Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Szinte mindenkit felsőbbrendűn...

Szinte mindenkit felsőbbrendűnek tartok magamnál, félek kimenni a házból, mit csináljak?

Figyelt kérdés
Ha az utcán sétálok, vagy bárhol, akkor félek, hogy mit gondolnak rólam mások/ röhögnek-e rajtam. Ha idegen emberekhez kell szólnom alig bírok beszélni, akkor is csak nagyon halkan. Egész nap a szobámban vagyok egyedül, csak akkor megyek valahova, ha muszáj (akkor is nagyon nehezen). Szinte mindenhol keményen szorongok, kivéve a szobámban (bár sokszor ott is). Barátaim természetesen nincsenek. Középiskolában piszkáltak, mert nagyon vékony voltam, onnantól kezdődött el kb ez az egész. De egész életemben félénk voltam.
2011. aug. 31. 18:01
1 2 3 4
 1/36 anonim ***** válasza:
pszichológus-pszichiáter majd helyrerak :)
2011. aug. 31. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 anonim ***** válasza:
Ne félj semmitől, nincs okod rá! Na és ha nevetnek, összedőlne a világ? Hadd nevessenek, legyen vidám napjuk attól ha téged látnak! Mosolyogj, merj élni!!!!
2011. aug. 31. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/36 anonim ***** válasza:
Úristen!!! Nem hiszem el hogy valaki más is küzd ugyan evvel a problémával mint én.
2011. aug. 31. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/36 anonim ***** válasza:

Igen, én is ezzel küzdök. Arra jutottam, hogy hiába mennék pszichológushoz, amíg a mostani környezetemben vagyok. Amúgy utálok itt élni, allergiás vagyok a családomra, de akkor is biztonságos. Már mint gondolom, a tudatalattimba ez van bekódolva. Engem rengeteget bántottak egész gyerekkoromban, és ezért teljesen begubóztam. Itthon sem érzem jól magam, sőt. De itt nem érhet semmi bántás, semmi váratlan, és ezért van bennem az, hogy nem akarok kimenni. Szóval úgy gondolom, ahhoz, hogy ez változzon, el kéne költöznöm, a saját lábamra állnom, ahol nem megy el helyettem senki boltba, gyógyszertárba, stb, magamnak kell intéznem az ügyeimet, és ha egy kis társaság kell, akkor nincs ott tesóm vagy az anyám, hogy ne legyek egyedül - még ha valahol nem is nyújt már igzi örömet, ha velük vagyok -, hanem el kell járnom, ki kell mennem, emberek közé kell merészkednem, ha nem akarok megőrülni a magánytól. Csak ebben látom a kiutat. De ez sajnos még egy darabig nem fog megvalósulni, most kezdem el az utsó gimis évet. Ha felvesznek egyetemre, akkor azért fogok elköltözni, ha nem, kimegyek Németországba, de semmiképp nem maradok itthon.

19/L

2011. aug. 31. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/36 anonim ***** válasza:

Szóval ezen csak pszichológus-pszichiáter segíthet? Az gáz.

Ugyan ez van velem is, pedig egy éve nem szólt be senki, megváltoztam, mások szerint jól nézek ki, de belülről nem tudok megváltozni.


20/F

2011. szept. 1. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/36 anonim ***** válasza:

A válasz írója 78%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: tegnap 18:55


Én is volt, amikor hasonlóan gondolkodtam, mint Te. Azt hittem az megoldás mindenre, ha elmegyek otthonról, hát nem! Ha a családoddal van problémád azt mindenképp velük kell megoldanod, ha elmész = elmenekülsz előle.

2011. szept. 1. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/36 anonim ***** válasza:
Először is próbáljátok ki ezt: 2*2dl citromfű tea, 2*1 Magneb6, nekem a pszichiáter ajánlotta és segít, meg nagyon jót is alszok tőle!!!
2011. szept. 1. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/36 anonim ***** válasza:

Tuncyy!


A nyugtató tea jobb, mint a tabletta az igaz. De ez akkoris csak tüneti kezelés. Rám egyáltalán nem hatott az a bizonyos citromfű, de mások szerint jó, hát nem vitatkozom, mindenki próbalja ki és döntse el.

És talán kicsit javít egy ilyen helyzeten, ha valaki nyugodtabb, de az alapvető ok, ami miatt ez kialakult nem fog változni. Azt is döntse el mindenki maga, hogy ez így elég-e neki.

2011. szept. 1. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/36 anonim ***** válasza:
Csak egy ötlet volt, hátha használ nekik is!!! :)
2011. szept. 1. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/36 anonim válasza:
ugyan ez van velem is csak én a számítógépbe temetkeztem.
2011. szept. 1. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!