Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Amióta az eszemet tudom,...

Amióta az eszemet tudom, képtelen vagyok esténként elaludni. Nappal könnyen elalszom, de este nem tudok. Valami ötlet, hogy hogyan lehetne ezt orvosolni?

Figyelt kérdés
18 éves lány vagyok. Általában 3-4-5 óra körül alszom el, de van hogy 7-ig is fent vagyok. Mindegy, milyen fárasztó napom volt, vagy milyen korán keltem aznap, még az sem számít ha nem aludtam egész éjjel. Próbáltam már különféle altatókat, nyugtatókat, egyik sem használt. Nap közben minden gond nélkül elalszok, de ugye nappal kell iskolába járni, dolgozni, stb... Van valami ötlet, hogy ezt mi okozhatja és mivel lehetne kezelni?
2011. dec. 17. 02:23
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Én is hasonló problémával küzdök már lassan egy éve. Egyszerűen nem tudok éjjel aludni, de napközben meg szinte összeesek a fáradtságtól. Nálam ez egész biztos szorongás miatt van, félek attól hogy éjszaka valami baj történhet és senki nem fog tudni segíteni. Nappal ezért is alszok el könnyen, mert akkor a többi családtag ébren van. Éjszaka teljesen védtelennek érzem magam. Valaki nekem is adhatna valami ötletet, hogyan küzdjem le ezt az érzést. 20/L
2011. dec. 17. 02:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Próbál ki azt hogy szombaton és vasárnap éjjel alszol,akkor nem leszel a suliban álmos hétfőn.Ha mégis fáradt leszel dölj le 1/2 órára de ne tovább.Ne nappal aludj.FÁRASZD KI MAGAD NAPPAL.Az altatók,nyugtatók károsak,ne szokj rá mert előbb utóbb visszaütnek .Most én is azért vagyok ébren mert délután aludtam,majd holnap szívás lesz.Nálam nem minden napos.
2011. dec. 17. 04:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
30%
Lehet, hogy ez valami gyerekkori tarumából fakat. Nyugtalan vagy éjszaka? Az is lehet, hogy te nem is tudsz a traumáról, csak tudatalatt zavar be. Érdemes lene esteleg pszichológushoz, vagy ami talán jobb hipnotizőrhöz elmenni, hátha fényt derítene valamire. Írod ugye, hogy már nagyon régóta van ez, szóval gondolom gyerekkorod óta ... erre nem figyelete fel a szüleid? Esetleg ők nem tudják mióta van ez, mi váltotta ki?
2011. dec. 17. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Én is így voltam elég hosszú ideig. A következő vált be: nappal akár milyen fáradt vagy nem aludhatsz el. Egy kis szenvedés után elmúlik az álmosság. Fizikailag fárszd ki magad! Házi munka, sport, gyaloglás stb. Este rendszeres időben vegyél be egy Valeriána relaxot. Tíz óra felé feküdj le. Ha nem tudsz elaludni, akkor olvashatsz, tévézhetsz.
2011. dec. 17. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
én már több mint húsz éve így vagyok, néha ki is marad egy-egy alvás, ha dolgom van délelőtt. szerintem nem lehet orvosolni. pontosabban legális úton nem.
2011. dec. 17. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Ahogy írtam, ez nálam így van amióta az eszmet tudom (3 éves korom óta). Azt hogy történt-e bármi azelött ami traumát okozhatott volna, fogalmam sincs. A szüleim nem emlékeznek ilyesmire. Egyébként írtam feljebb, hogy ez nem attól függ, hogy mennyire fáradok le. Nem számít sem a fizikai, sem a szellemi fáradtság... régebben rendszeresen sportoltam, de az alvásban nem segített. A szellemi fáradtság iskolaidöben kb mindennapos...

Az olvasás meg a tévézés nem használ, a gyógyszerek sem. Nem tudom hogy ezt a Valeriána relaxot próbáltam-e már... de sokmindent próbáltam, valósznínüleg ez is köztük volt.

Nap közben nagyon ritkán alszom, olyankor tudnék aludni, csak éppen nincs rá időm.

2011. dec. 17. 16:15
 7/11 anonim ***** válasza:
60%

"Amióta az eszemet tudom, képtelen vagyok esténként elaludni. Nappal könnyen elalszom, de este nem tudok.


Van valami ötlet, hogy ezt mi okozhatja és mivel lehetne kezelni?"


Így vagy bekötve. Ez nem betegség.


Az emberiség kb. 25%-a éjjeli ember, ilyen volt többek között Sztálin, Mao, Rákosi, Hitler és Churchill is.


Valójában több "éjszakai bagoly" van, mint koránkelő ember. A koránkelők csak kényszerből (munka miatt) kelnek korán. Igaz, a legtöbb ember nem éjszakai, hanem valahol a kettő között van (kora de. kel, késő este fekszik)


Szóval az nemigen fog megváltozni, hogy mikor szeretsz elaludni és felkelni. Persze munka kedvéért erőt vehetsz magadon, és akkor a megoldás ideális körülményeket teremteni az elalváshoz éjjel, és elfárasztani magad nap közben.


Saját példám: én is éjszakai ember vagyok alapvetően, de most már kb. akkor kelek és fekszem, amikor akarok. Ezt szerintem el lehet sajátítani. A lényeg:

- lehetőleg kifáradni az aktív napszakodban

- ha nem megy az alvás, nem kell erőltetni, mert azt nem is lehet. Ha az alvás rövidebb lesz a vártnál, akkor majd annál inkább menni fog legközelebb

- általános tanácsok, mint: lefekvés előtti 1-2 órában már nem tévézni, nem olvasni szakmai anyagot (ami továbbgondolásra késztet), nem gondolkodni a jövődről és a múltadról, nem gondolkodni önmagadról, semmilyen személyes dologról, munkádról. Hideg vagy másoknál forró fürdő segíthet elaludni, ahogy a teljes sötétség és a hűvös szoba is. Nem szabad kávézni a lefekvés előtti 5-6 órában, ahogy az erősebb testmozgás is tilos már akkor.

2011. dec. 17. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

16:15


Mindenkiben van egy belső "óra", és van aktív és pihenő napszakunk. Te éjszakai ember vagy. A nappali embereknek meg az éjszakai ébrenlét okoz gondot, még kávé mellett is, vagy bármennyi alvás után is. Ha nagyon nem tudsz alkalmazkodni a nappali életmódhoz, majd keress valami éjjeli munkát. A vicc az, hogy az éjjeli műszakokat sok helyen jobban megfizetik, mint a nappaliakat, hiszen az emberek többsége nappali.

2011. dec. 17. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
0%

nagyon is egyetértek. bár nem tetszett, hogy pont a történelem legaljasabb figuráit hoztátok példának. :)

még egy olyan elmélet is van, hogy annak idején még a törzsközösségben voltak emberek, akiknek az volt a dolguk, hogy éjszaka vigyáztak a törzsre, és nappal aludtak.

na most ha mi az ő leszármazottai vagyunk, nagy kitolás velünk szemben a 8-tól 4-ig munkaidő.

2011. dec. 18. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
10%
Chuck Norris
2012. jan. 2. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!