Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Generizált szorongást (GAD)...

Generizált szorongást (GAD) hogy lehet "gyógyítani"?

Figyelt kérdés

". táblázat A szorongás kognitív tünetei

1. Szenzoros-percepciós zavarok

Az "agy" vagy a gondolkodás homályos, ködös, kábult

A tárgyak elmosódottnak/távolinak látszanak

A környezet megváltozottnak/valótlannak tűnik

Hypervigilancia"


Nekem ezek állnak fent egyfolytában + szorongás és emiatt depresszió.


2011. dec. 3. 17:15
 1/7 anonim ***** válasza:
Antidepresszáns és szorongásoldó gyógyszerekkel.
2011. dec. 3. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
aha. és ha ezt szedem akkor bizonyos idő(amit megköszönnék ha leírnád mennyi) után elmúlik?
2011. dec. 3. 18:40
 3/7 anonim ***** válasza:
Az antidepresszánsok általában 2-hét után hatnak. Ezért szoktak mellé szorongásoldó is adni, mert annak rögtön érezni a hatását. Ha már az antidepresszáns is elegendő, akkor a szorongásoldóval fokozatosan le lehet állni.
2011. dec. 3. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

"Az "agy" vagy a gondolkodás homályos, ködös, kábult

A tárgyak elmosódottnak/távolinak látszanak

A környezet megváltozottnak/valótlannak tűnik "


De nekem tényleg ez van, hónapok óta úgy érzem mintha álom világban élnék, és a gondolkodásom is más, illetve nagyon fura és nem is gondolkodásnak nevezném inkább vízióknak vagy nem is tudom. És már szeretnék újra "tisztán látni". Mert a látásom sem ugyan olyan azóta. És nem értem ,hogy az antidepresszáns hogyan segít a szenzoros zavarokon... Nem mindig vagyok depressziós de ha igen akkor is a zavartságom miatt és ha a depresszió elmúlik attól még zavart maradok. Érted?

Mind1 mert a héten elmegyek orvoshoz.

2011. dec. 4. 14:52
 5/7 anonim válasza:
Én tudom mit érzel,sajnos ezt énis átéltem.Nagyon nehéz de ne add fel.menj el orvoshoz,olyanhoz akiben teljesen megbizol,beszéld ki magad minden ami bánt,gyógyszereket kapsz,antidepreszánst és nyugtatót.sokat segít de neked is segíteni kell magadon
2011. dec. 4. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Te is átélted? Neked is ezek voltak? És mennyi ideig állt fennt? Már ha neked is az volt hogy sose voltál képbe és kb mintha az agyad eggyel le lenne maradva a szemedtől? EZt az érzést leginkább a részegséghez tudnám hasonlítani. Csak ijesztő hogy folyamatosan ez van. És mennyi idő alatt épültél fel? Mert nekem volt olyan hogy lebetegedtem- és egy hétig sz*rul voltam. aztán egyszercsak elmúlt. Talán mert megnyugodtam mert vérvétel nem mutatott semmit meg ilyesmi. És azt hittem az energia ital fogyasztás váltotta ki. És 1 hónapig minden oké volt aztán véletlenül megittam egyet és ez a gondolat befészkelte magát a fejembe. ezzel álmodtam. Aztán megnéztem azt a leonardo di capriós álmodós filmet és akkor lettem újra rosszul. Tuti hogy generált ... de hiába tudom ,hogy ez baromság még sem múlik el. Sőt. van hogy ha arra gondolok hogy elájulok akkor elkezdek rendesen szédülni meg ilyesmi. Eléggé rossz...
2011. dec. 4. 21:17
 7/7 anonim ***** válasza:

Nekem nem ez volt a bajom,de erős szorongásra kaptam a Rexetint.Abbahagytam,mert nagyon zúgott a fülem mellékhatásként s visszajött az anyatejem,amit féléve elapasztottak.Nem teljes 2 dobozzal vettem be.Kevés ideig szedhettem,mert újra ott vagyok,ahol a part szakadt

.Úgyanugy visszajöttek a tüneteim.Ezeket állítólag félévig -egyévig szokták szedni,hogy helyrejöjjön az ember.

Nekem visszakéne most vegyem,de néha inkább frontint veszek be 0,25.

Felet vagy kétszer felet s szedem 1 hónapja a Neuroptimot,ami stresszre,pánikra s depresszióra való.Elég húzós ára van 4500 ft körül mozog.Még várok 1 hónapot,mert állítólag 1-2 hónap mire hat.Ha mégse akkor visszaveszem a Rexetint.Most 8 hete hagytam abba.

Jobbulást s mindenképp keress fel egy pszichátert gyógyszer ügybe!

2011. dec. 6. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!