Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Az öngyilkosság megoldás egy...

Az öngyilkosság megoldás egy kilátástalan problémára?

Figyelt kérdés
2011. szept. 20. 02:16
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
29%

Szia!

On: Nem.

Off: Miért van az, hogy mostanában egyre több ilyen kérdés van itt gyk-n?

2011. szept. 20. 03:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
55%

semmilyen megoldasra nem ok az ongyilkosag!

ajanlom figyeledbe amit a pokolrol mindenkinek tudni kell c. konyvet!

2011. szept. 20. 03:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
84%

Olyan nincs, hogy kilátástalan probléma. Mindenből van kiút, mindenre meg lehet találni a megoldást. Ha már megkaptad az élet lehetőségét, éld végig, és egész biztos, hogy várnak még Rád jó időszakok az életedben.

Az a lényeg, hogy nyissál kifelé, ne fordulj magadba, és bármi is a gondod, enyhülni fognak a problémáid. Legyél szemfüles, vedd észre a körülötted kínálkozó lehetőségeket!

2011. szept. 20. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim válasza:

Szia!Az öngyilkosság csak menekülés a gondok elől,pillanatnyi elmezavar,és ha megbánod is,lehet,hogy már késő:(

Minden problémára van megoldás!

Nekem 5 évig nem volt villanyom,úgy éltem mint egy remete(2 kis gyerekkel az oldalamon)én is sokat foglalkoztam a gondolattal!

De talpra álltam,kifizettem a tartozást,van villany és boldogan élek!!!!

Sztem kezdj el gondolkodniegy alternatív megoldáson,biztos lesz valami ötlet!

Fel a fejjel!!!!

2011. szept. 20. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
61%

A probléma csak pillanatnyilag 'kilátástalan'. Egyébként nem létezik.

Fordulj szakemberhez!

2011. szept. 20. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
37%
Igen.
2011. szept. 20. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
58%

A válasz megírásának időpontja: ma 03:10


az off kerdesedre a valasz: mert sajnos nagyon nagy divatta valt a "jaj milyen szerencsetlen vagyok" "jaj hogy utalom, mar megint hetfo van" es az ehhez hasonlo sopankodasok.


Kerdezo, az ongyilkossag nem megoldas, csak az ongyilkos szamara. Mindenki masnak, aki itt marad, csak egy csomo fajdalom, gond, meg tobb baj... De, ha artani szeretnel az itt maradoknak, ahelyett, hogy segitenel... a te eleted, a te dontesed. De azzal, amit tenni akarsz, nem rontasz-e megtovabb az itt maradok helyzeten? Szulok, gyerekek, ferj/feleseg, akarkik...?

Amugy meg, nincs kilatastalan helyzet, csak esetleg neked meg nem jutott eszedbe a jo megoldas. Talan mi segithetunk, ha elmondod, mi a baj. Ha szeretned, mondd el. Hatha tudunk segiteni.

2011. szept. 20. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Néha meg kell hozni a legekményebb döntéseket is a nehéz helyzetekben(és itt most nem az öngyilkosságra gondolok). Költözz, tedd pénzzé az értékesebb cuccaidat, vállj el..stb Ne csak ülj és panaszkodj a neten, úgy tényleg nehéz kilábalni..
2011. szept. 20. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Egyetlen jó indokot tudok az öngyilkosságra, azt ha valaki végső stádiumban lévő gyógyithatlan beteg. Minden más probléma megoldható, csak dolgozni kell rajta, és nem elmenekülni a gondok elől.
2011. szept. 20. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Ha logikusan nézem nem az, mert

1. A problémád nem fog megoldódni, csak otthagyod másra örökségül (vagy ha mást nem, hát a példádat és a fájdalmat) és eldobod magadtól az esélyt, hogy legyőzd.

2. Ha nem hiszel az örök életben, akkor megszűnve még élvezni sem fogod tudni, hogy felmentést kaptál a megoldása alól. Ha meg hiszel, a vallások többsége szerint, úgy tudom, a megfutamodás nem érdemel jutalmat.

2011. szept. 20. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!