Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mitől van ez velem? Félnem...

Mitől van ez velem? Félnem kell ilyentől?

Figyelt kérdés
néha, nagyon ritkán, tényleg, évente max 4 szer rám jön olyan (most is) hogy teljesen elveszten az érzékeimet. Nem tudok írni, olvasni látni nem tudok rendesen, mintha max 70%ban látnám a szavakat, betűket. Azek a mondatok is küzdelmek, helyesen leírni. Mikor írom azt hiszem azt írom amit akarok, de mégsem (pl. most először mégsem helyet géert írtam :S). És ugyan ezt az olvasásnál. Jól tudok olvasni, de ilyenkor mégis 4szer kell neki álnom egy mondatnak. Kicsi gyengének és szédültnek érzem magam.
2011. okt. 17. 15:49
 1/7 anonim ***** válasza:
Konverziós zavar lehet, jó lenne, ha minél előbb elmennél a háziorvoshoz.
2011. okt. 17. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
azonnal orvos
2011. okt. 17. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

az a baj, hogy mire eljutok orvoshoz ennek az egésznek már vége is. Ha éppen nem vagyok benne ebben a dologban, akkor nem el sem tudom magyarázni mit érzek olyankor. Már most már is teljesen tiszta vagyok, csak a fejfájás maradt meg, de már az is csökkent. Mostmár el tudok mindent olvasni, le tudok mindent írni rendesen. (beszédben sosem volt gondom, pedig nem csak magyarul hanem angolul is beszélek napi szinten)


én olyasmikre gondoltam, hogy esetleg túl magas vagy alacsony vércukor szint vagy vérnyomás vagy hasonlók. A kérdésemben sokat mondtam, mikor azt írtam, hogy évente 4szer van ilyen, igazából az utolsó amire emlékszem legalább két évvel ezelőtt történt...

2011. okt. 17. 16:57
 4/7 anonim ***** válasza:

ha elolvasod az első válaszoló által írt konverziós zavarról

szóló wikipédia cikkét, akkor szaladni fogsz az orvoshoz..

egyébként bármi lehet, de ilyent tényleg nem érdemes könnyen venni..

lehet olyansmi is, ami komoly aggodalmakra is adhat okot..

először azt kellene csinálnod, hogy szépen kérsz időpontot egy dokinál, kicsit elbeszélgetsz vele, rákérdez a tünetekre, és ha komolynak gondolja, akkor csinál kivizsgálást.. vagy legalább a háziorvosoddal

alacsony vércukor is okozhatja, de próbálj visszaemlékezni, ha azelőtt, mielőtt ez jelentkezett volna nálad, pár órával ettél-e édességet, akkor kb. lesz egy képed róla. de itt neten ne is várj sokat, esetleg itt 1 oldal, ahol írhatsz ki kérdéseket, és orvosok válaszolnak

[link]

de max ha gyanús nekik a dolog, akkor elküldenek kivizsgálásra. max ennyi várható.

2011. okt. 18. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

szerintem biztos, hogy nem konverziós zavar, mert a tünetekből max 1-2 illik rám, az is elég általános, mint pl. szédülés. A többi külön erre jellemző tünet viszont abszolút nincs meg.


Dokinál már voltam pár éve, de ő azt mondta akkor menjek vissza, amikor rám jön, mert előtte utána akár nyomtalan is lehet a kiváltó ok. Na most ez nem szokott tovább tartani 1-2 óránál... Addig sajnos nem jutok el/be a dokihoz.

2011. okt. 23. 01:56
 6/7 anonim válasza:
Biztos lemerül az aku! XD
2011. okt. 23. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy valamelyik agyi ered eldugul ilyenkor. Lehet, akár egy vérrög is, ami kis időre leszűkíti az eredet és nem kap elég oxigént az agyad. Ez szerintem roppant veszélyes és mindenképp egy alapos kivizsgálást meg kell csinálni és azt persze nem a házi orvosnál, ő csak utaljon be egy szakorvoshoz.
2011. nov. 14. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!