Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Az normális ha 18 évesen kb...

Az normális ha 18 évesen kb 10 12-nek érzem magam belűl még mindig?

Figyelt kérdés

és pl sokszor így is viselkedem, de azért tudom hogyan kell mások előtt, és akkor felhúzom a felnőtt álarcomat, de amikor hazajövök, egész estéket átolvasok mangákat, és legózom, játszom a plüsseimmel, és fantáziálok, és dumálok más hasonló emberekkel, és ha találkozom velük, akkor szerepjátékozunk.


Ennek lehet ahhoz köze hogy ált. 4. es korom óta nem jártam iskolába? magántanuló lettem, (muszály volt, mert nem bírt ki a suli, mert a tanárok már a lemondásukat adták be) és nem is tanultam, és nem is jártam be.


Szerintetek ez baj lehet az életemre nézve?


18 / Férfi


(bocs hogy kiírtam újra a kérdést de az előzőre nem kaptam választ, csak teleflamelték hülyeségekkel....)


2012. jan. 27. 10:22
 1/8 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem el kellene menned egy pszcihológushoz, és ő tudna a leginkább válaszolni a kérdésedre. Te gáznak érzed, azaz probléma van, azért tetted fel a kérdést. Ha pedig probléma van, azt nem vadidegen emberek fogjàk megoldani, főleg ha szakszerű segítségre van szükséged.
2012. jan. 27. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Antimod ***** válasza:
100%

Én meg közel a 30-hoz néha ötéves szintre esek vissza (poéból persze) szűk családi körben. Nagyon jólesik, ilyenkor úgy érzem, pihen, kikapcsol az agyam.


A lényeg, hogy felnőtt tudj lenni, amikor szükség van rá, amúgy pedig vedd áldásnak, és örülj neki, nagyon nem lehet jó megkeseredett felnőtté válni.

2012. jan. 27. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
A legózás, és a plüssökkel való játék abnormális, a többi okés. Kezdj el barátnőzni.
2012. jan. 27. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
18 éves korodra kell, hogy rendelkezz felelősségtudattal, komoly dolgokban tudj felelős döntést hozni, és komolyan viselkedni. Ha te nem veszed magad komolyan, mások sem fognak. Az viszont egyáltalán nem baj, sőt előnyös, ha lélekben még sokáig fiatalos és játékos maradsz. Ha magántanulói viszonyban szert tettél arra a tudásra ami a korodnak megfelelő, akkor semmi akadálya, hogy tovább tudj tanulni, majd belépni a munka világába, de hiányozhat a tapasztalat a közösségi életben, a beilleszkedésben, ezen a téren lesz pótolni valód, ha boldogulni akarsz.
2012. jan. 27. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Éppen hogy ezt a közösségi "életet" nem bírtam, és azért bomlasztottam, és a tanárokat akik ezeket pártolták, tönkretettem. ezért is lettem magán tanuló. amúgy a lexikális tudásommal nincs baj. de szerencsémre nem mosták át az agyamat, és nem neveltek robot birkává:)


Am a plüssökkel, és a legóval miért van baj? Én nekem jól esik, csak elgondolkodtam rajta vajon ez normális e.

2012. jan. 27. 10:55
 6/8 anonim ***** válasza:

"Éppen hogy ezt a közösségi "életet" nem bírtam, és azért bomlasztottam,"

Értem én, azért írtam, hogy ezen a téren lesz pótolnivalód, de ez csak tapasztalat útján fog menni.

Különben meg 18 évesen senki nem "kész felnőtt" még, ott szokott baj lenni, hogy ennek nincs mindenki tudatában.

2012. jan. 27. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

"muszály volt, mert nem bírt ki a suli, mert a tanárok már a lemondásukat adták be"


És elvittek pszichológushoz? Lehetnek problémáid, amik máig sem megoldottak.


"Éppen hogy ezt a közösségi "életet" nem bírtam, és azért bomlasztottam"


Tizenévesek szeretnek lázadni, ez nem abnormális. Másrészt majd az egyetemet, a munkahelyekedet, baráti körödet nem "bomlaszthatod", legalábbis nem sokra mész, ha próbálkozol vele.


"nem mosták át az agyamat, és nem neveltek robot birkává"


Attól, hogy egy ember tudja a játékszabályokat és tud alkalmazkodni, még nem birka. Ezt majd ha felnősz, megérted.


"Am a plüssökkel, és a legóval miért van baj?"


Semmi baj nincs velük. Még olyan felnőtt is van, aki legózik, na nem kalózvárat épít, hanem mondjuk programozható robotkart modellez legóval. Legózni tehát komoly munka része is lehet. A plüssökre ez már kevésbé igaz, bár mondjuk felnőtt tevékenység, ha valaki plüssfigurákat gyárt.


Nem a lego vagy a plüss a probléma, hanem két dolog. Egyrészt legózni meg plüssel játszani lehet többféle színvonalon és többféle módon. Mint leírtam, ha ez a szenvedélyed, akkor lehet ezt pozitív, hasznos módon is kiélni. Meg lehet úgy is, hogy megrekedsz egy olyan szinten, ami viszont nem produktív, nem színvonalas.


Ez átvezet a másik szemponthoz. A felnőttek élete sokrétűbb, bonyolultabb, érdekesebb, mint a gyerekeké. Többféle tevékenység és viszony van benne. Mondjuk a felnőttek dolgoznak, döntéseket hoznak, építenek dolgokat, kitalálnak dolgokat, művelődnek, gondolkodnak, alkotnak, ezen felül házasodnak, családot alapítanak, gyereket nevelnek. A gyerek inkább játszik. A felnőtt is jó, ha időnként játszik, de még mást is tud csinálni. Nem jó, ha egy felnőtt elfelejt játszani, de sok dologból kimaradsz, ha nem lépsz tovább a játék szintjénél.


Itt nem az a fő kérdés, hogy illik-e felnőttesen viselkedni, hanem előbb-utóbb hiányérzeted lesz neked is a "felnőttes" tevékenységek iránt, és jobban járnál, ha nyitnál ezekre.

2012. jan. 27. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Hé, papa! én 20 vagyok. és csak annyit mondok: Egyszer mindenki meghal, ám nembiztos hogy felnőttként! SOSE baj, ha maradt benned gyerek. Én plüssmackóval alszom, van airsoftfegyverem, legózok, jáccok a gépen, és rajzolok... mégis mentálisan ép vagyok, teljes az elmém. Normális életet élek, van barátnőm, meg minden. szóval wery happy minden. Ezért nem kell Pszichopic*ákhoz menned. :)
2012. jan. 28. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!