Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Menjek pszichológushoz?

Menjek pszichológushoz?

Figyelt kérdés
Kissebségrendűségi érzésem,önbizalomhiányom,önértékelési zavaraim vannak. Suliban is inkább egész szünetben a wc-ben kuporgok,hogy ne lássák azt a hatalmas fejem. Ebédszünetet is a wc-ben töltöm,pontosan ezért. Amúgy a hajam nem zsírosodik,hosszú hátközépig érő,de én akkor is csúnyának látom. Alakom alig van, 167 cm magas és 50 kg vagyok. 17 éves létemre 70/B-s a mellméretem. Fenekem szinte semmi. A fiúk alig vesznek észre,nagy ritkán 1-2 rámír. A szemem alatt díszelegnek a sötét karikák,ez sajnos genetikailag. Kenhetem korrektorral,krémmel nem használ semmit. Az összes osztálytársamnak gyönyörű hibátlan bőre van csak én vagyok a ragyás. Bár nem sok,kb olyan 2-3 van rajtam,anyukám szerint felnagyítom a problémát de szerintem nem. Tényleg csúnya vagyok.Egy szerencsétlen ocsmány idióta. A pszichológus segítene? És egyedül mehetek? Nem akarom anyukámnak mondani,mert úgyis csak kiröhög,és nem is vezs komolyan.
2011. okt. 14. 14:14
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
77%
Menjél nyugodtan, de ne engedd, hogy gyógyszert írjon fel! Mond meg, hogy nem kell gyógyszer.
2011. okt. 14. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
ja ,és gondolom az sem normális hogy ütöm magam. Ha ideges vagyok,megbántott valaki,vagy csak rossz napom volt elkezdem magam ököllel ütni. A combomat,és a kezemet. Egyszer este ist ezt csináltam,és reggel feldagadt,irtózatosan fályó karral keltem, de miután hazajöttem suliból folytattam tovább.
2011. okt. 14. 14:21
 3/16 anonim válasza:
Több problémádra is lehet megoldást találni. Én nagyon pattanásos voltam, az már bőr betegség volt, elmentem egy kezelésre, már több hónapja járok és alig van pattanásom (különböző ételek fogyasztása nem engedélyezett) mondjuk ez már lassan 100 ezer forintban van, már mint a kezelések sokasága. :D a hajaddal is tudsz mit csinálni, fodrász. Sokat eszel tudsz felkapni néhány kilót, lesz segged. :D Mást nem tudok. :D
2011. okt. 14. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:

Először is, nem biztos, hogy ocsmány vagy, de ha magad annak látod, akkor ez biztos ront a helyzeten.

Ha meg tényleg ocsmány vagy, akkor fogadd el, ne siránkozzál rajta. Én is ocsmány vagyok, nincs senkim. Ez van. Keress magadnak elfoglaltságot, ami örömöt okoz. Járj társaságba, szakkörökre, sportolj... Aztán ha lesz valaki, akinek így ocsmányan is bejössz, akkor szuper, ha meg nem, akkor éled egyedül az életed, ahogy sokmillióan az országban.

2011. okt. 14. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Ezaz hogy nagyon-nagyon sokat eszek de nem hízok semmit. Ez is az a rohadt genetika. :( Lógnak rajtam még a legkisebb méretű ruhák is. A hajamat meg muszály frufurval hordanom,mert a homlokom meg irtó magas. :(
2011. okt. 14. 14:23
 6/16 anonim ***** válasza:
77%

Fel a fejjel!


Nyugi, 17 évesen pontosan így éreztem magam. 20 felett kezdett egyenesbe jönni minden, most 26 vagyok és soha jobban nem néztem ki és nem éreztem magam!!!


De azért a pszichológus segít. Ha felmerült benned, akkor menj! És igen, mehetsz egyedül is, 17 évesen legalábbis nyugodtan! Az viszont tényleg fontos, hogy ne hagyd, hogy gyógyszert írjanak. Nincs rá szükséged, és az nem oldja meg a problémáid, csak leszarod majd őket. :) Szóval gyógyszer nélkül, hajrá!

2011. okt. 14. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

Szerintem is menj el pszichológushoz, önismeret-fejlesztésben is sokat tud segíteni!

Iskolapszichológusotok nincs?

Szerintem nyugodtan mondd el anyukádnak, még örülne is, hogy ilyen éretten gondolkodsz és mersz segítséget kérni.


Elsőnek üzenem: pszichológus nem írhat fel gyógyszert, mert nem orvos. (Szerintem te a pszichiáterre gondolsz, ő orvos és írhat fel.)

2011. okt. 14. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
54%
14:32, igen, de sajna könnyű elkeveredni a nagy zűrzavarban, és bizonyos pszichológusok azonnal átirányítanak gyógyszerért...tapasztalat... Gyakran feleslegesen. Ezért érdemes kiemelni, hogy erre nem feltétlen van szükség!
2011. okt. 14. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
54%
Ajánlom a figyelmedbe ez a két könyvet: Az erő benned van, Éld az életed. Louisse L. Hay írta. Olcsóbb és hatékonyabb, mint egy pszichológus és gyógyszert se akar majd felírni neked. :)
2011. okt. 14. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Palm-nak:

A legtöbb pszichiáter alapból gyógyszerrel indít már az első ülésen, ez tény.

Pszichológus szerintem nem rögtön az elején irányít tovább, csak ha nagyobb a baj az anamnézis alapján (pl. súlyos depresszió, skizofrénia, öngyilkossági gondolatok, téveszmék stb.). Ha megfeneklik a terápia, akkor valóban továbbküldhet, mert az elhúzódó, nem javuló kezelés hátterében sokszor helyre kell tenni a biokémiát is. Én azt vallom, a normális, odafigyelő terápia megsegítésére jó a gyógyszer, de önmagában tényleg semmit nem ér.

2011. okt. 14. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!