Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Depresszión valóban tudnak...

Depresszión valóban tudnak segíteni pszichológusok? Azt hiszem ez közepes, vagy talán már erős depresszió. (Egyáltalán nem tudok aludni gyógyszer nélkül, egy percet sem)

Figyelt kérdés
Nekem alvászavarként jött elő,ez a legnehezebb formája. Mer ha befelé fordulós lennék, azon könnyen lehetne változtatni, de ez a nem alvás nagyon nehéz. Antidep., és nyugtatót szedek. Már lassan 2 éve, mindig mást, kísérlet kísérlet hátán,. Szeretnék ebből már kikeveredni. Vas megyei vagyok. Valakinek van jó pszihológus ismerőse? Pszihiáterekből elegem van, csak gyógyszerrel tömnek:(. Elegem van nagyon már ebből!!!
2009. ápr. 22. 21:18
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Csak szakember (pszichológus) tud ilyen súlyos esetben segítséget nyújtani. Ezt te magad képtelen vagy megoldani. Csak akkor fogsz tudni felépülni, ha te is mindent megteszel érte, mert maga a szakemberhez járás nulla inputtal nem ér semmit. Szóval mindkettőre szükség van. Remélem, hogy hamarosan megoldódik a helyzeted!
2009. ápr. 22. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Sajnos sok pszichiáter ilyen, de nem mind. A kognitív viselkedésterápia bizonyítottan gyakran hatékony depresszióban és alvászavarban is, és nem olyan, mint a gyógyszer, amelyet ha nem szedsz, megint minden rossz. Lehet, hogy pszichológusok is végzik, nemcsak pszichiáterek, nem tudom. Szerintem ilyennel foglalkozó szakembert próbálj találni! Mielőbbi jobbulást kívánok! Menni fog!
2009. ápr. 22. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:

Szia


Nekem is pont ilyen problémám volt, szerencsére lassan egy éve sikerült véget vetni annak az állapotnak és mára már minden rendben és komolyan boldogan élek.

Sajnos a legtöbb szakorvos inkább csak a pénzre megy és a "beteg" levan****. A lényeg az, hogy nekem 2 gyógyszer segített (kb. 9 hónapig szedtem) és egy kis életmód változtatás. Bőven megérte mind a kettő mert így vissza tekintve életem eddigi időszakát éltem át akkor.

2009. ápr. 23. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm nektek, rendesek vagytok:)!

Az utolsó válsz adótól szeretnék még kérdezni:

-milyen gyógyszereket szedtél pontosan?

-milyen módon változtattál az életmódodon?

Én sportolásra gondolnék,mást nem tudok.

2009. ápr. 23. 22:00
 5/5 anonim válasza:
Mi volt a gyógyszer, engem.is érdekel, köszi!
2021. jan. 1. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!