Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Voltatok már hasonló helyzetben?

Voltatok már hasonló helyzetben?

Figyelt kérdés
20 éves lány vagyok, kb. 10-11 éves koromban volt egy pánik?rohamom, a szüleim és én is nagyon megijedtünk, el is vittek pszichológushoz, aki megállapította, h az ég adta egy világon semmi bajom nincs, a köv. rohamkor úgy éreztem megfulladok, a szüleim szintén nagyon megijedtek és elvitettek az ügyeletre onnan kórház, de nem találtak semmit. Ezt követően elvittek sportolni, a rohamok és a rossz közérzetem abba maradt, kb 3 éve azonban abba hagytam a sportot, pedig jó voltam benne.. tavaly érettségi előttig nem volt semmi bajom, csak közbe közbe érettségi előtt a stressz miatt valószínűleg, ismét rohamaim lettek.. de nem ugyanolyanok mint annak idején.. úgy éreztem h a szívem rendszertelenül ver, rengeteget fájt a fejem iszonyatosan rossz közérzetem volt, mindennap sírtam.. aztán egyik nap nem tudtam felkelni az ágyból.. anyukám jött értem adott nyugtatót jobban lettem tőle.. megtanultam az évek során kezelni a pánikbetegségem már ha ez az.. egy év eltelt, de mostanában folyamatosan rossz a közérzetem, társasági ember vagyok de kerülöm a társaságot, nem érzem jól magam a bőrömben, sokszoor gondolok arra, h az életem semmit sem ér. vannak jobb és rosszabb időszakok is, de az utóbbi 1-1,5 év maga volt a pokol.. biztosan közre játszik benne az is, h ez a 2. év h nem jelentkeztem sehova egyetemre, úgy érzem h felesleges amíg nem tudom mit szeretnék tanulni.. de látom a korombelieket ahogy elmennek otthonról és belevágnak az életükbe és úgy érzem én nem jutok 1ről a 2 re, nem is tudok semminek neki állni, félek, úgy érzem bele fogok bukni.. folyamatosan örlödök kattog az agyam :( nem is tudom mit akartam már :( orvoshoz kellene fordulnom.. de sem időm se pénzem :(
2011. szept. 5. 13:24
 1/2 anonim ***** válasza:

Nyugi már. Nem kell orvoshoz fordulnod. Nekem is sikerült talpra állnom...a tavalyi évi sorozatos kudarcok után azt mondtam magamban, h nem érdekel, év vége van, ennél már nincs lejjebb, innen már csak felfele vezethet az út. Úgyhogy elkezdtem bízni és biztos voltam benne, hogy a következő sikerülni fog. És sikerült is, azzal kezdődött az év. A következő dolog, amibe belevágtam, az is sikerült. És tudtam, h most már ez így lesz. Ne kételkedtem, hittem, h menni fog. És amikor mégsem sikerült semmi - mert ilyen is volt, amikor már nem csak rajtam múlt a dolog - addigra már annyira megerősödtem, h nem azt mondtam, h a fenébe, már megint elszúrtam, hanem azt, h nem sikerült? Jól van, nem para, majd legközelebb. Mert feladni sose szabad. Szóval szerintem neked is ez a sikertelenség a kiinduló ok. Most nekem is van plusz egy évem, mert megint nem vettek fel (már van egy szakmám), de ezt az egy évet már eldöntöttem, h azzal fogom tölteni, h dolgozok, pénzt keresek (pont ma megyek próbanapra), és befejezem a másik nyelvvizsgámat is. És eszemben sincs feladni az álmaimat. Februárban újra jelentkezem egyetemre.


Szóval szerintem semmiképpen ne add fel az álmaidat, ne kend ezt arra, h pánikbeteg vagy, én is sokat sírtam, a legkisebb rosszra is összeroppantam, hanem változz meg belülről!! Menni fog! Döntsd el, h te most már sikeres akarsz lenni! És tegyél is érte! Semmiképpen ne zuhanj magadba és ne maradj egyedül!!!


(Bocsi, ha kissé zavarosan írtam.)

2011. szept. 7. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
Megadtad a választ a kérdésedre.Azért vannak rohamaid ill.depressziós tüneteid,mert stresszes vagy,kattog az agyad és úgy érzed nem jutsz 1-röl a 2-re.Fiatal vagy,éld az életed,használd ki a lehetőségeidet,menj társaságba,legyen barátod (ha nincs) és szeretkezz jókat vele,az levezeti a streszt :)) !
2011. szept. 7. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!