Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan érheti el az ember,...

Hogyan érheti el az ember, hogy szeresse önmagát?

Figyelt kérdés
Nem szeretem önmagam. Legalábbis nem eléggé. Becsülni becsülöm és helyesnek érzem az elveimet, de nem bírok odáig eljutni, hogy elhiggyem magamról, hogy "menő" vagyok, vagy jó fej, esetleg jól nézek ki. Vannak céljaim, de nem elég konkrétak, és hülyén érzem magam, hogy 19 évesen, amikor el kell döntenem, hogy merre akarok továbbindulni, nem bírok dönteni. Pedig nagyon jó tanuló vagyok, ezért ennek könnyűnek kellene lennie, mégsem megy. A társasági életem nulla, nem értek szót a lányokkal, kisebbségi érzetem és önbizalomhiányom van. Egy ideje valahogy már semmi nem megy.
2011. szept. 26. 20:37
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Ne a negatív dolgokra koncentrálj! Állj a tükör elé és mondd: igenis szebb vagyok mint ZámbóJimmy, MichaelJackson, Manson:D Igenis jó tanuló vagyok, és sok csajnak ez jön be. Nem vagyok egy idióta valóvilágotbámuló, erkölcsös vagyok, stb..

És ami a legfontosabb: tudom hogy vár valaki rám, akit nekem szántak, és szépen kivárom amíg belémbotlik:) Holnaptól pedig igenis, ha társaságba kerülsz, kezdeményezz beszélgetést valakivel, akármilyen nehéz is, s hozd fel azt a társasági életet a nulláról:)

2011. szept. 26. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
még mindig második: vagy ismerkedj online, onnan könnyebb kezdeni.
2011. szept. 26. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Jó tanuló vagy, nagy jövő áll előtted! Legyen életcélod! Olyat válassz, amit szeretettel tudsz csinálni!

Az önbizalom hiány oka az önszeretet hiánya. És miért nem szereted magad? Jó képességeid vannak! Tanulj meg szeretni másokat és akkor magától kifejlődik az önszeretet benned, mert csak az tud szeretetet adni, aki tud miből!

Nézz minden reggel a tükörbe és mondd magadnak: Szeretem magam, mert egyedi vagyok! Szeretem magam mert képes vagyok szeretetet adni és kapni! Nem utasítom el a szeretet egyetlen formáját sem! Fel is írhatod a tükörre, hogy SZERETLEK :)

Hidd el működni fog :)

Te képes vagy szép jövőt teremteni :)

2011. szept. 26. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Az önbizalom alapja mindig a szülői viselkedés a gyerek felé: azaz a szülő bízik a gyerekében (hogy ezt vagy azt meg fogja tudni tenni egyedül is), azt tükrözi felé, hogy szerethető és szeretnivaló , AKKOR alakul ki az emberben az egészséges önbizalom csírája, amely később a folytonos pozitív visszacsatolásokkal erősödik.


A nagyon okos emberek (a valódi okosságról beszélek) általában eredendően nagyon szerények (mert aki okos, az minden nappal gazdagabb és okosabb lehet, és mivel okosodik, bölcsül, egyre inkább azt látja, hogy a világban ő maga milyen picike pont, nem pedig, hogy felnőttként is körülötte forog a Világ, "mert megérdemli"); introvertáltak, befelé élnek sokat, érzékenyek - pl. ez is a valódi tehetség egyik jele -, és nagyon kritikusak. Mivel a saját belső világuk sokkal gazdagabb és mélyebb, mint a külső (különösen manapság, a VV-k, somák, és hasonló csatornatöltelékek korában), általában nagy szakadék van a belső világ és énértkelés valamint a külső világ és és a kívülről jövő értékelés között, ami gyengíti az ént és ezzel az önbizalmat.


Ajánlanék könyveket, de ma nagyon kevés igazán használható könyv van a piacon, ami lakiusoknak, és kifejezetten érzékeny, okos kamaszoknak segítene. Inkább csak ártanak, mert a szakmaiság álarcában és azzal visszaélve rengeteg sületlenséget összehordanak - tiszt. a kiv-nek.


Susan Forward: Mérgező szülők c. könyvét megkeresheted nyugodtan. Ez egy kiváló darab.

Ranschburg Jenő: Félelem, harag, agresszió c. műve szintén klasszis (bár kicsit tömény elsőre).


Iskolapszichológus sokat segíthet az önbizalom erősítésében, valamint különönsen a gyermek - és ifjúsági pszichológus vagy pszichiáter is. Én ezt ajánlanám neked.


Vannak csoportfoglalkozások is önbizaloméíptés címmel, de én még nemigen láttam olyan valóban tehetséges embert, aki a csoportot bírta volna, nem pedig az egyéni terápiát.


Fel a fejjel! Tündérszavú Arany Jánosunknak olyan kevés önbizalma volt, hogy az elképesztő. Olvasgasd csak a verseit! (Jut is eszembe: a versek olvasása, ha szereted azokat, a klasszikus szépirodalom olvasása nagyon sokat segít. Múzeumlátogatás, klaszikus koncertek...mind-mind! Azok ugyanis kortalan, időtlen és örök értékeket képviselnek, amelyekre bárhol, bármikor támaszkodhatsz. Nekem különönsen kegyetlen és rossz családom volt; én is a régi nagyok műveibe kapaszkodtam, amikor senki sem volt, hogy segítsen. Ma is áldom minden sorukat, minden remekművüket, haló porukat is.)

2011. szept. 27. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
azta milyen régi kérdés :D ha olvasod ezt a választ dobhatnál egy üzit :) hogy vagy mostanság? egyébként én is hasonlóan éreztem magam 19 évesen, nem találtam a helyem például az egyetemen, de mára rá kellett jöjjek, hogy talán a "sors" akarta így, mivel ha azt tanultam volna, aminek akkor neki álltam, valószínüleg olyan ember lettem volna az egyetem végére, aki csak azért állt neki annak a szaknak, hogy legyen egy diplomája, és a végére biztos belefásultam volna a munkámba, mivel az is csak a kényszer-tanulás miatt szerzett diplomám miatt lett volna. Lehet, hogy természetes volt, hogy akkor nem éreztem jól magam, mivel később fogom jól érezni magam az életem folyamán. Ha már elértem azt amire tudatt alatt vágytam. Pl. mostmár kezdem látni, hogy a biotechnológia az amivel szeretnék foglalkozni, és ez is kicsit az miatt is lehet, mert érdekelnek az emberek, és szeretek jót tenni az emberekkel. Csak talán a szociálpedagógia kicsit "piszkos" volt számomra.
2020. jún. 9. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
bár sajnos nem sok esélyt látok rá, hogy ezt olvasni fogod :( én egyébként 23 éves vagyok, de te már jóval idősebb :D
2020. jún. 9. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!