Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan lehet szakember nélkül...

Hogyan lehet szakember nélkül kijönni a depresszióból? 16/l

Figyelt kérdés
Egyre inkább értelmetlennek érzek mindent, félek és nem tudom hogy hogyan jöhetnék ki valaha ebből az állapotból. Azért nem akarok szakembert, mert ha a szüleim megtudnák hogy ennyire sz@r a helyzet velem, ők is nagyon kiborulnának. Most is egyedül vagyok itthon és csak bőgök
2011. nov. 2. 09:31
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
45%
Az en kerdesem az lenne, hogy a szuleid nem latjak, hogy hogy erzel? Egy szulo 'tudja" ha valami nincs rendben a gyerekkel. probalj iskolaban segitseget kerni. Vidam tarsasagot keress, de nem kell "meno". Menjetek oziba, vidam filmeket nezni, nem emot. Egyel egeszseges kajat, gondolj a jovore, ezert tanulj, erdeklodesi korodet tagitsd. Ne hallgass rap zenet, amiben minden fekete, mindenkit szidnak, hibaztatnak az eletben csak onmagukat nem. Ha nem tudod magad kiemelni a sotetsegbol, bizony kell szakember.
2011. nov. 2. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
Szia! Írtam neked üzenetet itt, gyakorin. Ovasd el kérlek! 15/L
2011. nov. 2. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
Szia! Írtam neked üzenetet itt, gyakorin. Olvasd el kérlek! 15/L
2011. nov. 2. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
válaszoltam
2011. nov. 2. 09:48
 5/17 anonim válasza:
100%
Szia, Mitől félsz? Írd ki magadból, hátha többet tudnánk segíteni. Amúgy hasonlóan érzek én is...
2011. nov. 2. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim válasza:
100%

Szerintem sokan érzünk így néha, hogy kilátástalan a helyzetünk, hogy értelmetlennek érzünk mindent.

Konkrétan mi a baj, amiatt így érzed? Nincs esetleg valaki, akivel megbeszélhetnéd a problémád? Esetleg egy barát? Mert az is segíthet sokat, ha valakinek elmondod a bánatod. De leginkább rajtad múlik, hogy kijössz-e a gödörből. Elhatározás kérdése az egész. Holnap reggel kelj fel úgy, hogy elhatároztad vidám leszel és mindent pozitívan fogsz látni és végig figyelj oda erre. Aztán próbáld meglátni a szépet az életedben. Ha süt a nap menj ki süttesd magad kicsit. A napsütés is jókedvűvé tesz. Nézz vidám filmeket, hallgass vidám zenéket. Próbáld elfoglalni magad valamivel, amit szeretsz csinálni. Legyél olyan emberek között a lehető legtöbbet, akiket kedvelsz, nevess sokat, még ha nem is találsz valamit viccesnek. Egy idő után jókedvű leszel tőle.


Van esetleg kutyád? Ölelgesd, simogasd kicsit, az is jót tesz.

2011. nov. 2. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
Több módon is ki lehet jönni, a gond az, hogy aki benne van, általában nem akar kijönni. Te is rögtön gyártottál egy kifogást, hogy miért nem kéred szakember segítségét. Ezért van az, hogy sokszor oda fajul a dolog, végül más valaki kezdeményez, nem maga a depressziós. Erről nem tehetsz, a betegséged természete ilyen. Ha azonban képes vagy még mérlegelni, még nincs késő. Egyszerűen tedd fel magadnak a kérdést, hogy mennyivel lesz jobb a szüleidnek később, ha bekerülsz egy zárt klinikára, vagy lesz egy sikeres öngyilkossági kísérleted? Ha te is úgy látod, hogy ehhez képest az az alternatíva nem is rémisztő, hogy most nagyon kiborulnak, akkor mégis elmehetsz szakemberhez, ha gondolod. Klinikai értelemben talán még nem vagy depressziós, csak depresszív tüneteket mutatsz. Ha mély depresszióban lennél, nem érdekelne a jövő, sem a szüleid lehetséges kiborulása. Nem küldenél ilyen segítségkérő üzeneteket se az éterbe. Úgyhogy most eldöntheted, azt akarod játszani, hogy rosszabbul vagy, mint valójában, vagy segítséget kérsz? Ha az utóbbi, akkor arra ki lehetne jobb, mint egy szakember, aki ezzel foglalkozik?
2011. nov. 2. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat, megpróbálom amiket mondtatok.

Akkor kezdődött amikor Apu elköltözött. Sokat látom, mert majdnem mindennap jön hozzám, de tudom hogy semmi nem lesz a régi. Anyu állandóan dolgozik és talán ő is depressziós, soha nem megy szórakozni. Miattam. A családomban mindenki idegbeteg, ha valami sikert ér el az ember csak lecseszést kap hogy milyen kis tökéletes és hogy az olyanokat milyen nehéz elviselni, kis stréber(pedig messzebb nem is lehetnék a stréberségtől)..és mindig csak a betegségekről lehet beszélni(persze nem a szüleim ilyenek szerencsére)aztán most mentem gimnáziumba, amit utálok, mert nyomasztó, és hiányzik a régi osztályom, napközbe rám jön a pánik. Már nem látom magam előtt hogy de jó lesz nyaralni, rég nem voltunk. Félek a felnőtté válástól is, mert már csak másfél év és 18 leszek, és attól hogy előbb utóbb elveszítem a szüleimet. Tudom degeneráltam hangzik hogy ennyi idősen ezzel foglalkozom, de nem tudom hogy lehetne megváltoztatni az egész gondolkodásom.

Ha valaki elolvasta nagyon köszönöm és bocsánat a panasz tömeg miatt, biztos megvan mindenkinek a gondja, ennél sokkal súlyosabb is.

2011. nov. 2. 10:41
 9/17 anonim ***** válasza:
Egyaltalan nem degenearlt amit irsz. Sok fiatal erez igy, felnek ettol az elfuseralt eletol, a jovotol. Epp ezert kene egy szakember, hogy el tud mondani neki, es tudjon valaszt adni, ravezetni, hogy kezeld az elet akadalyait.
2011. nov. 2. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
És hogyan szóljak a szüleimnek? Azt látják hogy sokat sírok, de azt hiszik hogy csak a gimi az oka. Pedig csak az egyik része. Anyu hadd menjek pszichológushoz mert depressziós vagyok?
2011. nov. 2. 10:57
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!