Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Bizonyos -függőséget nem...

Bizonyos -függőséget nem okozó- drogok elképzelhető, hogy valóban hozzátesznek valamit az ember lelki fejlődéséhez?

Figyelt kérdés

Előrebocsátom, utálom a drogoktól magukat nagyon bölcs guruknak hívő nagyokos filozofálgatós barmokat, és azt sem tartom normálisnak, hogy mintha kifejezetten elvárás lenne, hogy az ember minden ilyet kipróbáljon fiatalkorában, hogy aztán büszkén elmondhassa magáról, hogy "hát igen, ezt nem kellett volna, de ilyen a fiatalság". Szerintem nem ilyen, de mindegy. A kérdésemet azért tettem fel, mert hallottam, hogy bizonyos drogok valóban kiélesítik az érzékszerveket, olyan helyre küldik az agyat, ahol elvileg nem lehetne ott (mint amikor a klinikai halál állapotában levő ember visszatérése után elmeséli, hogy fölülről látta, hogy miket csináltak körülötte a nővérek), energiákat nyitnak meg és megvilágosult tudatállapotot hoznak létre.

Valóban így van, vagy ezt csak a drogosok képzelik be? Mint amikor azt hiszik, hogy szupererejük van és kiugranak az ablakon? A sámánok csak korai igénytelen drogosok voltak, vagy tényleg megtudtak olyan dolgokat, amik drogok nélkül rejtve maradnának? A természet azért adta ezeket a szereket, hogy bölcsebbek legyünk tőlük, vagy egyszerűen nem szokványos fajta mérgeknek tekintsük őket?


2011. szept. 23. 22:36
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Indiában a saivák egy része használnak általunk drognak minősített szereket, hogy meditációban mélyebbre jussanak, stb. Persze ne azt képzeld el, hogy bemész egy saiva asramba (templom), és ott tiszta drogosok között találod magad...


Nem önmagában a szer rossz, hanem az, ahogan egesek azt használják esetleg.


Ahogy a kést is lehet jóra használni - pl. kenyeret vágj és add egy éhezőnek, vagy éppen rosszra úgy, hogy leszúrj ugyanazzal a késsel valakit.


Ugyanez van a szerrel is.


Egyébként voltam Indiában, tehát nem könyvekből másoltam ide ezt a választ. :)

2011. szept. 23. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Bocs az elírásokért, kihagyásokért. A billentyűzetem nem éppen a legjobb.
2011. szept. 23. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

A sámánok vérprofik voltak, nem drogosok. A drogosok öncélúan nyomnak magukba minden xart, amiről halványila fingjuk sincs voltaképpen mi is az. Szívják azt a xar füvet is, amit valahonnan valakitől kunyerálétak.


Nem, nem , ettől óva intek mindenkit.


De mondok mást, van egy szép magyar mondat:

Fűben-fában orvosság. mit gondolsz, a kutya miért szokott füvet legelni?


Láttad a Hairt?

A végén a sírkőnél úgy szól a dal, hogy:


"Our space songs on a spider web sitar

Life is around you and in you

Answer for Timothy Leary, dearie"


Ebből a "Life is around you and in you"

és a "Timothy Leary" a lényeg. Indulj el ezen a nyomon, és eljutsz egészen a Sziddhártáig, vagy még tovább. Nekem nagyon nyomta a csőröm, ez a pár sor, hiszen eléggé katartikus helyen jelenik meg, egy látszólag abszolút sehová sem illő néhány sor. Nem lövöm le a poént, nézz utána, megéri!!!!

2011. szept. 23. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!