Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Pánikrohamot hogyan kell kezelni?

Pánikrohamot hogyan kell kezelni?

Figyelt kérdés
Nem terápiás módszerekre vagy gyógymódokra gondolok, hanem ha valaki pánikrohamot kap, hogyan segíthetek rajta? Ott, akkor mit lehet/kell tenni?
2011. szept. 15. 20:14
 1/9 anonim ***** válasza:

lekeversz két nagy pofont - ezzel a jelenbe tér,

és elmúlik (nem vicc: mentős így kezelte a pánikost)

2011. szept. 15. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

hát ha engem a mentős így kezelne le, akkor még fel is jelenteném pánikrohamomban!!!


Én úgy nyugszom meg olyankor, hogy nagy és mély levegőt veszek addig, amíg a szívem ritmusa vissza nem tér a megszokott ritmusba, legyen velem valaki, akár ha éjszaka történik, aludjon velem a húgom, és érezzem, hogy mellettem van.Hidegvizes borogatást szoktam még kérni olyankor, és lefekszem az ágyra, és akkor a tesóm oda ül mellém, belékarolok és egy idő után megnyugszok!

2011. szept. 15. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Elöző te felismered a problémát és tudod kezelni, ha valaki nem tud magátol lenyugodni ott kell az a pofon hisz neki se jó ha túl sokáig pörgeti a szívét.

Amúgy neked se ártana egy új technika nem lehet mindig veled a tesod.

2011. szept. 15. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

az első: konkrét , megtörtént eset! és azóta is jobban van.. ( a pofonért elnézést kért az orvos, és azt mondta terápiás volt.) igen, valahova elmászik a jelenből a tudat - és az okozza a pánikot (mert ott épp semmi ok a riadalomra)

"Térj a jelenbe!"- kiálts rá - ez is segíthet - ez pl egy enyhébb részeget is (ha csak ideiglenesen is)

de kijózanít.

2011. szept. 15. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Tudom, hogy nem lehet velem ott mindig, de egyenlőre még kicsi, így van még időm másik megoldásra, ha végképp nem megy a megnyugvásom, akkor jön a gyógyszer bevétele, de inkább hanyagolom ahogy tudom, nem szeretnék rászokni.


A pofonos verzióban a legelső alkalom a jó, amikor meglepődik az ember és elfelejti a másik gondját, viszont utána védekezni is tud, másodjára más nem lepődnék meg, hanem felkészülve pánikolnék!

2011. szept. 15. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Érdekes:) Egy barátnőm is pánikrohamos és én is, de nálam nincsen ilyen elkalandozás, ahogyan írjátok. (a barátnőm nevében nem tudok beszélni, talán, nála van) Én tisztában vagyok azzal, hogy ez a szervezetem eltúlzott reakciója, száz százalékban tudatosan élem meg, hogy az adrenalintól reszketek, a légszomj miatt fulladok és az összes többi tünet a roham eredménye. Nincs más megoldás, csak az, hogy kivárjuk a végét, mint eddig?
2011. szept. 15. 20:54
 7/9 anonim ***** válasza:

nekem a mentősök először azt mondták anyának lélegezzek zacskóba,mert széndioxidhiány van a légszomjkor.azt hallottam hogy a mentősnek nem szabad látszódnia hogy megijed hogy húúú ajjaj mert akkor aki rosszul van még jobban felpörög. próbálnia kell kezelni a dolgot,azt mondani nincs semmi baj,elmúlik,stb.

Velem mondjuk a kórházba elég parasztul viselkedtek amikor 3adszorra vittek be mentővel.Azt mondták,megint te??

Na mindegy..

Szóval kevesebbet kell lélegezni ,de kicsit mélyebben.

erre én is mostanában találtam rá:

próbálom elsajátítani én is

http://www.youtube.com/watch?v=C1rvVQ7Pj4s

2011. szept. 15. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
szóval nem szabad állítólag szaporán venni a levegőt...lassabban kevesebbet.
2011. szept. 15. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszi szépen a válaszokat! Nem lesz egyszerű!
2011. szept. 20. 18:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!