Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mi segített mikor, , nem...

Mi segített mikor, , nem láttátok a fényt az alagút végén"? Nem vagyok jól! És már tényleg azt érzem hamarosan bekerülök a pszihiátriára, mert nem kapok segítséget senkitől!

Figyelt kérdés
Már régóta kb (3éve) tart a depresszióm,de már azt érzem itt a vég!Össze roppanok!(a depressziómnak több oka is van,szerintem!Régi sérelmek,rossz emlékek,és a mostani!)Már nem bírok velük!Nem hagynak békén a negatív gondolatok!És már a fejemben sem tudom rendezni magam!:-S
2011. szept. 13. 18:20
1 2 3
 1/22 anonim válasza:
Nekem pszichológus.
2011. szept. 13. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
92%
Nem vagyok gyógyszerpárti, de ha ilyen régóta tart a dolog, az antidepresszáns tudna segíteni, pszichoterápiával, vagy legalábbis beszélgetésekkel kombinálva. Én hónapokig húztam, mondván nem akarok gyógyszeren élni, de végül mégis rászántam magam. Már egy hét múlva kezdtem jobban lenni, nekem sokat segített.
2011. szept. 13. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 A kérdező kommentje:

Én is halogatom,ez a gond!De már besokaltam!...Mennyi lenne a kezelés?(Ha nem magán dokihoz megyek) És kihez forduljak?Pszihológus vagy pszihiáter?Mi a menete?Be megyek a kórházba és? Kit keressek?

Mennyibe kerülnek a gyógyszerek?Életem végéig szednem kell?

Bocsi a sok kérdésért!De nem vagyok jártas ebben!

2011. szept. 13. 18:33
 4/22 anonim ***** válasza:
100%
Nem szégyen orvosi segítséget kérni! Azt mondják aki saját maga felkeres egy szakembert az már megtette az első lépést a gyógyulása felé.
2011. szept. 13. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
100%
Elsőként érdemes pszichológussal próbálkozni, hátha már a problémák kibeszélése is segít. Ha ez kevés, ő továbbirányít pszichiáterhez, aki gyógyszert is felírhat. Nézz utána van-e a környéketeken mentálhigiénés gondozó, ez járóbeteg-ellátás és ingyenes. A gyógyszerek nem drágák, mert támogatás van rájuk, persze rengeteg féle van.
2011. szept. 13. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:

Ha már annyira súlyos a helyzet, hogy nem tudod emiatt ellátni a munkádat, és ki hat a környezetedre is ez az állapot , akkor én azt javasolnám, hogy pszichátriai szakrendelőt keresd fel a településeteken. Mert csak a pszicháter írhat fel gyógyszert ennek kezelésére.

A magán pszicháter viszont arra jó, hogy jobban oda tud a problémádra figyelni. /sajnos ez sztk keretein belül nem működik, az orvos nem tud oda figyelni a probléma gyökereire mert nincs ideje rá./

Viszont egy terápiás beszélgetés+ gyógyszer sokat fog javíthat a közérzeteden. Hogy mennyi idő alatt azt így előre nem lehet megsaccolni. A pszicháter és a pszichológus is vissza megy egészen a probléma kezdetéig. Sokat számít, hogy ki milyen terápiát fog alkalmazni. Ezt orvos válogatja.

2011. szept. 13. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 A kérdező kommentje:
Hát nem tudom mi hol van,és hogy működik mert nem rég költöztem ide!Majd bemegyek kórházba és megérdeklődöm valakinél!Sajnos magán orvosra nem lesz pénzem!De remélem valamit azért segít a sima doki is!Szerintem akkor pszihiátert keresek fel!
2011. szept. 13. 18:56
 8/22 anonim ***** válasza:
100%
Merre laksz?
2011. szept. 13. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 A kérdező kommentje:
Baranya megye:Szigetvár
2011. szept. 13. 19:26
 10/22 anonim ***** válasza:
100%

Baranya Szigetvári Egészségügyi Szolgáltató Kft., Mentálhigiéniai Gondozó 7901 Szigetvár, Szt. István ltp. 7. Dr. Göbölyös Ivett 73/500-500 Dr. Györkös Györgyi 73/500-594


Itt lehet egyébként rákeresni:

[link]

2011. szept. 13. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!