Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » A pszihològus mit csin...

A pszihològus mit csinàl? Attòl hogy kideriti a problèma okàt nekem mivel lesz jobb?

Figyelt kérdés
2011. okt. 3. 22:29
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

mert akkor valószínű tud adni megoldást is, tehát ha te is akarod akkor megváltoztatni olyan irányba hogy jobb legyél hogy azt a dolgot ami zavar le tud küzdeni.

hogy más szemszögből is lásd a dolgokat ne csak a sajátodból

2011. okt. 3. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Hogy tudja megmondani hogy ne rettegjek valamitôl?az okàt èn magam is tudom ès persze hogy szeretnèm megvàltoztatni
2011. okt. 3. 22:49
 3/15 homo ludensz ***** válasza:
A pszichológus ha kideríti az alap problémát akkor biztosan tudja is rá a megoldást vagy legalább tanácsot ad hogy ő mit javasol.Írd már le mitől félsz.
2011. okt. 4. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

10:24, Egy pszichológus soha nem ad tanácsot..


Kérdező, ez szerintem jó kérdés. Nekem is folyamatosan kétségeim vannak evvel kapcsolatban, a pszichológusok hasznát illetően.. Én úgy tudom, hogy már a fokozatos szembesítés is könnyít az ember lelkén. Tehát, ha mindig belenyomják az orrát abba, amitől fél, egy idő után kénytelen szembenézni, megküzdeni vele, és nem csendben szenvedni, vagy menekülni előle.

2011. okt. 4. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Amúgy mi az amitől félsz, rettegsz?
2011. okt. 4. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

A pszichoterápiás eljárásokról, működésről módszerekről rengeteg tankönyv van és több év elsajátítani ezeket. Pszichoterápiás szakvizsgához kötött. Nagyon sok a tájékozatlanság a pszichológus munkáját illetően. Nagyon sok módszer van (szóbeli és nem szóbeli egyaránt), ami gyógyulást hoz, megváltoztatja a lelki megélést, a működésmódot. Egy azonban közös ezekben a módszerekben: szerződéshez kötött a kliens és a terapeuta között, ahol mindkét fél megbeszéli mit vállal. Mert vállalni kell, kemény meló!!! Nem arról szól, hogy kibeszéled a problémádat, a másik meg hallgat. Rengeteg feladatod lesz, lesznek nehéz és lesznek nagyon jó időszakok. A kliens azt is vállaja, hogy a nehéz időszakokban sem lép ki a terápiából.


Nem feltétlen cél, a problémák okának kiderítése, ettől még nem gyógyulsz meg. A cél, a megélés, az élménymód megváltoztatása, mert ezzel lesz könnyebb az életed.

2011. okt. 4. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Amitôl fèlek azzal fog szembeàllìtani
2011. okt. 4. 14:47
 8/15 A kérdező kommentje:
Elmaradt a ? Jel
2011. okt. 4. 14:49
 9/15 anonim ***** válasza:
Nem a szembeállítás a cél, hanem a gyógyítás. Óriási különbség. Nem ítélkezik és nem értékel a szakember. Nem olyan, mint a szülő. A tempót pedig közösen határozzátok meg, attól függően, hogy mire szerződtök, mi a célja a terápiának.
2011. okt. 4. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
15:40, Ez aztán a különbség. Nyilvánvaló, hogy nem a szembeállítás a cél, de a célhoz kellenek eszközök is.. és egyik humánusabb, mint a másik.
2011. okt. 4. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!