Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mi lehet az oka az állandóan...

Mi lehet az oka az állandóan visszatérő öngyilkosság iránti vágynak?

Figyelt kérdés
13 éves korom óta többször is voltak öngyilkossági kísérleteim most 23 vagyok, depresszióval kezelnek, 4hónapja szedem a gyógyszereimet és már úgy éreztem sínen van az életem, de ezen a héten valahogy minden rosszabb lett. Pár napja megint megpróbáltam meghalni, itthon volt az egyik ismerősöm és meghallotta,h sírok, elmondtam neki,h mit tettem, de csak mérges volt rám, mindenki haragudott rám. Nekem ez fáj,h nem segíteni akarnak hanem még ők is gyűlölnek! Nem hívtak mentőt semmit, én kidőltem. Mikor felkeltem még ez is csak tovább rontott a kedvemen, megértettem,h ők nem akarnak elveszíteni, de arra senki sem gondol,h nekem mi lenne a jó?! Utálom az életet, az embereket, magamat! Ha jó is történik velem, pár nap és újra azt érzem nem akarok élni. Pszichológushoz is járok, de ő sem ért meg. Egyedül vagyok a nagyvilágban! Hibát hibára halmozok!
2011. szept. 4. 01:52
 1/8 anonim ***** válasza:
62%

Ha valakinek több öngyilkossági kísérlete volt már, az nem akar igazán meghalni. Ez csak egy segélykiáltás.

Ha valaki igazán meg akar halni, akkor az olyan módszert választ, ami 100%-os. Pl. vonat, 10 emelet zuhanás...

De az olyan kamu, amikor valaki életlen bicskával karcolássza a csuklóját, vagy bevesz egy levél C vitamint...

2011. szept. 4. 02:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
74%

Ennyiből nem lehet megállapítani,hogy mi az oka.

Ebből a pár sorból amit írtál én nem kicsi nárcisztikusságot érzek és jó adag önzést.

Az ismerősöd mérgességét is megértem.

Megyek haza és ott egy hulla.

Rendőrségi kihallgatás,meghurcolnak,hogy volt-e közöm hozzá stb.

Bajba kevered a másik embert.

Aztán meg haza kell mennie egy olyan lakásba,ahol tegnap egy hulla feküdt.

2011. szept. 4. 02:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
71%
A sötétséget csak fénnyel lehet megszüntetni, bárhol legyen is az. És bármekkora legyen is a sötétség egyetlen szál gyertya képes megszüntetni.Sosem hittem volna, hogy az öngyilkosság is megszokássá válhat. Az ember is holtig tanul. Bele vagy ragadva a kamaszkorodba. Ideje lenne felnőni.
2011. szept. 4. 03:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Az mit jelent, hogy "itthon volt az egyik ismerősöm, és meghallotta, hogy sírok"? Ez kicsit olyan, mintha már anyu, apu meg tesó tudná, mire megy ki a "játék" (ami ugyanakkor teljesen komoly, csak ők már láttak tőled ilyent), viszont itt egy új helyzet, az ismerősnél még nem játszottad el a bizalmat, hátha ő végre TÉNYLEG felfigyel rád... Csak hát nem arról szólnak a terápiák, hogy ne ilyen módon hívd fel magadra a figyelmet?


Az a legnehezebb az egészben, hogy kívülről várja az ember az odafigyelést, de a másikat megváltoztatni sokkal nehezebb (mármint rávenni, hogy még több figyelmet szenteljen rám), mint saját magunknak megadni azt a figyelmet és szeretetet, amire szükségünk van. 23 éves vagy és már rengeteg mindent nem lehet visszacsinálni vagy újraélni a régi dolgokból - éppen ezért itt az idő új életet kezdeni és elfogadni a dolgokat olyannak, amilyenek. Pl. hogy a környezeted "csak" ennyi figyelmet fordít rád. Ne add fel!

2011. szept. 4. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Amikor negatív érzelmeid vannak,próbáld meg kiírni magadból...vagy akár versszerűen is,akármilyen kezdetleges...Ez komolyan segít,legalábbis nekem segített,sokáig én is meg akartam halni,utáltam mindent...de nekem az neurózis volt,meg igazából még most is van,csak nem akarok már meghalni...Szóval az írás sokat segít,én ezt a módszert használom már nagyon rég óta...Fokozza a hatást,ha a hangulatodhoz választasz zenét is ilyenkor,mert az segíthet még több érzelem felszínre hozására,hogy aztán leírhasd,és megnyugszol tőle...
2011. szept. 5. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
27%

Önző vagy! Ezt is csak azért írtad hogy most figyeljük rád.

Igaza van az előttem szólónak ha öngyilkos akarnál lenni akkor már megtetted volna.

2011. szept. 22. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
Utolsó Te sem vagy egy IQ ninja jól látom? nem 1-2 nap alatt jut el az ember arra a pontra amikor képes lesz megtenni szóval az hogy eddig nem tette nem azt jelenti hogy nem fogja megtenni, én kb mióta az eszemet tudom depresszióban élek, voltam pszihológusnál is de nem sokat érnek az ilyen semmitmondó hókusz pókuszok. sokat olvastam a témáról minden irányból, minden formából átlátom a dolgokat tudom hogy mit fogok okozni én is már felismertem megértem és tudom mivel jár az egész, de ettől nem tudtam magam meggondolni az élet múlandó így is meg úgy is, nkem normális életem nem lesz mert nem lehet nincs rá mód, én nem akarom tovább erőltetni. szívás....
2013. jan. 9. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Schmiedt Martin válasza:
66%

Figyelj,ha úgy gondolod,hogy az öngyilkosság az egyetlen kiút,akkor sajnálom.Nem mondhatom azt,hogy tedd meg,mert az öngyilkosságban való segédkezés (amit törvény büntet),de empatizálok veled,ezért nem mondom azt se,amit a többi válaszadó,hogy "önző dög vagy,ideje lenne felnőni,blablabla".


Az öngyilkosságra való hajlam mindenkiben benne van.És akik azt mondják,hogy ideje lenne felnőni,well van egy rossz hírem-sok ember,aki eldobta az életét pontosan azért tette,mert felnőtt fejjel látta a világot és ezután nem tudott értelmet adni az életének,egy akkora űr keletkezett benne,amit nem tudott semmivel (se piával,se más droggal,semmivel) betölteni,ezért fogta és megölte magát.Jobb példa nem is lehetne erre Kurt Cobainnél.

2015. okt. 30. 02:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!