Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan tudnám elérni azt,...

Hogyan tudnám elérni azt, hogy ne érdekeljen, mások mit gondolnak rólam?

Figyelt kérdés
Nagyon sokat szenvedek emiatt, mivel nem tudom elfogadni magamat sem kívül, sem belül, és mindig azon idegeskedek, ki milyennek lát. Pedig ésszel felmérve tudom, hogy ez nem igazán lényeges.
2009. máj. 4. 22:21
 1/5 anonim ***** válasza:
Tereld el a gondolatod másfele..
2009. máj. 4. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszi a választ. Az a baj, hogy nem igazán megy, ennél azért komolyabb a helyzet. Valamilyen szinten szociális fóbiám is kialakult emiatt.
2009. máj. 4. 22:28
 3/5 anonim válasza:
nekem is ez a gondom pedig azt mondják nincs baj velem sem külsőre sem belsőre,de ha vki megjegyez vmit rajtam egyből egész nap rossz lesz a kedvem..
2009. máj. 4. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Én néha kitalálok egy másfajta etalont, aminek igyekszem megfelelni, hogy ellensúlyozza mások elvárásait.
2009. máj. 5. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Én emiatt 18 évesen pszichiáternél kötöttem ki..szóval átérzem. Most 23 vagyok, és már sokkal jobb a helyzet, de ez rengeteg meló volt. Ha belevágtok, ne várjátok, hogy holnap felkeltek és többé nem érdekel hogy a szomszéd bombázó szerint egy unalmas hájas tyúk vagy... ezek a dolgok mindig rosszul esnek az embernek, akkor is, ha tudja kezelni. Itt ezen van a hangsúly-hogy tudd kezelni.

Nos, valószínűleg az lenne az első kérdés, hogy mi a te véleményed saját magadról? Jó ez a vélemény? Nem? Na és miért nem? ... itt kezdődik a sztori...

Ha megvan a saját mércéd, és annak meg is felelsz(ne állíts fel irreális igényeket, csak gondolj bele, milyen lenne az a "te" akit igazán csípnél), akkor már nem fog ez izgatni. De ez hosszú dolog tényleg.. én 5 éve csinálom, soksok könyv, ember, csoda,néha mélypontok, de ezt nem szabad eltussolni, mert a gond csak mélyülni fog.

2009. máj. 5. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!