Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Pánikbetegek, tudtok dolgozni?...

Pánikbetegek, tudtok dolgozni? Ha igen, mit, és mennyire nehéz? Gyógyszerrel vagy anélkül élitek mindennapjaitokat?

Figyelt kérdés
Kort és nemet is ha lehet.
2011. okt. 17. 11:50
 1/3 anonim ***** válasza:
Nekem volt idő amikor pánikbeteg voltam. Féltem h. elájulok, ezért volt idő amikor hetekig csak a lakásban voltam, utána csak kisérővel mentem mindenhová, aztán megtanultam vele élni, kerülöm az oylan helyzeteket ahol bajom lehet(ritkán megyek metróval, van nálam innivaló, mindig eszek elindulás elött stb.) Nem szedtem gyógyszert, de tény h. kimerültség miatt volt, hogy szedtem nyugtatót,de csak 1-2 alkalommal, amikor már nagyon kivoltam idegileg(de az nem igazán a pánikbetegség miatt aklakult ki)
2011. okt. 17. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 homo ludensz ***** válasza:
Mondjuk úgy hogy megtanultam vele élni,de voltam úgy hogy a munkámhoz tartozott hogy kilépjek a kis kuckómból és pótoljam az árút amit a vásárló elvett.Kiléptem de nem voltam biztos benne hogy elérek odáig. A busszal való munkába járás is egy külön rémtörténet,most már könnyebb.
2011. okt. 19. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Ha súlyos a betegséged, és ez zavar a közlekedésben és a mindennapi tevékenységben, akkor nem szabad halogatni az orvost. Miért kellene olyan életmódra berendezkedned, hogy hátrányos helyzetbe kerülj a többiekkel szemben. Nekem már kétszer volt nagyon súlyos szorongásos, depresszióval járó pánikbetegségem és mindkettő fél év gyógyszerszedés után teljesen megszünt. Az antidepi nem okoz függőséget! A nyugtató is fokozatosan leépíthető kb 1 hónap alatt. Inkább az a baj ezzel a betegséggel, hogy aki benne van mindennel szemben bizalmatlan, még a gyógyszerektől is fél. Ennek az lesz a következménye, hogy kialakít magának egy bizonyos fajta "életet" ha ezt nevezhetjük annak egyáltalán. Így értékes évek mennek el, és végül rombadőlhet megfelelő háttér nélkül az egész élete. Szerintem nem rosszabb pár hónap gyógyszerszedés, mint a pszihiátrián bekápszerezve fetrengeni. Ha úgy itéled meg, hogy nem használ fél év múlva sem a gyógyszer, még mindég választhathatod a másik utat, de az nagyon hosszú lesz, és kevés sikertörténetet hallottam.

Addig is amég döntesz, szedj Neuroptimot, orbáncfü kapszulát. Jobbulást!

2011. okt. 20. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!