Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » GAD okozza azt, hogy mostmár...

GAD okozza azt, hogy mostmár semmit sem élvezek úgy mint régen, nincsenek céljaim, nem érdekel semmi . Vagy ez már depresszió? (GAD-os vagyok)

Figyelt kérdés
2011. okt. 21. 21:37
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
természetesen depresszió, de igazából a GAD okozza, ha közvetetten is. szóval mindkét kérdésre igen a válasz.
2011. okt. 21. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Huh o.O ezt nem állapítottak meg még nálam, bár csak kezdődő dolog ... vagyis kezeltetni most fogom :). Még szerencse, hogy a szorongás miatt félek a haláltól, így nem gondolok öngyilkosságra, vagy egyébb kártékony dologra.
2011. okt. 21. 22:12
 3/12 anonim ***** válasza:
csak magánvélemény, de szerintem a depressziós is képtelen arra, hogy megölje magát, mert még arra sincs motivációja. amikor kifelé jön belőle már sokadjára, már van ereje hozzá, visszaesni meg soha többé nem akar bele, akkor szokta.
2011. okt. 21. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Értem :). Nem vagyok túl jártas ezekben a témában ezért érdeklődöm itt :). Régen simán eljátszottam effajta gondolatokkal, bár akkor elég önfenyítő voltam. Vágogatás, kéz falba stb. Csak ez elmaradt, mert féltem, hogy anya meglássa és nem tudok majd mit mondani, meg, hogy csalódik bennem. Most a családi gondok miatt méginkább elfojtottam magamban a dühöm, sértődöttségem, és azt ha elegem volt valamiből, hogy ne legyek gyenge támasz, minél erősebbek látszak. Most már sírni sem tudok, csak belülről emésztem a dolgokat. De sajna így 18 évesen oda jutottam, hogy mindentől félek és már semmit sem vagyok képes évezni :(.

De lesz ez jobb is :) mostmár látom, hogy lépnem kell :).

2011. okt. 22. 12:29
 5/12 anonim ***** válasza:
Mi az a GAD?
2011. okt. 24. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Generalizált szorongás
2011. okt. 25. 12:59
 7/12 anonim ***** válasza:
Köszönöm.
2011. okt. 25. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

... " Még szerencse, hogy a szorongás miatt félek a haláltól, így nem gondolok öngyilkosságra, vagy egyébb kártékony dologra. "

- Hűha, ez nagyon nyakatekert magyarázat. Nem hiszem, hogy szerencse lenne, szorongani feleslegesen bármiért is, és ezzel úgymond elnyomni az öngyilkos gondolatainkat... -

2011. okt. 25. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Igazad van, de mostanság csak vagyok, hogy legyek. Fura ez az egész, dehát fő az optimizmus, gondoltam keresek egy pozitív dolgot is ebben a szorongásos dologban :).
2011. okt. 25. 21:43
 10/12 anonim ***** válasza:
Sosem voltam pszichológusnál, de teljesen azt érzem, amit leírtál a kérdésben, plusz a generalizált szorongást mintha rólam mintázták volna.
2011. nov. 15. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!