Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért botlok zombikba, és...

Miért botlok zombikba, és miért azok találnak meg engem? Mi lehet az oka? Hogyan változtassak ezen? (Részletesebben a leírásban. )

Figyelt kérdés

Előre is szeretném leszögezni, hogy senkit nem akarok megsérteni. Csupán konkrétan, és egyértelműen akarom leírni az esetet, ami miatt felmerült bennem a kérdés az utóbbi időszakban. Felnőtt vagyok, és nem unalmamban írogatok ide, hanem valóban érdekelne a dolog "Miért"-je.



Én magam proaktív vagyok, vagyis inkább a dolgok elébe megyek, tudva, hogy ha valamit el akarok intézni, akkor ott tenni kell, nem elég tervezgetni, meg a sült galambot várni, illetve másokra mutogatni, stb.


Továbbá, ha valaki megkér valamire, egyértelműen vagy elvállalom, és akkor teljesítem is a vállalást, vagy elutasítom (nem sértő módon), így tisztán látja a másik fél is a helyzetet.


Igyekszem mindig pozitív maradni (persze nem az a folyton vigyorgó mentalitással értendő), vagyis a megoldást keresem a másokra mutogatás és siránkozás helyett.


Mindezek ellenére folyamatosan olyan emberekkel hoz össze a sors, akik szöges ellentéteim - halogatnak, panaszkodnak, lelkileg lehúznának, zombi életmódot folytatnak. Amikor hozzám fordulnak egy problémával, és én próbálok segíteni, alternatívákat említve, megoldási lehetőségekre összpontosítva, akkor szépen meghátrálnak, és alapból elvetik, hogy melyik miért nem jó - de úgy, hogy meg sem próbálják valóban alkalmazni azt. Olyan, mintha azt akarnák, hogy más cselekedjen helyettük.


Egyik ismerősömről kiderül pl. két hónap után, hogy éppen pszichiátriai kezelés alatt áll - és velem szemben is olyan durva kitörései voltak, hogy azonnal meg is szakítottam vele a személyes kapcsolatot, mert ezen nem tudok segíteni, és "veszélyeztetve" is éreztem magam, nem túlzok. Most éppen kórházban is van.


Másik ismerősömnek az a rögeszméje, hogy az ő életcélja az emberek segítése, de ő maga olyan szinten zárkózott, hogy az már fáj. Amikor kérdeztem tőle, hogy van, akkor egy műmosollyal válaszolta, hogy jól. Majd azonnal kérdezi, vagyis mondja, hogy ő szívesen segít nekem, mert segítségre van szükségem... csak néztem, hogy mi a baja.

Valahányszor beszélünk, az az első kérdése, hogy miben segíthet nekem? Vagyis mintha azt akarná hogy tőle függjek, de szerintem neki lenne nagyobb szükség segítségre, mert normális barátságra nem képes - ezt mástól is hallottam. Amikor említettem neki, hogy bocs, de nem egy ennyire zárkózott embernek fogom elmondani a problémáimat, még ha volnának is, akivel nincs bizalom a zárkózottsága miatt. Akkor azt felelte, hogy ő nem ajtó, hogy nyitott legyen.


A harmadik eset az a kategória, amikor chatre felmerészkedek, és akik fenn vannak, rám írnak, rám borítják a saját is sz*rukat, majd sietve lépnek is, mert "dolguk van", nekik ez a beszélgetés.


A sort nem folytatom tovább, mert már ebből is látható szerintem, hogy mi miatt nevezek bizonyos embereket zombiknak.


Már magam is kezdek belefáradni ebbe, hogy ilyen emberek vesznek körül, és nem értem, hogy miért ezek találnak meg, ha én magam nem ilyen vagyok.

Ezek alapján nem hiszek abban sem, hogy embert barátjáról lehet megismerni, stb.


Arra is gondoltam már, hogy inkább egyedül maradok, hiszen úgyis eddig is egyedül értem el, saját erőfeszítésemből azt, amire jutottam. Azt nem akarom, hogy folyamatosan kihasználjanak, zargassanak a 'zombik'. Abból nem kérek.


Illetve miért az ilyenekkel hoz össze a sors? :)


(Na, végre képes voltam kiadni magamból mindezt, és a megoldást keresem, tippeket, tanácsokat.)


2011. szept. 18. 12:23
 1/8 anonim ***** válasza:
59%
Sajnos nagyon kevés ember él TUDATOS életet. Így aztán úgy tűnik, hogy majdnem mindenki "zombi".
2011. szept. 18. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Így logikus. Ha energiavámpír lennél, te sem energiaszegény gazdatestet keresnél. Ha vak lennék, nem egy másik vakot kérnék meg, hogy vezessen. Ha tanácsot kérnék valamiben, amihez nem értek, egy szakértőtől kérném.
2011. szept. 18. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Hát nekem az jött le, hogy nem te választasz barátokat, hanem hagyod, hogy mások barátkozzanak veled. Szerintem foglalkozz többet a nem zombi ismerőseiddel, a zombikat meg rázd le...
2011. szept. 18. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Lehet hogy olyan szinten "aktív vagy" hogy mindenki zombi hozzás képest.
2011. szept. 19. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Proaktív vagy, ez jó, de vajon eléggé asszertív vagy-e?


Bosszankodsz-e rajta vagy tényként elfogadod, ha az ismerőseid az általad felvetett megoldási minták egyikét sem alkalmazzák?

- Ha igen, akkor most én mondom meg a tutit :-) Másképp kell nekik a jó megoldást tálalni, másképp kell kommunikálni velük - úgy, hogy azt érezzék, ők találtak rá a megoldásra és aztán nem az orruk alá dörgölni, hogy nélküled semmire sem jutottak volna. Ezt nagyon nehéz megállni.


Arra később sikerült rákérdezned (nem rájönnöd!), megtudnod tőle, hogy a segítős ismerősöd miért gondolja, hogy segítségre szorulsz?


A tudatosság későbbi lépcsőfoka, amikor megérzed, hogy nem vagy jobb a másiknál és senki sem jobb tőled. Amikor nem ítélkezel, akkor majd a szereteted vonzza hozzád az embereket - most meg csak a szereteted hiánya: úgy értem, hogy arra vágynak ezek az emberek, hogy egy olyan erősnek látszó valaki, mint te, elfogadja őket.


Ugyanakkor benne van az is, hogy a sok energiádra járnak rá, s mivel a rendszer egyensúlyra törekszik, elvesznek onnan, ahol sok van és felöltik magukat, mivel alacsony az energiaszintjük. Amint feltöltődtek, lekapcsolódnak rólad, lásd chat.

2011. okt. 26. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
kedves Kérdező!Határozottan értelmes volt a leveled. Jók az előző hozzászólások is. Egy dolog, hogy kikkel érintkezünk, s egy másik, hogy kiket választunk barátoknak. (Engem pl. majdnem megvert egy ember, mert ingerült volt, elkezdett gyalázkodni, én meg közbeszóltam, hogy nem kellene azért még sem így beszélnie. Más politikai nézeteket vallottunk, de azért nem kell a másikat megölni.) Tanulság: legközelebb befogom a szám, ha meg tudom állni egyáltalán.- Ezt csak azért mondom, mert ilyen dolgok mindennaposak, de attól még tisztában vagyok azzal, hogy nem ez az én saját közegem. Az előző válaszadóhoz, csak annyit fűznék még, hogy jó amiket írt. Az agressziót nem biztos, hogy értem. KÖztudott, hogy a magyarok kultúrájából hiányzik az ún. asszertivitás, ami nem agressziót jelent, hanem az érdekeink kulturált módon való érvényesítését, persze leegyszerűsítve. Én alkalmazom ezt a módszert, aki nem bírja, arról nem én tehetek.
2011. okt. 26. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Írásodból nagy vonalakban az jön le, hogy Te kiváló vagy, a többiek pedig zombik. Ezen azért el kéne gondolkodni.
2011. okt. 26. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Nekem ugyanaz jött le az írásodból, mint az utolsó írónak. Magyarul: te vagy a zombi, nem akiket annak látsz.

Béla, a zombiszakértő.

2011. okt. 27. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!