Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Kamaszkori drámázás, vagy...

Kamaszkori drámázás, vagy komoly probléma?

Figyelt kérdés
Egyedül vagyok, nincsenek barátaim, csak egy legjobb barátnőm. Valamikor több barátom és haverom volt, de a régiek az iskolaváltás után lassan lekoptattak, újakat meg képtelen vagyok szerezni, mert egy társasági 0 vagyok! Az új sulimban megpróbáltam barátkozni, de csak addig jutok el, hogy néha velem is dumálnak. Pár emberhez nagy nehezen közelebb kerültem, de amikor már épp megbíztam bennük, ők is eldobtak. A szüleimnek nem merek semmit elmondani, mert nem értenek meg, ahogy senki más sem. A jövőre nézve úgy érzem nincsenek kilátásaim, nem vagyok képes elérni, amit akarok. Gyakran álmodozom arról, hogy meghalok, vagy megölöm magam, főleg éjjelente, meg az iskolában is. Szerintetek túlreagálom a helyzetet, vagy tényleg baj van velem? Mit csináljak?
2011. szept. 1. 22:34
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Mi lenne ha beszélnél az iskolapszichológussal? Attól még nem vagy "dilis"...
2011. szept. 1. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Utolsó...mondhatom nagyon emberséges vagy.

Kérdező! Ha gondolod írhatsz nekem privátot, mert hasonló helyzetben vagyok. Lehet, tudok segíteni.

2011. szept. 1. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Szia:)

mikor bekerültem a középiskolába, kábé másfél évig nekem is hasonló problémáim voltak.. barátokat úgy-ahogy tudtam szerezni, de egyáltalán semmi önbizalmam sem volt, a "barátságok" meg felszínesek voltak... nekem idővel elmúlt, nagyon sokat írtam naplót.. meeeg próbáltam változtatni a külsőmön (mondjuk elég durva komplexusaim voltak, pedig nem volt annyira rossz a helyzet), és egyszer azt éreztem, mikor tükörbe néztem, hogy elégedett vagyok magammal, meg hogy a barátaim már tényleg barátok. de nagyon nagyon sokat gondolkoztam, hogy legalább egyszer elmehetnék a sulipszichológushoz, szerintem abból baj nem lehet. sok sikert, hidd el, kilábalsz belőle, csak kitartás kell, és beszélni valakivel, vagy legalább kiírni magadból, ami bánt, minden egyes nap. nekem segített, remélem legalább erőt tudsz meríteni abból, hogy másnak már sikerült:)

2011. szept. 1. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

0 pontosnak üzenem, hogy az anonimitásban könnyű g|cizni, de hogy nem mondanád a szemébe ennek a lánynak amit itt az imént előadtál, az száz.

Neked meg azt mondom, hogy tarts ki, az élet folyton változik. Jönnek új lehetőségek, új barátok, s te magad is csiszolódsz napról napra.

2011. szept. 2. 01:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Én nem értem miért tartod g_ciségnek, ha iskolapszichológust ajánl valaki. Valakivel meg kell osztania a problémáit és erre kiváló egy pszichológus, aki hasznosabb tanácsokkal is szolgálhat, mint itt a többség. Sokan azt gondolják, hogy az "dilis", aki ilyen helyre megy. Pont, hogy arra utalt szerintem az első megszólaló, hogy helytelen, ha valaki igy gondolkodik. A legtöbb emberre ráférne egy hónapban legalább egyszer, hogy elbeszélgessen egy pszichológussal. Mindjárt nem lenne annyi szorongó, komoly hangulatzavaros ember.
2011. szept. 2. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Figyelj, szerintem mindenkivel előfordult, hogy akit a barátjának hitt, mégsem az... velem is csomószor előfordult már sajnos. :( Én nekem az segített, hogy nyitottabb voltam, sokat hülyéskedtem, bátran odamentem a többiekhez, dumálgattam, programokat szerveztem sulin kívül az osztálytársaimmal, egyre több időt töltöttünk együtt és már nem tudtuk egymás társasága nélkül meglenni suliban:) Igaz, hogy pár csalódás így is volt, de ez benne van a pakliban... Jobb, ha megtudod, ki az, akire ne számíts, akiben ne bízz. Ami nem öl meg, az erősebbé tesz;) Olyanok meg lesznek majd, akik tűzön-vízen keresztül is kitartanak majd melletted, csak ne félj nyitni mások felé.

Ha az osztálytársaiddal a kapcsolatot reménytelennek is látod, nem muszáj csak velük barátkoznod, nagy a suli, sőt, maga az egész világ:) Meg ha több ismerősöd van, az később neked lesz jobb ;) Keress ismerősöket, foglald le magad valami értelmessel, hogy az ilyen gondolatok elkerüljenek:) Később már nem fognak ilyen érzések gyötörni:)

2011. szept. 2. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Meg akár tarthatsz egy kisállatot is, kutyát vagy cicát vagy bármit, amivel foglalkozni kell, hidd el, nagyon feltudják dobni a hangulatodat és az életedet:) És úgy érzed, hogy miatta érdemes élned.
2011. szept. 2. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Ez jó ötlet. Nekem cicám van és valóban nyugtató hatása van a dorombolásának, nagyon hálás teremtés.

Amúgy meg fogd fel úgy, hogy ez egy ilyen nehéz periódus az életedben. Mindenkinek van ilyen, ha nem is látszik nyilvánvalóan pl. a társaidon, de sokan szoronganak ezért-azért.

Ha nem ott a suliban, de később biztosan találsz igazi barátokat. Túl fiatal vagy ahhoz, hogy feladd és halálon gondolkodjál. A sulis korosztálynál azt figyeltem meg, hogy a nagyszájú, feltűnési mániások hiába társasági csillagos ötösök, ha komolyabb, lelkizősebb témára kerül a sor, lefagynak, mert csak a jópofizást és a felületes barátságok fenntartását tartják lényegesnek. Sokkal szürkébbek az ilyen emberek, mint Te akinek az igazi minőségi kapcsolatok az értékesek, éretteb a gondolkodásod sokuknál. Nem vagy szürke kisegér, csak épp nyuszika vagy, de ebből ki lehet nőni, sőt ki is fogsz, csak idő kérdése. Tapasztalatból beszélek. Fel a fejjel :)


26/L

2011. szept. 2. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
59%
@93% volt egy 0%-os megjegyzés, ami utólag látom ki lett törölve, arra értettem természetesen. Ő nem pszichológust, hanem kötelet ajánlott. Így már érthető?
2011. szept. 2. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
72%
Köszönöm, hogy szóltál. Valóban el voltam tévedve, nem láttam az igazán bunkó beszólást. Az ilyen ember húzza le magát a wc-c..pff
2011. szept. 2. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!