Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ilyen "problémával" komolyan...

Ilyen "problémával" komolyan vesznek, vagy el se menjek pszichológushoz?

Figyelt kérdés

Elszeretnék menni pszihológushoz, nagy gond nincs velem, de mostanában elég gyakran elbizonytalanodom, már magammal kapcsolatosan is, hogy ki is vagyok valójában, és hogy én vagyok-e az, akinek látszom. Nem tudom a végletes hangulatingadozások normálisak-e, vagy valami épül le bennem. Leginkább már csak 2 féle érzelmi vagyis hangulati állapotom van, vagy minden jó és akármi történik, semmi sem ronthatja el a boldogság érzetem, de nagyon hirtelen egyik percről (szó szerint) a másikra úgy lesüllyedek valahová nagyon mélyre, hogy nem tudom az embereket elviselni magam körül, és bezárkózom a legvédettebb helyemre ami csak az enyém. Ilyenkor nagyon nagyon rosszul vagyok, nem tudom leírni mit érzek,majdnemhogy remegés van bennem, és ijesztő, hogy ha valaki megkérdi mi a baj, nem tudok rá mit felelni, mert TÉNYLEG nincs semmi problémám. (Én ezt tudom is magamról, hogy szerencsés vagyok több téren-család,tanulás,külsővel is elégedett vagyok többnyire,barátaim is vannak).


Ijesztő lehetek ilyenkor, sőt megijedek magamtól, hogy mi történik bennem.


A leginkább most ez a probléma áll fenn, ami miatt úgy érzem, segítségre van szükségem.


Próbáltam magamnak leírni, hátha rájövök, mi a baj ilyenkor, de visszaolvasva azt látom hogy 2 ember párbeszéde zajlik a papíron. Egy jó, ez van mélyen, és a rossz, a felszínes, ami mindent el akarok rontani, és olyannak állít be engem, ami nem én vagyok, rossznak.


Ezzel elmehetek pszihodokihoz, vagy nevetséges hogy egy problémát sem tudok megnevezni, mert úgy érzem nincs is?


Tudnak valamit kezdeni ezzel, vagy az a kis rossz mindig bennem fog élni, hogy megkeserítse a látszólag boldog és problémamentes életemet? Nagyon rossz, hogy vele együtt kell élnem.


Arra lennék még kíváncsi, hogy maradhat e "titokban", hogy voltam pszihológusnál, nem szeretném mondani senkinek, nem tudom, hogy a háziorvos kap-e erről értesítést vagy akármit hogy jártam nála?


És körülbelül mennyibe lehet egy napi rendelés?


18lány


2011. nov. 1. 21:01
 1/5 anonim ***** válasza:

Ez pont olyan probléma, amire a pszichológus nem fogja azt mondani, hogy semmiség. Hisz minden ami az ember lelkében történik és ez miatt frusztrálnak érzi magát, az olyan probléma amivel egy pszichológus foglalkozik.

Zsebből fizetni rettentő drága, 4000 forint/óra amiről utoljára értesültem. De ha iskolába jársz, akkor kell lennie a suliban egy iskolapszichológusnak. Hozzá térítésmentesen mehetsz.

2011. nov. 1. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ, az iskolai eszembe jutott nekem is, csak én kinéztem egyet a szomszédvárosban, nem nagyon szeretnék itt menni orvoshoz, nem akarom hogy kitudódjon.


Nem tudom, most a szakrendelés is pénzes?

2011. nov. 1. 21:16
 3/5 anonim ***** válasza:

Van ingyenes, de hónapokkal későbbre hívnak be, annyira túlterheltek. Magánrendelésen Pesten 5-8000 körül vannak az árak, de megéri. Nem fogja komolytalannak venni a problémádat, ő tudja, hogy az szubjektív, kinek mi a nagy probléma, ami másnak nagy gond, az meg neked lenne semmiség. Ja, és mindez tök normális a te korodban, amiket leírtál, így valszeg a sokadik páciense leszel ezzel.


Értesítést senki nem kap róla, max ha gyógyszert szedsz, az lehet, hogy bekerül a számítógépes rendszerbe (ez azért nem rossz, mert ha utána pl. nőgyógyász ír fel valamit, akkor tudja, hogy olyat kell, ami nem ütközik a már szedett gyógyszerrel), de te úgyse fogsz gyógyszert kapni, mert ez inkább terápiás beszélgetést igényel. Különben se kell az olyan ember véleményével foglalkozni, aki ezért lenézne, a háziorvos meg pláne nem fog lenézni (ha az a hipochonder fajta lennél, akkor őhozzá is hetente elmentél volna minden hülyeséggel, ha ezt nem csináltad, akkor tudja, hogy csak komoly gonddal fordulsz orvoshoz).

2011. nov. 1. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Az iskolai pszichológus nagyon diszkrét és a tanárok is. Általában nem a tanári melletti teremben a főfolyóson van a szakember "rendelője". Nálunk a B épület legfelső emeletén a sarokban volt. Nem volt az ajtóra kiírva és azt a termet másra is használják. Bármiért mehet oda egy diák.

Szerintem a ti iskolátokban is számolnak az ostoba kisiskolásokkal aki megbélyegzik azt, aki segítséget kér.

2011. nov. 1. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

"Ezzel elmehetek pszihodokihoz, vagy nevetséges hogy egy problémát sem tudok megnevezni, mert úgy érzem nincs is?"


A Te problémád éppen az, amit leírtál: a hangulatingadozások, az, amit a két végponton átélsz, a "két ember párbeszéde"... A pszichológus ezt nagyon pontosan érteni fogja, sok embernek van ilyen baja. ÉS: igazi probléma... Pont azért, mert nem függ a külső körülményektől.


Megtudni nem fogja senki, nagykorú vagy, szülői beleegyezés sem kell. És a pszichológus nem orvos (a pszichiáter az).

Kötelezi a szakmai titoktartás.


Magán ára Pesten én is úgy tudom, legalább 5000 és attól fölfelé a csillagos égig. Más városban nem tudom. De TB-set is lehet találni.

Ha van iskolapszichológus, az a legkézenfekvőbb! Hiszen azért van ott... Szerintem zseniális, hogy vannak iskolapszichológusok, és minden olyan igazgató egy zseni, aki akarja, hogy a sulijában legyen. Sajnos, hogy nincs mindenhol... Gondolom, neki nem is kell fizetni.


"Tudnak valamit kezdeni ezzel, vagy az a kis rossz mindig bennem fog élni, hogy megkeserítse a látszólag boldog és problémamentes életemet? "


Hát... én is ezt kérdezem magamtól... :)


Nagyon tiszteletre méltónak találom, hogy ilyen pontosan érzed, hogy baj van, és nyitott vagy arra, hogy segítséget kérj. Sok felnőtt megirigyelhetné a hozzáállásodat...


Sok sikert és boldog életet kívánok!


35/N

2011. nov. 2. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!