Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogy szokjak le a vagdosásról?...

Hogy szokjak le a vagdosásról? Muszáj.

Figyelt kérdés
Muszáj lesz. Beszélek valakivel már több éve, de ő nem pszichológus. Miatta kéne abbahagynom. Pszichológus szóba sem jöhet. (Bizonyos okok miatt.) Az utolsó meg volt, pár napja. Búcsúztam, remélem nem feleslegesen. Valami ötlet?
2012. febr. 3. 00:37
1 2 3 4
 1/34 anonim válasza:
6%
Vagj 1 utolsot!menj biztosra,hosszaban vagd az ered!Tuti,hogy elverzel!
2012. febr. 3. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
21%
amíg nem teszed rendbe az életedet, nem változtatsz, addig úgysem fogod abbahagyni
2012. febr. 3. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 anonim ***** válasza:

Keress valami elfoglaltságot, hobbit, amivel elűzöd az unalmat, ürességet.

Esetleg mikor vagdoshatnékod van, mindig csinálj valami mást, pl. tégy egy sétát, vagy néhány tornagyakorlatot.

2012. febr. 3. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 anonim ***** válasza:
81%

#1:


Jajj de k**sög vagy.


Véletlenül nem a "vallásod" miatt nem fordulhatsz szakemberhez? Szerintem nem ártana legalább egyszer beszélni valakivel. Az önsebzés belső megoldatlan problémákat, feszültségeket jelent, amit máshogy nem tudsz levezetni. Segítségre lenne szükséged. :(

2012. febr. 4. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 A kérdező kommentje:
Az az ember segít. Nagyon szeretem őt, remélem az elég lesz ahhoz, hogy leszokjak. Amúgy nem, nem a vallásom miatt, hanem rossz tapasztalatok miatt. Köszönöm...:)
2012. febr. 4. 13:48
 6/34 A kérdező kommentje:
Segítség...segítségre? Soha nem kaptam szinte senkitől segítséget...
2012. febr. 4. 13:49
 7/34 anonim ***** válasza:
hány éves vagy?
2012. febr. 4. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 A kérdező kommentje:
17.
2012. febr. 4. 19:11
 9/34 anonim válasza:
94%

szia, én is vágok, és igyekszem leszokni, most nagyjából havonta egyszer csinálom, ami nagyon jó ahhoz képest, hogy régen naponta vagdostam magam.

ami nekem használ (van egy-kettő, ami butaságnak hangzik, de bevált):

először is. gondolj bele, hogy vajon tényleg segít-e még, vagy csak a függőséged miatt csinálod? ha rájössz az utóbbira, máris könnyebb lesz.

- lehetőleg tölts minél több időt olyan emberek közt, akiket szeretsz

- ha hirtelen rád jön a vághatnék, inkább vegyél egy forró, vagy egy hideg zuhanyt

- ha megteheted, legyen egy kisállatod, akivel foglalkozhatsz

- vezesd le a feszültséget mozgással. sokkal egészségesebb, mint megvágni magad

- takaríts, rakj rendet, rendezz át, díszíts, teremts olyan környezetet, amiben szívesen vagy

- szorongass addig egy jégkockát, amíg el nem olvad a kezedben

- írj, rajzolj, fess, játssz valamilyen hangszeren, ezzel nagyon jól kiadod magadból a feszültséget

- gondolj bele: a vágás nem szép. rejtegetned kell. ha vágtál, aznap este, vagy másnap beleragad a ruhádba, vagy abba, amibe bekötötted, és ha felszakad, az nagyon kellemetlen tud lenni.

- ez gyerekesnek hangzik, de nekem tényleg bevált: rajzolj egy kis figurát (általában pillangót szoktak, de én utálom őket szóval rókát.. mellékes kérdés:D) a karodra, nevezd el egy szeretett személy után, és vigyázz rá.

ha megvágod magad az alatt az idő alatt, amíg a róka/pillangó/etc rajta van a karodon, a kisállat meghal.

ha magától tűnik el, minden rendben van. (tényleg nagyon gyerekes, viszont ha nagyon nehéz, ez komolyan segít, csak rögzítened kell magadban a szabályt - ha vágsz, meghal)


na, szóval remélem, valamennyit tudtam segíteni, a vágás nem megoldás.(:

sok sikert!

2012. febr. 5. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 A kérdező kommentje:
Az utolsó nagyon aranyos. :) Köszönöm a hosszú, és hasznos választ. Majd igyekezni fogok...
2012. febr. 5. 11:50
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!