Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit tegyek ha az idegösszeropp...

Mit tegyek ha az idegösszeroppanás előjeleit tapasztalom? Ha voltatok már hasonló helyzetben akkor mit csináltatok hogy elkerüljétek az összeomlást?

Figyelt kérdés
Egyszerűen nem tudom feldolgozni az elmúlt hetek eseményeit és már érzem egy ideje hogy nem fogom tovább bírni de aztán mégis jön egy újabb és újabb szörnyű dolog. Nagyon félek mert tehetetlennek érzem magam a gondolataimmal és a testi panaszaimmal szemben meg attól is tartok h nem fogom tudni fékezni a dühöm. A mellkasom állandó jelleggel szorít és a szívem rettentően ver, 160 volt a pulzusom és el is estem bár nem ájultam el. Nem akarok pszichiátriára kerülni, kérlek azt ne is ajánljátok, mert nem akarok gyógyszeres kezelést hiszen nemrég szoktam le a nyugtatókról, mely szintén megterhelhetett.

2012. jan. 17. 00:47
 1/7 anonim ***** válasza:
Mitől van dühöd? Mi történt veled?
2012. jan. 17. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Család vagy a barátok között keres valakit akivel megtudod beszélni a gondjaidat . Nagyon sokat segít, hidd el.

Tudom nagyon nehéz feldolgozni mikor az emberrel folyamatosan szörnyű dolgok történek ,nekem is volt benne részem.(testvérem halála, súlyos betegség).

Tényleg keres valakit aki melletted áll ezekbe a nehéz időkbe!!!!

2012. jan. 17. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Tényleg nehéz minderről beszélni, mert akiknek próbáltam megnyílni mindig csalódnom kellett, még anyámat se érdekli mert el van foglalva a pasijával vagy a tv-vel. Az meg hogy mi történt velem, hát nem akarom megtölteni az oldalt.
2012. jan. 17. 12:29
 4/7 anonim ***** válasza:
Sajnálom ,hogy Anyukád nem hallgat meg. Keres akkor egy olyan barátot akivel megtudod osztani a gondjaid és a bánatodat. Tényleg könnyebb úgy ha valaki áll mellettünk!!!
2012. jan. 17. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Én teljesen megértelek, mert én is így voltam.

Nem tudtam feldolgozni azt a sok szörnyű dolgot, ami történt velem...bepánikoltam, meg akartam halni. A szívem is elkezdett rosszul működni, rengeteget szorongok azóta is, megrémültem, hogy mi lesz velem. Mindig nyugtalan voltam, halálfélelmem volt, azt éreztem ellenem van az egész világ. Ha egy kicsit jobb volt egyből történt egy újabb csapás és volt olyan, hogy feladtam :( Nem is mertem segítséget kérni senkitől, titkoltam, hogy én milyen szörnyen érzem magam és fiatalon feladtam az életet...

Aztán egy nap megtanultam elfogadni önmagam (ez az első lépés). Mindenki belém rúg és bánt, akkor legalább önmagamon próbáljak segíteni és mutassam meg a világnak és ELSŐSORBAN SAJÁT MAGAMNAK, hogy fel tudok állni és tovább tudok lépni...a múlt sérelmeiből tanulnom kell. Az a rengeteg rossz dolog mindig a múltam része lesz, de nem engedhetem, hogy befolyásolják a jövőmet, ezért döntöttem úgy, hogy nem hagyom magam.

Azóta is nagyon magányos vagyok, fáj az élet, rengetek a kihívás, de nem adhatom fel...az élet küzdelem, egy olyan körforgás, amiben az ember csak egy kis porszem...de ebben a végtelen küzdelemben KÜZDENI KELL!!!! És nem szabad megijedni, félni...

A legfontosabb, hogy gondolj át mindent...tudom ez most nehéz, mert nekem is az volt. Fogadd el önmagad és soha ne feledd, hogy egyetlen ember van a Földön, aki segíteni tud neked...mégpedig ÖNMAGAD!


Sok sikert és kitartást!

2012. jan. 18. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Valamivel azért csökkenteni kell az ilyen magas pulzust. Gondolom a vérnyomásod is magas. Én aztán tudom milyen méreg az, amikor végre leteszi az ember a gyógyszereket és pár hónap múlva újból kellene szedni.
2012. jan. 18. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszaitokat:) Örülök, hogy van aki foglalkozik velem. Az igaz, hogy nem tudom elfogadni magam mert magam hibáztatom amiért folyton kudarcok érnek. Remélem leszek olyan erős mint az 5. válaszoló, gratulálok neked:) A gyógyszerre szerencsére már nem érzek késztetést, nem fogok bevenni akármennyire nehéz is mert visszaszokok
2012. jan. 20. 10:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!