Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Szenved valaki Fibromyalgia...

Szenved valaki Fibromyalgia nevű betegségben? Kérnék némi segítséget.

Figyelt kérdés
2011. szept. 26. 08:17
 1/5 anonim ***** válasza:
Konkrétan mi érdekel?
2011. szept. 26. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Nagyon keveset találni róla, hogy milyen panaszokkal jár együtt, és olyan embereket keresnék akiknél ezt diagnosztizálták, kíváncsi lennék, hogy kezdődött, milyen tünetei voltak, most hogy van, és mit csinál ellene, és nem a femina és az informed általános leírása érdekel, mert azt én is megtaláltam, de fórumot, ahol több beteg van, nem nagyon....
2011. szept. 26. 12:48
 3/5 ko.marcsi válasza:
Mindenre van, megoldás,de itt nem lehet elmondani
2011. szept. 28. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Szia,


az első hozzászóló "visszakérdező" vagyok. A fibromyalgia kialakulásának, kórfolyamatának okai, részletei nem tisztázottak. Magát a betegséget a kilencvenes évek eleje óta ismerik el önálló kórként. Azt fontos tudni, hogy a fibromyalgiának nagyon sokrétű, diffúz tünetei vannak, a kezelése jelenleg tüneti, szóval olyan kezeléseket kell alkalmazz, amelyekkel az életminőségedet javíthatod.


Alapvető baj a fájdalomszabályzás zavara. A neuroendokrin (idegrendszeri hormonális) rendszer zavarait is meg figyelték a betegekben. Könnyen lehet, hogy a szerotonin-szint helyreállítását célzó gyógyszereket (SSRI, Selective Serotonin Reuptake Inhibitor) is alkalmazni kell, ezzel kivédhetőek a pszichés tünetek, és a fájdalominger nélküli fájdalomérzés is csökkenhet. Az egyéb neurológiai tüneteken viszont nem segít. Fontos kerülni az önpusztító mértékű pszichoaktív szerek - pl. alkohol - túlzott fogyasztását.


A gasztrointesztinális (emésztőrendszeri), urogenitális (kiválasztó- és szaporítószervi), kardiovaszkuláris és pulmonáris (szív- és érrendszeri, illetve tüdő eredetű) zavarok, problémák felléphetnek, főleg: mellkasi fájdalom, sürgető vizelési inger, hasmenés, alvászavar, hőháztartási zavarok, különböző duzzanatok, fájdalmak érzete - döntő többségben szervi ok nélkül.


Szóval egy hosszú és körültekintést igénylő folyamatra kell számítani az élet során, amelyet teljesen megoldani egyelőre nem tudunk, de kellő odafigyeléssel teljes értékű életet lehet élni.


Remélem segítettem!


Jobbulást!

2011. szept. 30. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Én is ebben a betegségben szenvedek sajnos, évek óta. Az SZTK-s kezelésekről inkább nem mondanék semmit, 1 évet vártam rá, hogy bekerüljek masszázsra, majd közölték, hogy délután 1ig vannak csak, így el sem tudtam menni (dolgozom). Kezeletlen a fájdalmam, gyakran a karom sem bírom felemelni. Magánrendelésre járni nincs pénzem. Szóval szenvedek...
2012. febr. 6. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!