Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Van közületek olyan, aki idő...

Van közületek olyan, aki idő előtt de fokozatosan abbahagyta az antidepresszánst és ténylegesen visszaesett?

Figyelt kérdés
Vagy csak az első időkben érezted magad rosszul, amíg elmúltak az elvonási tünetek?
2011. okt. 22. 11:35
 1/8 A kérdező kommentje:
Járok terápiára, tehát kezelés alatt állok és a pszichológus is belegyezett, hogy abbahagyjam. Csak kétségbe vagyok esve, hogy valami baj lesz :S
2011. okt. 22. 11:37
 2/8 anonim ***** válasza:
Ha jóváhagyta, akkor nincs miért aggódnod. Mi így látatlanban a helyzetet nem ismerve nem tudjuk megmondani, hogy jó-e abbahagyni. Ráadásul szakértelmünk sincs. Ha az agyturkász azt mondta, hogy abbahagyhatod, akkor nyilván úgy is van.
2011. okt. 22. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
25%

Szia! Én két évig szedtem a Frontint, később a Xanaxot és mellette a közérzetjavító tablettát. Szerencsére már a nevét sem tudom.

Egy idő után úgy éreztem, hogy a tabletták szedése legyengít, állandóan fáradt és gyenge voltam, többen ajánlották, hogy hagyjam abba a szedését.

Fokozatosan hagytam abba. Először éreztem a függőséget, /mint a cigarettánál/ úgy éreztem, hogy rosszul leszek, ha nem veszem be a gyógyszereimet.

Igen,ez az időszak a legnehezebb, amíg elmúlnak az elvonási tünetek. De akaraterővel le lehet győzni. Én arra gondoltam, hogy nekem nincs semmi bajom, nincs szükségem a gyógyszerre, nem akarom magam rosszul érezni.

Tudod, hogy mekkora ereje van az ilyen pozitív gondolatoknak? Hatalmas.

Azt mondogattam magamnak, nem is vagyok beteg, nincs szükségem gyógyszerre,jól érzem magam. Sőt, le is írtam és mindennap többször felolvastam, Hangosan. Hogy a gondolatoknak ereje legyen.

Nem bántam meg, hogy abbahagytam a gyógyszerek szedését,persze idő kell hozzá, hogy az ember saját magát meggyógyítsa, de én már jó úton haladok feléje.

2011. okt. 22. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Előző vagyok. Azért, mert rosszul érzed magad, ha nem veszed be a gyógyszereid, ne ess kétségbe, ez sajnos vele jár. Ezek a gyógyszerek egy idő után úgy hatnak a szervezetedre, mint a kábítószerek. Ezért az elvonási tünetek nagyon kellemetlenek tudnak lenni. sokszor éreztem úgy magam, hogy ha nem ülök le azonnal, elszédülök, vagy összeesem. Zsibbadt kezem, lábam, szédültem, fájt a fejem, szorítást éreztem a szívem táján, vagy éppen sokkal gyorsabban dobogott a szívem.

Ezek mind-mind az elvonási tünetek és ha ezen túl vagy, napról napra erősebbnek érzed magad.Ez az időszak kb két hét, persze ez sok mindentől függhet.

Sokat légy a szabadban, én mellőztem a tömegközlekedést, mert nem bírtam az emberek közelségét, kerékpározom, sétálj sokat virágok között, zöldben. Az is sokat segít, ha van egy kis állatod, aki rád van szorulva, neked kell őt gondozni és meghálálja a gondoskodást.Ha megsimogatod, vagy az öledbe veszed,téged jó érzéssel tölt el, akkor a boldogsághormonok termelődnek és jobban fogod érezni magad.

Ha megkívánsz valamit és megteheted, vedd meg! Gondolok itt apróságokra, csoki, vagy olyan gyümölcs, amit nagyon szeretsz stb...

Kisgyerekek közelsége is sokat segít, ülj le velük játszani, vagy csak hallgasd a csacsogásukat!

Hallgass nyugtató,relaxáló zenéket!

Az előzőben írtam a pozitív gondolkodást. Ez nagyon sokat segít. Próbálj meg minden negatív gondolatot, hatást kizárni az életedből! Nehéz, mert az ember hajlamos a dühkitörésekre. De gondolj arra, hogy ezek csak téged gyengítenek le! Saját magadnak ártasz vele.

Az is fontos, hogy ne rágódj a múlton! Nem szabad arra gondolni, ami rossz volt,mert akár hiszed, akár nem,a gondolataidat meg tudod valósítani.

Ha azon töprengsz, ami a gyógyszerszedésre kényszerített, akkor soha nem gyógyulsz meg.

Nem szabad. Csak pozitív gondolatok mindenben!

Én nagyon beteg voltam, /idegalapon/ de most már saját magamat gyógyítom.

Bármi kérdésed van, nagyon szívesen válaszolok.

Hidd el, amiket írtam, nem butaságok, ezeket én mind megtapasztaltam.

2011. okt. 23. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, hasznosak voltak és elgondolkodtatóak. :)
2011. okt. 23. 16:23
 6/8 anonim ***** válasza:
45%
Az antidepresszánst nem a pszichológus írta föl, nincs is joga megszüntetni. Igen, így minden esélyed megvan a visszaesésre. Az antidepresszáns szedése nem bujj bujj zöldág...
2011. okt. 23. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
Én 4 évig szedtem, 3 féle antidepresszánst plusz nyugtatót.3 hónappal ezelőtt úgy éreztem, nagyon jól vagyok, és le fogok szokni róla. A pszichiáterem, aki felírta ezeket azt mondta még ne hagyjam abba, de nem hallgattam rá.Elmentem egy másik orvoshoz, aki meg sem hallgatott, ha leakarok szokni, akkor kezdjük. Egyszerre 2-vel kezdte, ebből egyik a nyugtató volt. Először nem is volt semmi problémám, simán abbahagytam az antidepit, de a nyugtatóról nem tudtam leszokni, csak csökkenteni. Aztán a másik 2-őt is egyszerre fokozatosan hagyatta abba velem. Gyakorlatilag 2 hónap alatt. Később kezdődtek a problémák. Úgy a leszokás után 1 hónap múlva, egyre idegesebb, feszültebb, szorongóbb és életunt lettem.Gyakran kiabálok veszekszem a környezetemmel és észre sem veszem, ha nem figyelmeztetnek. Lehet, hogy túl gyors volt a leszokás? Vagy mégis szükségem van rá?
2016. máj. 18. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Sajnos nálam ez történt, de be kell vallanom, hogy az én hibámból. 9 hónapig szedtem, de az utolsó időszakban már nem napi szinten, hanem rendszertelenül, majd hirtelen teljesen leálltam vele. Fokozatosan, kb. 3 hónap alatt visszaestem. Most újrakezdem és rendesen fogom csinálni.
2020. márc. 2. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!