Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Normális vagyok? Kell pszichol...

Normális vagyok? Kell pszichológus segítsége?

Figyelt kérdés

Szóval az van, hogy elsős vagyok főiskolán, és év elején írtunk egy matek alapvizsgát. A vizsga sikerült, ám mikor fel akartam venni a Neptunon a Matek 1. tantárgyat, kírta, hogy a tantárgy jelentkezési időszak lejárt. Kiderült, hogy a tárgyjelentkezés délig volt, viszont a vizsga eredményemet szintén csak délben tudtam meg, sőt, az oktatók még azt is mondták, hogy lehet csak este derül ki az eredmény.


Erre akkora elkeseredésbe és dühbe estem, hogy fogtam a széket, és a földhöz vágtam, úgy, hogy ripityára tört, még a lába is leszakadt.


Normális ez a reakcióm a Neptun hülyeségére? Vagy tényleg túlteng bennem az aggresszió? Most már nem a matek miatt szomorkodom, hanem szék miatt.:(


2011. szept. 2. 13:28
 1/5 anonim ***** válasza:
nem ártana beszélned erről valakivel, mert tudod te is hogy nem így kellene levezetni a feszültséget
2011. szept. 2. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nyugodj meg, érthető a tehetetlen düh. Ugyanezeken megyünk át a lányommal évek óta ez van a főiskolán.
2011. szept. 2. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Nem feltétlenül kell pszichológus,inkább másképp vezesd le a feszültséged!

Pl.: futás,bicajozás,rágózás,egyél mogyit,sétálj,eddz,stb..

És ha úgy érzed,hogy valami mégis bánt legbelül,akkor azt beszéld meg valakivel,vagy,hogyha zárkózottabb vagy,és nem mersz erről beszélni,esetleg nem akarsz,akkor rajzold ki magadból,mint oly sokan! :D

Nem tájképekre gondolok,meg hasonlókra,hanem amit akkor érzel,ahogy a szíved/lelked épp diktálja.

ha azok össze-vissza krix-kraxok,akkor azokat!

A lényeg,hogy kiadd magadból a düht!

(És ha valaki furcsálja a rajzod,akkor mondhatod,hogy:

"Te egy meg nem értet művész vagy! XD)

2011. szept. 2. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Ha előfordulnak ilyen kitöréseid, érdemes felkeresned egy pszichológust, hogy elsajátitsál olyan feszültségoldó technikákát, melyekkel nem teszel kárt a környezetedben legközelebb, rosszabb esetben magadban vagy másokban. Volt egy lobbanékony barátom, aki egy kitörése alkalmával kishiján megfojtott, egyszerűen nem birta kontrollálni az indulatait. A nyakamnak ugrott, a polómat is eltépte, szorongatni kezdett dühében, vérben úszott a szeme, mert épp szakitani akartam vele. Pont az ilyen intenziv kitörései miatt jutottam az elhatározásra. Idegenek mentettek ki a karjai közül. Kis idő múlva kattant be neki csak, hogy mit művelt és szánta-bánta, még sirt is.

Ne szomorkodjál, inkább fejlesszed a feszültségoldó képességedet, mig még nem jutsz ilyen szintre. Fel a fejjel, ezen lehet javitani :)

2011. szept. 2. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Egy szék összetörése sohasem normális reakció (pont az a határ beteg és normális között, hogy a betegség pl. kárt okoz). Szóval nem ártana pszichológussal elbeszélgetni, ha ilyesmi máskor is történik. Ez neked is érdeked, mert ha mérgedben tárgyakat vagy embereket törsz össze, az bajba keverhet, illetve félni fognak tőled.


Másrészt a NEPTUN ki tudja hozni az állatot a legbékésebb polgárból is, tehát valamilyen szinten meg tudlak érteni.

2011. szept. 2. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!