Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Az nevezhető diszgráfiának,...

Az nevezhető diszgráfiának, amikor írok, nem csak kézírásnál, összekeverem a betűket? Például "G" helyet "D" írok, vagy "Neked" helyet "Nekem" vagy fordítva? és hasonló betűkeverések?

Figyelt kérdés
A gépírásnál más betűket keverek, mint a kézírásnál, például az "M" és "D" vagy vagy "T" a "P" pedig egyik se van közel egymáshoz és sokszor rossz helyre is teszem a szóközt. Addig észre se veszem míg a Word ki nem jelzi, hogy rossz.
2011. szept. 2. 15:29
 1/3 anonim ***** válasza:
44%
Ha odafigyelsz, nem történik ilyen. Velem is volt régen, mert belém beszélték, hogy diszgráfiás meg diszlexiás meg nem tudom milyen vagyok, de aztán hallottam valakitől, hogy ez hülyeség és ha kicsit jobban koncentrálsz, akkor nem lesznek ilyen hibáid. Mára már rájöttem, hogy diszgráfia és diszlexia nem léteznek, csak olyan emberek, akik valamilyen oknál fogva lusták koncentrálni írás közben.
2011. szept. 2. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Jé, hasonló nekem is van. Egyszerűen ronda a folyóírásom, mert mindig mindent átírok. Képtelen vagyok a betűket a jó formájukba írni. Gépelésnél az egyedüli gondom, h a ly-t és az j-t keverem (muszály, ilyed, juk, hejen stb), pedig ezeket folyóírásban helyesen írom.

Egyébként nem tudom minek nevezzük ezt.

2011. szept. 2. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
72%
Dehogynem, van diszlexia és diszgráfia, de nem olyan mértékben, mint ahogy azt sokszor hiszik.
2011. szept. 2. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!