Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » A sokszor ok nélküli félelem/h...

A sokszor ok nélküli félelem/hirtelen szorongás és pánik/paranoiára mit írna fel egy pszichiáter? Tudnátok lelki támaszt nyújtani?

Figyelt kérdés

Pár éve már ezekkel küszködök, de attól is "félek", hogy elmenjek a doktorhoz. Komolyan mondom, néha már elviselhetetlenül fáj emiatt az élet és cselekvésképtelen vagyok. :( (már szinte olyanokra is, hogy boltba lemenjek)

Középiskolába járok, de azt is csak kényszerből. Kiiratkozhatnék, de az érettségit meg szeretném szerezni, idén fogom letenni.


Ha valaki tudna valamiféle lelki támaszt nyújtani priviben, annak nagyon megköszönném. Nagyon nagy szeretethiányom van. :(

18/f



2012. jan. 15. 23:49
 1/5 anonim ***** válasza:

Szia!

Tökéletesen átérzem a problémád, körülbelül 2 éve én is így voltam. Totál gátlás és antiszocialitás. Nem mentem dokihoz, mert teljesen értelmetlen, egyszerűen rájöttem, hogy a saját életemet én irányítom: tudatosabb lettem.

Elkezdtem sportolni, amiben sikerélményt szereztem. Például kockás has, jobb erőnlét, na meg jobban érzi magát az ember, ha valami értelmeset is csinált, nem csak tévézett, érted.

Az önmegvalósítási hiányom a hobbimmal enyhítettem. Elismerést szereztem vele. Nagyon nagyon sokat rajzoltam, nagyon nagy kitartással, lett is eredménye. Te is találd meg magad valamiben. Jól esik, ha dicsérnek.

Igazából arra kell rájönnöd, hogy a saját sorsodért csak is te felelsz. Ne haragudj, hogy ezt mondom, de segítő szándékkal mondom, te edd meg, amit kifőztél! Ideje lesz törlesztened a számlát, egészen idáig magad ellen harcoltál. Csak is te tehetsz róla, hogy most szarban vagy. Vedd át te az irányítást.

Fontos megjegyezni, hogy változásomban FankaDeli dalai sokat segítettek.

Nem győzöm kihangsúlyozni: saját magad csak is te tudod megváltani! Senkinek nem repült még a sült galamb a szájába. Szebb jövőt!

2012. jan. 15. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Hmm. A rajzolásra én is gondoltam már, csak akárhányszor hozzá szeretnék kezdeni, abba is marad. Nagyon nehéz rávennem magam bármire is, ha pedig sikerül, idővel nagyon elmegy tőle a kedvem. :(
2012. jan. 16. 00:02
 3/5 anonim válasza:

NE MENJ pszichiáterhez!!


A pszichiáter csak gyógyszereket fog felírni, amik teljesen szét fognak cseszni,függőségeket alakítanak ki, és elfogod veszíteni a személyiséged!

2012. jan. 20. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Szia! én pszichológust vagy hipnotizőrt ajánlanék neked!

Nem kell félni,a pszichológus segit hogy tisztán lásd a dolgokat a hipnotizőr pedig levisz hipnózisba maikor magadnál vagy de ellazulva és áttudjátok nézni a félelmeidet hogy mi mitől is alakult ki stb. és így jobban megérted magadat.

Am. én is hasonló cipőben járok,18/L vagyok most fogok érettségizni.,nekem pszichológus sokat segített és most fogok elmenni hipnotizőrhöz mert utána néztem egynek-kettőnek akik megbízhatóak és egy hölgynek akivel beszélgettem erről,sokat segített a hipnózis,3x volt és azóta tünetmentes neki is ilyen pánikféle dolgai voltak.

Rem. tudtam mvit segíteni! Fel a fejjel,hiszen minden változik és semmi sem örök!

2012. jan. 27. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Annyira nagy a világháló, annyi emberrel beszélgethetsz. Biztos regisztrálva vagy néhány oldalon, ahol van fórum/chat, próbálj bekapcsolódni a beszélgetésekbe. Használd ezeket. Fiatal vagy, nincs okod még lelkileg összetörni. Keress olyan hobbit, ami sikerélményt hoz. Mint, ahogy írták előttem mozgás, sport. Fontos, hogy ne gyógyszerezd feleslegesen a szervezeted. Igyál mindennap legalább 1,5 tiszta vizet. Ha az emberekben csalódtál, szerezz be, egy házi kedvencet.
2012. febr. 4. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!