Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Alzheimer kórnál milyen...

Alzheimer kórnál milyen gyorsan épül le az elme? Tapasztalatok?

Figyelt kérdés

az apukám 74 éves,egyedül él.összeköltözésre nincs lehetőség,idős otthonról hallani sem akar.kezdődő alcheimer-kórt állapítottak meg nála,és sajnos az alkoholt sem veti meg,22 éve pedig agyvérzése volt.féltem őt,hetente 1-2 szer tudok menni főzni,takarítani,de mivel a kislányom 1.5 éves,és márciusban szülök,nem tudom,hogy fogom megoldani ezt is.néha elfelejti azt is,hogy férjhez mentm,és elköltöztem,a múlt hónapban pedig eltűnt a nyugdíja is,de az ékszereit is odaadta már egy idegennek,mert az új radiátorokat ígért a lakásba.

nem tudom mi tévő legyek,mennyi idő alatt fog leépülni annyira,hogy ön,-és közveszélyes lesz?tapasztalatok?


2011. szept. 22. 16:24
 1/3 anonim ***** válasza:

Az én nagyapám cirka 1-1,5 év alatt épült le nagyon durván, néha voltak tiszta pillanatai de ezen kívül alig. Éjjel nem aludt, inkontinenssé vált, nem ismerte meg apát, rokonokat, többször elment otthonról...


Amiket felsoroltál, már belefér az ön- és közveszélyes kategóriába, és az újsz. mellett képtelenség, h erre is legyen energiád. Ha jót akarsz magadnak, elkezdesz otthonokat keresni, ahol el tudod helyezni. Baromi sok pénz, de nem roppansz össze idegileg.

2011. szept. 22. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
ezen már túl vagyunk,pár napja elmentünk megnézni egy felsőkategóriás otthont,tetszett,tetszett neki,de beköltözésről hallani sem akar.
2011. szept. 23. 18:19
 3/3 anonim válasza:

Sztem rossz a megközelítés.Hazánkban- tapasztalataim szerint-a betegséget későn diagnosztizálják.Én 59 éves vok,s pszichés beteg/2 diplomával,rengeteg pszichiátriai tapasztalattal/.1,5 éve különös típusú feledékenységet észleltem,ami napi praktikus teendőimmel függött össze.Beszámoltam a pszichiáteremnek,aki ezt komolyan is vette,s elküldött külféle agyi elektromos vizsgálatokra.Ott fizikális elváltozásokat is észleltek,ami demenciára utal,s a vége-ha más kórság el nem visz-Alzheimer.Szedek gyógybogyókat,félévente járok értágító infúzió kúrára.Szerencsés vagyok,mert a dokim komolyan vett,s tovább küldött vizsgálatokra,talán marad időm arra,h tudatosan felkészüljek a végkifejletre,s a tőlem telhető módon lelassítsam a folyamatot.Netezek,sudokuzok,madzsongozok,sokat ténykedek szabad levegőn.1edül élek.

Külföldön van az alzheimereseknek fóruma,honlapja.Nálunk csak hozzátartozói oldal található.Ez nem véletlen.Sztem már a végső fázisokba kerül a beteg,mire diagnosztizálják,így fórumokat és hasonlókat már nem képes látogatni.A vizsgálatok drágák...

Jelzem a külféle eü-i előrejelzések az évezred legelterjedtebb és legelriasztóbb betegségeként említik.

Tudniillik fizikálisan üzemképes emberek,az agy üzemképtelensége miatt munkaképtelenné válnak,s a társadalom rákényszerül az eltartásukra,gondozásukra-így tönkretéve a hozzátartozó-gondozó ép elméjét is...

Amit én a magam részéről a logika szabályaival ellentétesnek ítélek,s tenni is fogok ellene.Nem fogom megvárni,h más agysejtjeit- az én már-már nem létező agysejtjeim életben tartása-nullázza le.Kérdés,h képes leszek-e felismerni,h itt az idő a dolgoknak véget vetni.Remélem,igen.

2012. jan. 22. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!