Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan motiváljam magam?...

Hogyan motiváljam magam? Mások akik voltak már nehéz helyzetben hogyan találták meg az összhangot magukkal a bajok után?

Figyelt kérdés
Én 4 éve váltam el, két gyermekünk nálam maradt. Megcsalt és bántalmazott is az ex, de hagyjuk is ezt. Közben főiskolára jártam, próbáltam újrakezdeni. Volt egy 2 éves kapcsolatom a 4 év alatt, de nem sikerült. Kizsigerelt lelkileg az a férfi is, ahogyan a másik, bár talán az hogy lelkileg törtem meg talán rosszabb, mint a verés vagy nem is tudom. Egyszerűen nem tudok talpra állni és újra mosolyogni, őszintén és elhinni hogy lehet még jó és hogy én képes vagyok egy boldog életre. Önértékelésem is igen lecsökkent, talán nincs is. Haszontalannak érzem magam.
2011. szept. 12. 16:47
 1/4 A kérdező kommentje:
Nem kell írni, hogy a gyermekeim adnak erőt és satöbbi. Adnak igen, de aki volt már ilyen helyzetben az tudja, hogy ez nem mindig elég. Törődöm velük, szeretem őket, ők is engem. Csak ez a mindennapi lehangoltság teljesen kiborít. :(
2011. szept. 12. 16:51
 2/4 anonim ***** válasza:

Nem divat ilyet mondani, de igyekezz maximálisan dolgozni olyat, aminek értelmét is látod! Ha van egy hivatásod, az ki tudja tölteni az életed, pláne ha még gyerekek is vannak, ezzel a kettővel már teljes életet lehet élni.


Ez azért is jó, mert nem kockáztatsz semmiféle férfivel: csak rajtad múlik, mit csinálsz, mire jutsz. Így össze tudod szedni magad, és a munkában elért sikerek meghozzák az életigenlésed is. Kitartást kívánok!

2011. szept. 12. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Na haszontalan az semmiképp sem vagy! :)

A napok "szürkesége" nagyon lehangoló érzés tud lenni. Nekem is voltak ilyenek és engem a mai napig az motivál, hogy iskola után végre a természetben lehetek! Csak kifekszek a kertbe, vagy elmegyek egy dombra. Nekem ez inspirálja a napjaimat. Ha haszontalannak éreztem magam, akkor szeretetet adtam másoknak és így nekem is jobb lett!


A szeretet a megoldás mindenre. Tölts sok időt a gyermekeiddel, fess velük, barkácsolj, kiránduljatok :)


Csak akkor fognak téged tisztelni és szeretni, ha TE magad is szereted a lelkedet. Az önszeretet az alapja mindennek. És miért ne szeretnéd magad? A gyermekeidnek te vagy a menedék, hasznos tagja vagy a társadalomnak!


Tanultál az exed esetéből. mostmár a jövőben jobb választásaid lesznek. Csak így lehet fejlődni.

17/l

2011. szept. 13. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Mozdulj ki ezekből a hétköznapokból. Szerezz egy biciklit, ha éppen nincs, és irány a természet. Jómagam most próbálok kijönni egy igen komoly szorongásos időszakból, és van, hogy napi 2-3 órát is sétálok. Nézem a házakat, az eget, az embereket, a fákat, a füvet, vagy a gyerekeket ahogy játszanak a téren. Vidd magaddal a gyermekeidet is, hiszen úgy még oldottabb lehet a hangulat és nekik is jó élményt jelenthet a dolog. Táplálkozz egészségesen, és kezdj el valamit sportolni. Ez a kettős a legtöbb esetben már nagyon sokat segít. A legfontosabb szempont az öngyógyulásnál a motiváció megkeresése és realizálása. ha emlékszel még milyen voltál, amikor nem volt probléma, nem voltál lehangolt, amikor szeretted magad, és amilyen vagy akkor próbálj meg visszatalálni oda. Hozd újra elő azt az éned. Legyen motivációd, legyen hited és a gyógyulás előbb-utóbb bekövetkezik.
2011. szept. 14. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!