Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Apám súlyos alkohol mámorba...

Apám súlyos alkohol mámorba szenved, elviselhetetlen a viselkedése, teljesen igénytelenné vált vizelet tartási problémákkal küzd, nem képes elmenni elvonóra és mikor józan akkor sem látja be a betegségét. Belehet záratni valahova ha igen hova?

Figyelt kérdés
2012. jan. 4. 23:18
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

bezáratni? hát sztem ahhoz kell az ő beleegyezése vagy olyan orvosi vélemény, hogy nem beszámítható, ön/közveszélyes


addiktológusnál járt már?

2012. jan. 4. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

Azon kívül, hogy megpróbálod meggyőzni arról, hogy az elvonókúra az ő és a családja érdeke is, nem tehetsz semmit.

A kényszerelvonó már nagyon sok évvel ezelőtt megszűnt, kizárólag az ő beleegyezésével lehet kezelni.

2012. jan. 5. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Hát ez nagyon jó várhatok a haláláig :\ ő biztos nem megy bele , az tuti és ez nehéz idők és egyre nehezebb lesz na jó akkor kinyírom
2012. jan. 5. 13:03
 4/15 anonim ***** válasza:
Szegény. Inkább költözz el onnan nagyszülőkhöz, vagy akihez tudsz.
2012. jan. 5. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
sajna nem tudok sehova max utcára ott meg most hideg van , tökömse tudja mit tegyek vele
2012. jan. 5. 16:44
 6/15 anonim ***** válasza:
Épp most írtam a "Családi rovatba", hogy apákról csak akkor esik szó, ha már delirium tremensbe haldoklanak. Nem irigyellek.
2012. jan. 5. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

Aham hát tehetne valamit ez az ország ezekkel az emberekkel mert így nagyon durván romlik a társadalom :\ Swédeknél olvastam hogy külön panel negyedeket építettek fel ezeknek az embereknek , ahová kijárnak hozzájuk szakemberek kezelésre , és nekik is elkel járniuk terápiákra akaratuk ellenére is.

De hát ez swéd hajrá magyarország<------ kapjapbe

2012. jan. 7. 13:26
 8/15 anonim válasza:
100%
Sajnos nem lehet, a saját bele egyezése nélkül. De ha nagyon elviselhetetlen akkor mentöt hivni, vagy rendörséget, és elviszik. Yárt osztályba rakják, ki józanodik, és szánja bánja meg minden, és ki engedik, mert ha nem veszélyes akkor nincsen joguk bent tartani. De van egy jo megoldás van olyan gyogyszer, vagy csepp formában van nem tudom, hogy ha azt regeli kávéba vagy valamibe ha bele sikerül tenni és rá iszik egy kicsit is nagyon rosszul van. A legjobb ha ugy veszi be, hogy ő is tudja. Ezt sajnos recept nélkül nem adják. CSaladorvos stb. az utja. Mi is ki probáltuk hatott, nem tudta, eleinte ugy adtuk, aztan már ő is tudta. Nem kellett elvono, habár jo lenne szerintem de nem lehet elvinni az én apámot sem. Ennek több éve, de annyira haladtunk, hogy evente egy két alkalommal iszik többet. Ami lássuk be nagy teljesitmény
2012. jan. 7. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Érdekes álláspont, hogy az alkoholistáknak építsünk lakótelepeket. És azt hogyan oldod meg, hogy ne járjon ki inni? Körülkeríted, meg őrizteted? Mert akkor ez már gettó, vagy haláltábor. Mindenki önként lett alkoholista. És mi fizessünk?
2012. jan. 8. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

Persze mi csorók vagyunk ehez nekünk nem telik +lkótelepekre hisz magyaroknak sincs hol lakni :) mondjuk ez egy tipikus magyar hozzá állás is meg a hozzá szólás is :)

Sehogy nem lehet megálitani h kimenjen ezekből a telepekről , de nem is akar mert az előtted lévő komentelö (zsófi) meg adta a választ ,gyógyszerel leszedik a piárol! de ha ez se megy kirakják a telepről és megy a kényszer elvonó

2012. jan. 8. 23:25
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!