Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Létezik, hogy a magányból az...

Létezik, hogy a magányból az anorexiába menekülnék? Amiért nem érzem úgy, hogy megfelelnék anyukámnak és az állítólagos barátaimnak sem menekülhettem emiatt a mániás depresszióba? 16/L

Figyelt kérdés

A szüleim válófélben vannak évek óta, anyu rengeteget dolgozik, az öcsém legtöbbször egy görény. Amikor kb 2 éve falcolni kezdtem magam, majd pszichológushoz/pszichiáterhez kezdtem járni anyuval javult a kapcsolatom, de most, hogy kigyógyultam ebből beszélgetni sem tudok vele. Akikről régebben azt hittem a barátaim, végre tudom, hogy csak kihasználtak, és ezért már ők sincsenek. Meg akarok felelni anyunak, a világnak, bebizonyítani, hogy értékes, figyelemre méltó ember vagyok. Az anorexiások maximalisták. Minden veszélye ellenére egyre jobban vonz az a világ, pedig tudom, milyen káros.( 13 évesen endo-s voltam ( bulimia és anorexia keveréke)

Mindig is akartam fogyni, és mindig fontos volt az elismerés, de ilyen áron kell kiharcolnom? Amióta nem kezelnek szakorvosok szép lassan beszippant a magány.


2011. okt. 30. 18:22
 1/6 anonim válasza:

Igen,létezik.Én is nagyjából így voltam,mint Te (vagdosás,anorexia).

Ha a "barátaid" kihasználtak,akkor nem voltak igazi barátok.És nem arról van szó,hogy nem vagy szerethető,vagy ilyesmi,csak nem voltak igazi barátaid,és kész.(Nem véletlenül mondják,hogy a barátság egy nagyon-nagyon ritka kincs...)

Igenis értékes,figyelemreméltó ember vagy,és ezt nem kell bizonyítanod.

Hidd el,attól,hogy lefogysz,nem lesz jobb.

A magány pedig,sajnos,nehezen kezelhető,mert ez nem csak rajtad múlik,hanem még egy olyan ember (vagy emberek) is kell(enek),aki hasonló(ak) hozzád,megért(enek) és szeret(nek).


Tessék meggyógyulni,és elhinni,hogy érsz valamit:)

2011. okt. 30. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Tudom, hogy nem voltak igazi barátok, de mégis...azáltal hogy már nincsenek, így jobban egyedül érzem magam, mint eddig. Szerintem ehhez annak is köze van,hogy most rajtam kívül mindenkit elért a szerelem és emiatt mindenki elfoglaltabb.


Köszönöm a választ. :)

2011. okt. 30. 21:28
 3/6 anonim válasza:

előzőnek igaza van, nem kell megfelelned a világnak és senkinek sem! felelj meg magadnak! és ne másoknak :)

így már én is sokszor jártam hogy csak kihasználtak :S

keres új barátokat!!

nyugodtan írj privátot ha gondolod! :)

14/L

2011. okt. 30. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:

Ne haragudj h ezzel kezdem a monológom,de légyszi keresd fel újra a pszichológusod/pszichiátered!


Lehet h most hülyeséged mondok,de sztem te egy nagyon önbizalom-hiányos lány vagy,(ahogy egyesek fogalmazzák:szürke egér)aki kiakar tűnni a tömegből. És h őszinte legyek egy "betegséggel" nem hiszem h az emberek elfognak ismerni. Inkább csak sajnálni fognak,h ez a szerencsétlen kínjába nem tud mit csinálni.


Meg mi ez a mondat: "az anorexiások maximalisták"? Azt hiszed h az anorexia egyenlő a maximalizmussal? Maximalista lehetsz te akár 120kg-san is...


Figyi,tudom h nehéz most neked a szüleid válása. Ahogy írtad, anyukádnak nagyon sok munkája van,de nemhiszem h pont arra vágyik h kislánya anorexiás legyen. Segíts inkább otthon a házimunkába,tanulj,kedveskedj valamivel neki.


Az elismerést nemhiszem h anorexiával elfogod érni. Inkább sportolj ,jelentkezz iskolába valamilyen szakkörre,rajzolj ha tudsz,tanulj jól,segíts a főzéseben vagy lepd meg a szüleidet sütivel(amit persze te csináltál:))...Valamiben biztos h jó vagy,csak még nem jöttél rá h mire.


A magány érzést is lehet orvosolni pl. vezess naplót-lehetne ő lesz a legjobb barátod.Meg ma már ott van az internet:facebook,chat.hu,msn... Ha van valami állatotok otthon azzal is foglalkozhatsz.


Anno, a barátom adott egy jó tanácsot:"azok vagyunk,akiknek képzeljük magunkat".

Ezt az idézetet pedig én küldöm:"csak hinned kell magadban,ha ez sikerül az lehetsz aki csak akarsz". Remélem mindkettőt megfogadod.Sok sikert!:)

2011. okt. 30. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Kedves Utolsó!

A pszichológust azért nem akarom felkeresni, mert alig egy hónapja engedte el a kezem. Sosem említettem neki az anorexiát, sosem került szóba. Anyuék számára pedig egy nagy csalódás lenne, hogy mégsem vagyok egészséges,boldog stb.


Arra értettem, hogy az egyik legalapvetőbb ösztönt győzik le azáltal, hogy nem esznek. Egy barátnőm 12 évesen anorexiás volt, kórházba is került, és mondta, hogy akkoriban kitűnően tanult, otthon mindent megcsinált, edzett...és hát szinte tökéletes kislány lehetett az anyukája szemében, leszámítva, hogy 35 kilót nyomott...


A két idézet nagyon tetszik, köszönöm nektek, hogy írtatok.

2011. okt. 30. 21:58
 6/6 anonim ***** válasza:
Ezek betegségek. Betegségekbe nem menekül az ember. Az úgy magától kialakul következményként. Nagyon fura a szóhasználatod, amivel leírod a problémáidat. Mintha szándékosan akarnál magadra ilyen címkéket, mert divatos. Valami egészen más jellgű zizzenésed lehet, aminek egyik jele a szenvelgés.Szakadj le azokról a weboldalakról, ahol ilyesmikkel mossátok egymás agyát.
2017. febr. 15. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!