Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Pánikbetegséggel kihez fordulj...

Pánikbetegséggel kihez forduljak? Először is a háziorvoshoz?

Figyelt kérdés

Tavaly decemberében kezdődött az egész, utána elmúlt, aztán megint rámtörtek a rohamok. Most kb 5-6 hónapja nem volt tünetem, most megint rám tört ma. Elég volt annyi hogy vissza gondolok hogy milyen régóta nem volt rohamom.

Hogyan zajlik a kezelés, és meddig tart? Pszicholgus kezeli, vagy a házi orvos? Légyszives mondja el aki tudja.

Hogy mondjam el , bemegyek a háziorvoshoz, és mondom hogy rohamaim vannak, és a tüneteket is elmondom. Azt is hogy utána olvastam, és valószínűleg ez pánik roham?


2011. aug. 31. 21:07
 1/2 anonim válasza:

Nekem is volt pánikbetegségem, elég rosszul voltam tőle.


Én voltam neurológusnál aki először felírt nekem egy gyógyszert, az nem vált be, de a második szerencsére már igen.


Nálam főleg a közlekedés okozott gondot, nagyon rosszul voltam a járműveken... nem voltam pszichológusnál, hanem újra és újra felszálltam buszra, villamosra - valamint ha éreztem, h. kezdek rosszul lenni, bevettem a gyógyszert.


Valamint nyugattam magam, h. nem leszek rosszul, nem ájulok el...mostmár jól vagyok szerencsére, ezt le lehet győzni.

2011. aug. 31. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
A háziorvos ad beutalót az idegosztályra pszihiáterhez. Ott kapsz rá gyógyszert ha szükséges. Onnan továbbküldhetnek pszihológushoz is. A kezelés általában 4-6 hónapot vehet igénybe. Ha súlyos a betegség, lehet egy év is.
2011. aug. 31. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!