Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Panikbetegseg? Szorongas?...

Panikbetegseg? Szorongas? Szivbetegseg? Nem birom tovabb.

Figyelt kérdés

Sziasztok! Legyszi nyugtassatok meg a sajat tapasztalatotokkal, vagy valamivel mert ezt mar nem birom tovabb.


15 evesen neha szurt a szivem, csinaltak akkor EKG-t a vizsgalatok akkor jok lettek.

2 eve kulfoldon elek es nyaron nagyon rosszul lettem, fajt a szivem, majdnem kiugrott a helyerol es jott az a furcsa meleg belso erzes, hogy meg fogok halni. Mentovel vittek be, a korhazban meg 4 panikroham jott ram, minden vizsgalat jo lett, en megnyugodtam. Hazamentem Magyarorszagra, ott is ugyanez, a surgossegi vizsgalot jok lettek. Azt mondtak, panikbetegseg. Neha meg ramjott kisebb szorogas, de csak estenkent. Megnyugodtam, hogy nincs semmilyen szivbetegsegem, rock koncerteken is voltam, teljesen rendbe jottem egy honap alatt.

Egesz szeptemberben jol voltam, akkor meg dohanyoztam par szalat, ereztem mindig, h erossebb a szivdobogasom, de semmi bajom nem volt. Jol ereztem magam a boromben, vidam voltam mint elotte mindig. Egy honapja elkezdtem szorongani es utana kaptam a hirt otthonrol, hogy meghalt nagymamam akit nagyon szerettem. Elotte meg nem veszitettem el senkit. Teljesen kiborultam idegileg, haza nem tudtam menni a temetesre, nem is akartak, mert tudtak, hogy megint korhaz lenne belole. Itt semmi mas nem jart a fejemben, probaltam elnyomni, hogy konnyebb legyen, es ha majd erosebb leszek akkor megprobalom feldolgozni. Es kozben egyre tobbszor kezdtem el gondolni a halalra. 2 hete megint nagyon rosszul lettem. De mas volt mert nem hirtelen roham volt, hanem folyamatos rosszullet. Fajt a szivem, ereztem, hogy osszevissza kalapal, es azt ereztem, hogy meg fogok halni. Masik korhazban voltam, es ijeszto volt, mert elotte minden vizsgalatok megcsinaltak es hazaengedtek. Akkor 3 ekg-t csinaltak, vervetel utan bennem hagytak a tut, hogy veszhelyzet esetere ha kell infulzio. A 3. ekg utan pedig meg a tapaszokat se vehettem le. Nagyon megijedtem, hogy komoly szervi bajom van. Az orvos bent azt mondta, h azonnal alljak le a cigivel, mert ha nem meg fogok halni. Nagyon megijedtem, azota sem mert ragyujtani, nem is szeretnek. De kiengedtek, hogy majd menjek el a haziorvoshoz 24 oras tesztre. Haziorvoshoz elotte meg nem voltam beregisztralva, csak a regisztraciohoz tobb mint egy het kellett. En nem lettem jobban, este nehezen alszok el, erzem a szivdobogasom, ha nem erzem akkor autotmatikusan meg kell neznem, hogy normalis e. Alig merek elaludni, felek, hogy reggel nem ebredek fel. Minden este probalok vidam filmeket nezni. Reggelente mindig rosszul erzem magam. Szorit az egesz mellkasom, mintha nyomna ossze es a szivem is furcsak erosen dobog, nem szoktam jol lenni. Ha magamtol ebredek fel es nem csorgesre akkor is ez van. Munka kozben alatalaban jol szoktam lenni, csak egyfolytaban jar az agyam es csak arra tudok gondolni, hogy meg fogok halni. 3 napja megint jott ram panikroham este, elmult. Azzal meg nem is lenne baj, az elmulik, de a tobbi rosszullet nem rohamszeru es erzem folyamatosan. Hetek ora 3-4 napokat tudok csak dolgozni, tomegben is lettem mar rosszul. Napok ota a szememmel is gond van. A pupillam ugy kiszokott tagulni, mintha drogoznek, es erzem. Ilyenkor nagyon szedulok, hanyingerem van, duplan latok, ha valami elkalad elottem az szaggatva latom. Tukorbe is neztem ilyenkor, es tenyleg gyorsan tagul-szukul a pupillam. Tegnap este viszont megint nagyon rosszul voltam. Nagyon fajt a mellkasom, szivem, villamcsapas szeru fajdalmal lettek, es ereztem, h vege. Indultam a korhazba, feluton mentot kellett hivni. A vizsgalatok jok lettek. De reggel ugyanugy nem voltam jol, most jobban erzem magam, fel 4re vegre mehetek a haziorvosomhoz, de felek, hogy tobb het lesz mire megkapom a 24 oras ekg tesztet. Es tudom, hogy kozrejatszik, de rettegek az estektol es felek, hogy tul keso lesz addig. Es semmit nem tudok csinalni, a korhzban semmit nem tudnak csinalni, mert nem latnak semmit.

Szerintuk szivritmus zavar, otthon termeszetgyogyasz azt mondta a microbliologiai egyensulyom borult fel, teljes teszttisztitast kell vegeznem, es fel evig candida dietat kell csinalnom. Akkor rendeltem termeszetes okonet cuccokat, de felek, hogy nem birja a szervezetem, 2x elkezdtem es rosszul lettem tole, azota nem mertem szedni. Elotte nem ettem zoldsegeket, most probalok es kozben is megvan a szorongasom, nincs etvagyam. Tejtermeket, gyumolcsot es ilyeneket nem merek enni, mert nem lehetne a dieta alatt. A gyogyszerektol is felek, hogy karos, a mellekhatasok es hogy csak megall tole a szivem, az alternativ gyogyaszat eliteli.

Letezik ennyi tunet egyszerre? Vagy lehet, hogy az egesz csak lelki eredetu? Valaki legyszi segitsen mert mar elegem van, normalis eletet szeretnek elni mint regen, normalis gondolatokkal, nem rettegve. Vagy ha valakinek van valami ilyesmi betegsege az is irjon a tunetekrol, torteneterol. 21 eves leszek.


2011. okt. 19. 15:54
 1/8 anonim ***** válasza:
72%

Szia!

Én pár hónapja vagyok ilyesmi helyzetben.

Szédülök, nagyon ver a szívem, hányingerem van, sőt volt olyan eset, hogy attól féltem hogy hasmenésem lesz és nem tudok majd sehol elmenni wc-re, hogy tényleg az lett...Nekem is nézték a szívem, meg több vizsgálaton is voltam és minden rendben van. Elmentem egy pszichiáterhez és ő írt fel nekem enyhe feszültségoldót, napi 1szemet veszek be belőle + napi 4szem MagneB6-ot és helyre közel megszűntek a tüneteim.

2011. okt. 19. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Sziasztok!

Én pánik beteg voltam 19-23 éves koromig. Már nagyon súlyos állapotban voltam, alig mertem kimenni a szobámból, akkor még nem tudta az orvos hogy mi bajom van. Fájt a szíves, szorított, nem mertem elindulni egyedül az úton, hátha bajom lesz, postán nem mertem sorba állni a csekkel stb... felpörgött a szívem, hidegséget éreztem, halálfélelmem volt.

Elkezdtem utána olvasni, akkor világosultam meg, hogy pánikbetegségem van.

Csak fejben tudod, tudatosan legyőzni. Napi fél szem nyugtatót szedtem, 0,25-ösnek a felét, azt is inkább csak placebo szinten. Később, idővel elhagytam, igaz évek múltán. Aztán ma már 34 évesen azt mondom, hogy tünetmentes vagyok. Már évek óta nem volt rohamom, nem is gondolok rá. Sajnos ezt neked kell legyőznöd, ha nem teszed, akkor keretek közé szorít, bekorlátoz, behatárol. Sz@r ügy a pánikbetegség.

2011. okt. 19. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Ez most akkor panikbetegseg szerintetek? Nektek is fajt folyamatosan a szivetek rohamok nelkul?

Mert nagyon felek, hogy nem az, haziorvos meg nem latott, csak a korhazakban surgossegi vizsgalotat csinaltak.

Most jottem vissza az orvostol, vegre volt idopontom, erre elcseszte a recepcios, jovohetre irt be, de holnap reggel mehetek.

Tudom, hogy akarmi bajom is van, nekem kell legyznom, fejben dol el minden, es minden betegseg lelki eredetu, csak nagyon nehez, ugy, hogy meg ram sem neznek.

2011. okt. 19. 16:56
 4/8 anonim ***** válasza:
Sajnos ezek elég súlyos tünetek. Nekem ugyanezek mind megvoltak. Nem tudlak biztatni, hogy gyógyszer nélkül próbáld meg legyőzni. Én pszihiáterhez mentem és kaptam rá antidepresszánst és nyugtatót is. Pár hónapig szedtem a gyógyszereket. Ma már nincsenek ilyen tüneteim, gyógyszert sem szedek, csak Neuroptimot.
2011. okt. 19. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 kassandra87 ***** válasza:
100%
A problémái pánik betegségre utalnak tény. De akár a magány hatására is többet foglalkozik magával mit az átlag. Túlságosan sokat törődik magával. Sajnálja magát. A halállal meg nem kell foglalkozni addig élje ki az életét amig lehet. Az élet ajándék, minden nap egy lehetőség, ne rontsa el negativ gondolatok halmozásával. Bizonyára megáll s elkezdi halmozni a negativ gondolatokat, hogy most rosszul, lesz, s meghal. Nem fog meghalni, ragaszkodjon az életéhez. A halálal ráér később foglalkozni. A rokona is meghalt ezután a kellemetlen tragédia után magára vonta a félelmet, hogy mi lesz majd magával. Ha jól rendezi az életét, akkor hosszú életet élhet. Pszichológus. De az lenne a legjobb ha békét kötne magával. Valójába minden apró részletbe beleköt magával kapcsolatban. Meg kell tanulnia megbecsülni önmagát. Önbizalom növelő tréning is segíthet. Tűzzön ki új célokat, töltse ki új tevékenységekkel az életét, művészetek, kreatív tevékenységek jól hatnak a lélekre!Fedezze fel magában a rejtett tehetségeit! Fejlessze magát! Ha dolgozik, vagy valami újba kezd és sikerül az élmény majd kárpótolja az elvesztetett időért.
2011. okt. 21. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
Sikerült meg gyógyulni?
2021. máj. 11. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Hogy vagy, kérdező? Ugyanazokat élem át most, mint amiket te leírtál. Januárban megyek pszichologushoz
2021. dec. 16. 01:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Hogy vagy kérdező?Ugyanezek vannak nekem is, jó lenne tudni, hogy neked , hogy sikerült??
2023. jan. 4. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!