Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Van olyan, hogy egy gyerekkori...

Van olyan, hogy egy gyerekkori trauma évekig nem okoz problémát, azonban egyszer csak előtörnek az emlékek és szorongást okoz?

Figyelt kérdés
Gyerekkoromban történt egy baleset, ami ezidáig nem okozott különösebben gondot. Tudtam róla, hogy megtörtént, meg testi nyoma van is, azonban egyik nap hasonló szituációba kerültem, és valami elszakadt bennem. Minden akkori fájdalom, kétségbeesés a felszínre került, és azóta csak ezen kattog az agyam. Előtte nem is nagyon foglalkoztam vele, meg nem is nagyon emlékeztem rá, de most tisztán emlékszem szinte minden momentumra. Azt hittem, hogy biztos utólag gyárt az agyam emlékeket, ezért megkérdeztem a szüleimet, hogy amikre emlékszem, azok tényleg úgy történtek-e, és igen. Ilyen apróságok is eszembe jutottak, hogy kérdezte a mentőorvos anyukám nevét, és én édesapámét mondtam, mert össze voltam zavaordva, hogy melyik ruha volt rajtam, amíg várni kellett a műtőre mik történtek, hogyan ordítottam torkom szakadtából... minden apróság beugrott. Azóta viszont állandóan ezen kattog az agyam, és egyre rosszabbul érzem magam. A legváratlanabb pillanatokban érzem ugyanazt a kétségbeesést, amit akkor éreztem, amikor lekötöztek a műtéthez, meg előkészítették a területet stb. Hol kérhetnék segítséget? Egyáltalán lehet ezen változtatni? Olyan jó volt a boldog tudatlanság, amíg csak annyit tudtam, hogy volt ez, de nem emlékeztem rá.
2011. okt. 27. 08:33
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Pszichológustól kérj segítséget.Segíthet neked feldolgozni ezt az élményt és utána már soha többet nem fog gyötörni.

Igen, van ilyen.Arról lehet szó, hogy gyerekkorodban, mikor a baleset történt,túl gyorsan történtek az események, szinte fel sem fogtad, nem dolgoztad fel frissiben,tested lelked a gyógyulásra koncentrált.Aztán meggyógyultál és ment tovább minden, a feldolgozatlan élmény viszont ott lapult a tudatalattidban és most, hogy hasonló történt veled,mint egy felismerés, előbukkant a régi emlék.Most jött ki rajtad annak a régi dolognak a stressze.Talán ezt nevezik poszttraumás stressz szindrómának.

Egyébként velem is történt sok rossz dolog gyerekkoromban, amivel akkor nem nagyon foglalkoztam.Most, felnőtt fejjel kezdtem el komolyan rágódni rajta, aztán pánikbetegség lett a vége.Szóval, fura dolgokat hozhatnak ki az emberből a régi emlékek.

2011. okt. 27. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem tévedek, ezt nevezik poszttraumás stressz szindrómának.

Próbálkozz a helyi pszichiátrián, ott eldöntik szükséges-e, és milyen kezelés.

2011. okt. 27. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

12.41. Nem tévedsz. Pontosan az a helyes megnevezés.


Kérdező: pszichiáter vagy olyan pszicholgus, aki ért a traumafeldolgozáshoz. Általában a klinikai szakpszichológusok igen jól értenek ehhez.

2011. okt. 27. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
nekem is volt egy balesetem, igaz már felnőttkorban de a baleset után minden jónak tünt ,majd félévmúlva rémálmok kezdtek gyötörni, elaludni se mertem már miattuk. Akkor pszichiátert kerestem, aki felirt nekem valami bogyókat amik kisegitettek, átsegítettek ezen nehézségeken. nem bánom, h elmentem különben tuti begolyózok hosszútávon
2012. febr. 3. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
...pandora szelencejet bezarni nehogy beszennyezze a tobbi megtapasztalast...az a gond hogy a feledes neha vedi a az avatatlan lelket aztan valahogy tul varialjuk es jonnek a bajok csostul... enyhe ellenorzott nyugtato rendezodo egzisztencia es elfoglaltsag a lehetoseg
2019. szept. 10. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!