni, ha párom egy hétig nem jön haza.

Egy hétre páromat a munkája 100 km-rel arrébb szólította és ekkor jött a nagyon durva változás. El ment az étvágyam, szorongtam, hányingerem volt és állandó sírógörcsök törtek rám és remegtem minden tagomban. Szegénykém nem is mert felhívni telefonon, mert a második nap után már nem bírta elviselni ahogyan beszélek vele. Egy hisztérika lettem.

Annyira szégyellem magam és nagyon sajnálom, hogy ilyen vagyok, de képtelen vagyok már az egyedül létre. Sajnos nincsenek barátaim, csak jó ismerőseim, de ők soha nem érnek rá találkozni, így csak párom van nekem egyedül. De így volt ez mindig is. Már lassan 6 éve vagyunk együtt, de most elérkezett egy pont, ahol képtelen vagyok nélküle létezni. Engem nem zavar, ha egyedül elmegy szórakozni, nem zavar, ha sokáig dolgozik, csak tudjam, hogy még az nap haza jön. Mivel egy hétig nem jött haza én kiborultam teljesen. De miért? És fog ez változni? Vagy együtt lehet velem így élni? Még azt sem tudom én együtt tudok-e így magammal élni.

Nagyon fáj, hogy elvesztettem valahol a függetlenségemet.

De más gond nincs velem (remélem). Dolgos vagyok, vezetem a háztartást, ellátom a párom, szeretem nagyon, ezt mindig mondom és ki is mutatom neki.


2011. aug. 29. 07:57
 1/7 anonim ***** válasza:
Van valami hobbid? Sokat segítene. Én is gyakran vagyok egyedül, de elfoglalom magam, kertészkedek, olvasok, rendezgetem a lakást, és így elviselhető.
2011. aug. 29. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Keress eg JÓ pszichokineziológust.
2011. aug. 29. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
65%
en is igy vagyok vele...20 eves vagyok es a parommal majdnem 2 es fel eve vagyunk egyutt... ugy erzem nem tudok nelkule letezni, bele se merek komolyabban gondolni mi lenne velem ha nem lenne o nekem...mar barataim sincsenek, max ismeroseim...o a mindenem, a tamaszom, a lelki tarsam. egyszeruen imadom es nagyon nagyon nehezen viselem a letezest nelkule. sajnos meg nem tudunk osszekoltozni, kb 2 evet varnunk kell ezzel, de en ugyerzem bele fogok bolondulni. mi is tavol voltunk egy egy hetig es en sem birtam idegileg(meg lelkileg). van hogy egesz nap sirogorcsom van, legszivesebben ataludnam a napokat es csak akkor ebrednek meg amikor o is mellettem van.
2011. aug. 31. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
65%
elozo vagyok. azt meg elfelejtettem hozzatenni, hogy folyton hajtogatom neki hogy mennyire szeretem es nem akarom elvesziteni mert fontosabb nekem mindennel. attol felek ne fojtsam meg ezzel...viszont nagyon jol esik mondani neki. legszivesebben egesz nap az olembe tartanam a kis fejet es simogatnam:(
2011. aug. 31. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Nekem nem az a gondom, hogy nem tudok a párom nélkül létezni, hanem, hogy nem tudok egyedül létezni.

De mivel nekem is csak ő van, ezért így nélküle nem tudok létezni.

Annyira más voltam régen és ez annyira hiányzik. Független, szabad szellem voltam. És mi lett belőlem? Egy lelkileg megtört, idegileg kikészült emberi hulladék.

2011. szept. 1. 12:53
 6/7 anonim ***** válasza:
hat most hogy a parod ennyire kozel all hozzad, valamilyen szinten szerintem normalis, hogy igy erzel... viszont olyan szinten intenziv az erzes, hogy neha enis ugy erzem pszihologus kellene:(
2011. szept. 1. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Nem tudok érdemlegeset hozzászólni.

De olyan jó lehet ennyire szerelmesnek lenni, meg hogy viszontszeretnek! Sajnos nekem nem adatott meg, szerettem, de nem kaptam vissza...

2012. jan. 7. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!