Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Feltétlenül szakemberhez...

Feltétlenül szakemberhez kellene fordulni vagy van valami hatásos módszer a pánik, gyomorideg, feszültség megszüntetésére?

Figyelt kérdés
A helyzet az, hogy ha váratlan vagy számomra ismeretlen helyzetbe kerülök elkezdek pánikolni azonnal hasmenés, gyomorfájdalom, hányinger, tenyérizzadás(de olyan szinten, hogy folyik a víz a kezemről), puffadás és hasonló tünetek jelentkeznek. Már nagyon kikészülök ezektől a dolgoktól olyan rosszullét van rajtam, hogy levegőt alig kapok. Van valami megoldás, vagy esetlek tudtok jó szakembert ajánlani, ha más módszer nem segítene?
2011. szept. 29. 13:57
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

nekem a sport, a jóga nagyon sokat segített, reflexológushoz jártam, amikor ilyen problémáim voltak.

esténként bevettem 2 szem Valeriánát (macskagyökér kapszula) meg citromfű teát ittam, sokat.

de ha nem tudsz megbirkózni ezzel, mindenképp fordulj orvoshoz

2011. szept. 29. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Valeriánát én is szedtem, de most már áttértem erősebb szintetikus nyugtatóra, mert egyszerűen már nem bírok megbírkózni a feszültséggel. De még a szintetikus nyugtató sem segít. Elkezdtem iskolába járni estin és mikor tudom, hogy menni kell már előre rosszul vagyok, mivel ez a heylzet még új. de eddig legalább ha valami újba kezdtem egy-két alkalom után elmúlt ez a szorongás, mos már hónapok óta kínoz.
2011. szept. 29. 14:09
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Én a helyedben szakemberhez fordulnék. Miért szenvednél tovább. Nekem ugyanilyen tüneteim voltak.
2011. szept. 29. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
73%
Én Agykontrollal megbírtam oldani ilyen dolgokat, bár sokan nem hisznek benne...
2011. szept. 29. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Hasonló tüneteket produkálok évek óta, egyre gyakrabban és egyre keményebben jelentkeznek. Végül pszichiáterhez kerültem, aki agora-és szociális fóbiával diagnosztizált, nyugtatókat írt fel, és azt mondta, hogy már évekkel előbb kellett volna jelentkeznem nála.

A nyugtató hatására a mindennapjaim sokkal jobbak lettek, egyáltalán nem nyom el, sőt jobban tudok koncentrálni a feladataimra. A rendkívüli helyzetekben még nem látom a hatását, pl. kedden voltam vizsgázni, ami, főleg az utazás, majdnem olyan rémálom volt, mint szokott lenni.

A vizsga sikerült, így kedden megyek szóbelizni, kíváncsi vagyok jobb lesz-e.

A doktornő szerint mivel nemrég kezdtem el szedni a nyugtatót, nem csoda, hogy a leutazás úgy zajlott le, ahogy, idő kell, hogy a vegetatív idegrendszerem megnyugodjon. Bő 3 hét múlva megyek újabb kontrollra.

2011. szept. 30. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!