Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Okozhatja rossz nevelés azt,...

Okozhatja rossz nevelés azt, hogy valaki nehezen tudja magát megvédeni és állandó önbizalomhiánnyal küzd vagy genetikai és ez a sorsa?

Figyelt kérdés
Én sose tudtam beilleszkedni egy osztályközösségbe sem és mindig elszigeteltem magam vagy engem.Általába az emberektől is félek ez kísér kisgyermekkorom óta.Van lehetőség a változásra?
2011. szept. 28. 13:55
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
Inkább nevelés, behatások miatt. És lehet változni, ha egyedül nem megy pszichológus segítségével. Sajna teher alatt nő a pálma, tudatosan kell keresni ezeket a szituációkat.
2011. szept. 28. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%

Igen természetesen okozhatja.

De inkább azoknál fordul ez elő akivel nem törődnek a szülei és nem mondják el a szülei hogy hogy kéne megvédenie magát stb.(sőt otthon azt halljákne verekedj!) Pszichológiai a dolog az egész. Általában az ilyen gyerekeket gyerekkorukba sokat piszkálták és bántották ,alázták ,pont azért mert beletörődtek abba hogy őket mindenki megverei. A másik ok meg az hogy amikor elege van az illetőnek és kitörne végre magából 100 an mennek neki ,mert mi az ,hogy ki mer törni magából és elege van úgy hogy továbbra is jól megverik!! (hogy meri ezt!) És még jobban beletörődik.(Rendszerint még a tanárok is azt b@ssák jól le akit vernek) Ez bizony önbizalom romboló ,hiszen aki nem bírja magát megvédeni az magába fordul mert akkor se a szeretteit e a barátait barátnőjét nem bírja megvédeni és önkritika az meg ugye működik. Ezeknek a szerencsétlenül járt emberek azt hiszik joguk sincs már magukat megvédeni.


3 alternatíva létezik milyen emberek lesznek mire felnőnek.

1 Bármit megcsinálhatnak velük beletörődnek.

2 Bekattannak és lemészárolnak mindenkit aki a közelükbe van mint az ámokfutók.

3 És ez a ritkább az az hogy valami megváltoztatja őket és sarkukra állnak.


Ezt onnan tudom ,mert én is olyan ember voltam akit sokat b@sogattak és sokat vertek sulis korszakba. Nekem az életmentalitásom egy lány változtatta meg akibe beleszerettem. Onnastól kezdve én voltam a terminátor. Bár kicsit átestem a ló túloldalára ,mert ugyan nem kötök senkibe bele de szinte várom azt hogy belém kössenek. Hogy miért is?? Mert nekem olyan ha valakit legyőzök mint vadásznak a trófea...

Bár kegyetlen és aljas vagyok a harcba. Gyakran használok bármilyen fegyvert ,nem érdekel igazán ha a másik egy életre tönkremegy vagy ilyenek. puszta ökölharcba(minek jött oda??!ilyen egyszerű a felfogásom) Ez onnan eredhet hogy engem se kíméltek az erősebbek és velem se voltak sportszerűek a többiek gyerekkoromban én voltam az egyik legkisebb de volt hogy 5en jöttek rám nagyobbak. Szóval ilyenné váltam mostanára ,szerintem senki nem gondolta volna.

Akinek meg nem tetszik a kommentem le szoph@at. nem kötelező elolvasni..

2011. szept. 28. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:
Azért nem ilyen súlyos a helyzet.Középsuliba volt olyan az osztályfőnököm,hogy tette a lovat az osztálytársaim alá.Mindig azt mondta,hogy megérdemlem a támadásokat(megvernek,nem beszélnek szépen).A sulit le akartam váltani de anyuék nem engedték mert szerintük ez így jó ez a ,,szigor".Utólag lépni kellett volna.
2011. szept. 28. 14:57
 4/19 A kérdező kommentje:

Az kissé túlzás,hogy nincs joga az illetőnek megvédenie magát.Az igaz,hogy akkor lehet valakit totálisan kikészíteni ha az osztályfőnök/főnök is benne van a bántásba plussz ha nem a gyerek mellé a családja.

Végülis van egy kedves párom aki nem bánt és két gyerekem.

2011. szept. 28. 15:02
 5/19 anonim ***** válasza:

Igen, okozhatja a rossz nevelés, vagy még inkább az, hogy a szüleid - bár azt gondolták, jót akarnak neked és jót tesznek veled - de nem a neked legjobb módon álltak hozzád.

Ők is szigorúak voltak hozzád? Vagy csak az iskolától várták el, hogy az legyen?


Sajnos, a tanár is ember, emberi jellemvonásokkal - nem szeretheti egyformán valamennyi tanulóját, még ha ezt is várjuk el tőle. ÉS ugyanúgy jellemhibái is lehetnek - pl. meg kellett volna védenie a többiekkel szemben, még ha nem is kedvel. Neki példát kell mutatnia.


Ugyanakkor írod, hogy egyébként is nehezen tudtál beilleszkedni és önbizalomhiányos voltál/vagy. Lehetséges az, hogy félreértelmezted a tanár reakcióját? Sajnos, ha valakit sokat bántanak, már egy átlagos reakciót is támadásként él meg. Az, hogy a szüleid nem ismerték fel, hogy a segítségükre van szükséged, hogy támogatniuk kellene az önbizalmadat és nem rombolni - nos, ez igazi vétek a tulajdon gyermekük ellen.

2011. szept. 29. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%
van lehetőség, csak egy ideig rosszul fogod érezni magad, mert mindig azt fogod érezni ha kiállsz magadért, hogy a másik most miattad fogja rosszul érezni magát. aztán jó lassan rájössz, hogy nem is, hacsak nem viselkedsz bunkón.
2011. szept. 30. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:
Gyakran van bennem olyan szorongás mikor ki kell állni magamért esetleg nekem jönnek de közbe tisztába vagyok azzal ,hogy ez nem úgy működik teljesen és azzal sem célszerű foglalkoznom mit gondol a másik ilyenkor.Akár fel is jelenthetem azt aki nekem jön mert megmondom a magamét.
2011. szept. 30. 21:09
 8/19 anonim ***** válasza:
100%

egy egészséges félelem mindenkiben van, akiben nincs az egy pszichopata állat, és az tényleg neked is megy, ha nem engeded előre a közértben.

nálad valamiért túlteng. vagy belemész a konfliktusba ennek ellenére, rákészülve hogy a következő pillanatban ordítozás lesz, és verekedés, vagy ha már annyira régóta tart, és annyira mély, akkor nem rossz, ha nem egyedül csinálod, hanem szakemberrel.

2011. szept. 30. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:
Soha sehol nem ért annyi sérelem mint anno középsuliba.Utólag visszagondolva rideg és lepukkant,nem fejlődő egy hely hely volt.A pedagógusok is ridegek nem kifejezetten humánusak.
2011. okt. 3. 09:54
 10/19 A kérdező kommentje:
A párom szerint rossz helyre mentem tanulni.
2011. okt. 3. 09:55
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!