Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Borderline személyiségzavaros...

Borderline személyiségzavaros vagyok? Mit tegyek?

Figyelt kérdés

ezen az oldalon a kérdéseket olvasgattam és akkor találtam rá erre a betegségre, utánanéztem wikipédián, és ahogy végignézek az eddigi életemen, teljesen u.a. a problémák kísértettek, ami le van írva tünetként ( [link]

, kivétel az önvagdosás, de azon kívül egytől egyig minden!! mit tehetnék? pszihiátriára nem akarok menni (fiatal vagyok, és a szüleimnek sok ismerőse van a helyi kórházban), magánpszihológusra nincs pénzem! mit tehetnék??


2009. máj. 6. 17:54
 1/7 A kérdező kommentje:
és ha valaki hozzáértő szívesen beszélgetne velem msn-en, szívesen megadom í címemet privátban
2009. máj. 6. 18:01
 2/7 anonim ***** válasza:
87%
Hát a borderline szindrómát ha nem könnyű saját magadon észevenni,ugyanis a tünetei kábé a depresszióvaé azonosak ami jóval gyakoribb dolog.
2009. máj. 6. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
91%
Ne parázz, én is borderlineos vagyok, énis majd elsírtam magam mikor megtudtam. De eddig is éltél valahogy, ezután is menni fog. Örülj neki hogy más vagy mint a többiek... nem vagy átlagos. Persze ha ki akarsz gyógyulni akkor pszichiáter + gyógyszer segíthet, de ez elég drasztikus dolog. szóval választhatsz, együtt élsz ezzel, vagy elmész orvoshoz. Magától nem fog elmúlni max 30éves korod körül :) De mondom, nincs ezzel baj, te ilyen vagy és kész, nem feltétlenül kell "kigyógyulnod" ebből.
2009. máj. 7. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
68%

Aki ide irogat annak a 70% olvasott egy mentális betegségről, és azt bemagyarázza magának és úgy véli neki is biztos az a baja.

Nincs semmi bajod.

2009. máj. 9. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
86%
Sajnos nem a kortól múlik el. Én 39 vagyok, most szembesültem vele, hogy milyen életet éltem emiatt a betegség miatt. Hát nem lesz könnyű a gyógyulás de megpróbálom. Önmagamért. Pszichiáter segítségével.
2009. máj. 13. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Próbáld meg szeretni önmagadat, és hagyd abba az önsajnálatot.

Ne hitess el magaddal minden negatív baromságot. Ne azt ismételgesd állandóan, hogy beteg vagyok, mert ez csak egy kifogás. Félelem a gyógyulástól. (Van ilyen!) Tanulj meg hinni magadban és másokban is. Csak magadtól várhatod el a megváltást.

Adj esélyt az életnek, hogy boldoggá tegyen, de ezért neked is tenned kell.

2009. okt. 10. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

18 év alatt senkiről nem lehet megállapítani, hogx borderline-e, mert az egy felnőtt betegség (mint a paranoia, akizofrénia). biopoláris zavarod (vagyis mániás depresszió, ami a borderline legfőbb tünete) lehet gyerekkorban is. Ugy tudom, hogy nemnagyon tudják gyogyitani, csak nagyon hosszu terápiával. menj el psszichiáterhez

ja, és nézd meg az alábbi feilmet (sok kérésre ad választ!)

magyarul a cime: észvesztő

angolul: girl, interrupted

játszik benne: angelina jolie, whoopi goldberg és jared leto (a 30 second to mars egyyüttes énekese)

2010. aug. 13. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!