Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Van olyan hozzám hasonló...

Van olyan hozzám hasonló ember aki valamilyen okok (nekem pl. szociális fóbia) miatt nem tud kimozdulni otthonról?

Figyelt kérdés

19 éves lány vagyok és nagyon régóta szociális fóbiám van. Már több mint 5 éve. Sok mindent kipróbáltam, pszichológusok, gyógyszerek, természetgyógyászat stb. de az évek során csak súlyosbodott. Így most otthon vagyok és jobban is érzem így magam.

De szerintem a legtöbb ember ezt nem bírná elviselni, hogy egész nap a négy fal között legyen és ne érintkezzen a külvilággal. Vannak akik beleőrülnének ebbe de én csak így tudok élni.

Ezért vagyok kíváncsi rá, hogy van-e egyáltalán rajtam kívül valaki aki így "él"?


2009. máj. 3. 14:15
 1/10 anonim ***** válasza:
89%

Szia!

Szerintem én is szocfób vagyok, bár kevésbé, mint te. Úgy értem, én kimozdulok, ha nagyon muszáj, és bár feszült vagyok, de megoldom valahogy. Viszont én önszántamból nem megyek sehová, amikor csak tehetem itthon vagyok. :) És itt jól is érzem magam.

2009. máj. 3. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
58%
Nekem is szociális fóbiám van. Gyakorlatilag egész nap a szobámban ülök, suliba sem járok, néha az egyetlen barátnőmmel elmegyünk valahova, de akkor is megfeszülök. De nekem ez így tökélets, mert depresszió is tartozik a fóbiámhoz...
2009. máj. 3. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
76%

Az a baj hogy nem vagy magabisztos :(

de ha nem tévedek ?!? akkort ha kilépsz az utcára az az érzés kerülget mind ha mindenki rolad beszélne rád mutogatnak téged bámulnak

ha gondolod szivessen megadom az msn cimem

:)

és még valamit a lelkedet sajátmagadnak kell meg gyogyitani

most lehet hogy hülyeséget irkáltam de ez az igazság :)

szerintem :)

2009. máj. 3. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Én nekem nincs ilyen fóbiám nekem pont hogy klausztrofóbiám van. Igaz nem súlyos de nagyon rossz együtt élni ezekkel a dolgokkal. Szerintem sokat beszélj másokkal. Én ha itthon vagyok így próbálom elterelni a figyelmem.
2009. máj. 3. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Nekem is depresszióm volt amíg suliba jártam, de most csak hangulatváltozásaim vannak. Amúgy én is úgy vagyok hogy már csak egy barátnőmmel tartom a kapcsolatot és néha nagy nehezen kirángat otthonról. De sokszor még neki is kifogásokat keresek.
2009. máj. 3. 17:14
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Én nekem azvolt... 9 hétig nemtudtma kimozdulni itthonról.Sokvolt a stressz és nemmutattam ki nembeszéltem meg senkivel se és a dédmamám halála után betette a kaput nekem :'( ... Na és ha kiakartam menni az utcára valami nyomta a torkomban azt a lógos cuccot és addig öklendeztem ameddig nemhánytam ki ami bennem van...De ameddig utcán voltam addig öklendeztem. Pszihológustól pszihológusig mászkáltunk persze szarvolt..Aztán anyám mondta hogy van egy nagyon jó magánorvos vagy mi a nyavaja és felírt nekem 2 gyógyszert: Tegretol 200 mg és Fevarin 50 mg. 1 hónap alatt rendbehozott :). Lehet hogy ez nem ide tartozott de elmondtam hátha segített valamit =D
2009. máj. 4. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 homo ludensz ***** válasza:
Havonta egyszer járok el a gondozóba ahol felírják azt a két gyógyszert amit depire szedek. Kertes házban lakom de különben a kapuig megyek és vissza. Viszonylag jól kommunikálok főként ha írogatni kell. Azt hiszem az itthon lét ad valami biztonságérzetet. Hát így "élek" én is.
2011. nov. 1. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
es nektek mi a munkatok?:(
2012. márc. 6. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Rajzos13 válasza:

nekem is ugyan ez van...most 3x uralkodok el rajtam ez a dolog am agorafóbiának hívják és nekem a túlzott marihuana fogyasztás válthatta ki bár nem biztos kb 15 évesen kezdődött az 6 hónapig tartott, a következő 20 évesen jött ki az szintén 6 hónapig, és most 22 éves vagyok és megint..

nem merem elhagyni ilyenkor a házat és hiába szedek gyógyszert is...igen azt mondják minden fejben dől el meg h akarat erővel meg lehet oldani mindent hát megnézném h egy "normális" ember h kezelne egy ilyen helyzetet h nem mer kimenni meg semmi nagyon szar nekem pl olyan h ha nyitva az ablak és elöttünk beszélgetnek a szomszédok vagy bárki már az sem jó vagy pl vendég van nálunk ja am kertes házról beszélek mert h vidéken lakunk.. ne mind1 szóval én is így élek évről évre előjön és ilyenkor fél évig csak a szobámban vagyok és ha ez nem lenne elég még depressziós is vagyok mellé...22/F

2012. jún. 10. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Rajzos13 válasza:
szóval velem lehet beszélgetni a témáról..:/
2012. jún. 10. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!