Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan tudom rávenni a valószí...

Hogyan tudom rávenni a valószínűleg skizofréniában szenvedő exbarátomat, hogy jöjjön el velem egy pszichiáterhez állapotfelmérésre?

Figyelt kérdés
Sajnos a skizofréniában szenvedőknek nincs betegségtudatuk, így hiába próbálja neki bárki megmondani, hogy ezzel a problémával küzd, ő felháborodik és a tipikus visszavágás jön, hogy mi vagyunk a hülyék, neki semmi baja.Sajnos attól tartok, hogy, ha továbbra sem részesül orvosi ellátásban, ön-, és közveszélyes lesz.Lassan teljesen elveszíti az egzisztenciáját, úgy tűnik a vállalkozása is tönkremegy, az emberi kapcsolatai már rég felbomlottak, elhanyagolja a külsejét, az otthonát.Aggódom érte és nem tudom ilyenkor mit lehet tenni!Úgy érzem egyedül ehhez túl kevés vagyok.Mivel ő maga is 41 éves múlt, a szülei idősek, így rájuk sem számíthatok ez ügyben.Kérlek, segítsetek!Köszönöm!
2011. okt. 13. 18:08
 1/4 anonim ***** válasza:

Hát igen. Sajnos tény, hogy 10 emberből 1 elmebetegségben szenved :( nekem kb. a fél családom xD (sajnos nem vicc).

Testvére, unokatestvére nincs az exednek?

Egyébként ilyen esetben kórháztól is kérhetsz segítséget szerintem. Legalábbis a neurológia-pszichiátria osztályon nagyon megértőek és segítőkészek az orvosok, ápolók... Én a helyedben felhívnám a helyi kórház pszichiátriai osztályát és segítséget kérnék. Ők mentőt is tudnak küldeni, ha nagyon súlyos a helyzet (de ahhoz az kell, hogy valami rohama legyen a srácnak, tehát tényleg brutálisan kijöjjön rajta a betegség - az ilyen teliholdnál és markáns frontoknál fordul elő-.


Egyvalamit viszont tarts észben: nem lehet mindenkin segíteni. Ha nincs senkije, akkor senki nem fogja belényomni a gyógyszert, és ha még kórházba kerül is, onnan is bármikor leléphet...


Nem érdemes hátunkra venni ekkora terhet, hacsak nem a legközelebbi rokonunk az illető, akivel együtt kell élnünk. Persze egy próbát megér, de ha nem jön össze a dolog, akkor ne szakadj meg érte (mert a végén te őrülsz bele). Foglalkozz a családoddal és a szeretteiddel inkább. Mint mondtam, tudományos tény, hogy 100-ból 10 ember elmebeteg (2%skizofrén, 3-4% depressziós, 2% mániás depressziós, 2-3% kényszerbeteg)... És rengetegen rohangálnak az utcán, úgy, hogy senkijük, semmijük nincs, ön-és közveszélyesek... ez sajnos így működik :( (köcsög genetika...)

2011. okt. 13. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Akkor a depressziójára kérjen segítséget. A legtöbb betegség úgysem kellemes állapot.
2011. okt. 13. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Elsőnek, köszönöm!A második viszont nem értette meg a lényeget, a depressziót is elutasítaná, mondván, neki semmi baja, mivel NINCS (semmilyen) betegségtudata, nem érzi, hogy bármi baja lenne.
2011. okt. 14. 10:36
 4/4 anonim ***** válasza:
A szenvedés nem tudat kérdése, azt vagy érzi az ember, vagy nem.
2011. okt. 14. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!