Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Dependens személyiségzavar...

Dependens személyiségzavar esetében mit tehetek?!

Figyelt kérdés
Orvoson kívül...Valószínű ilyenem van és érdekelne mit lehet tenni..22/L

2012. febr. 7. 20:52
 1/10 anonim ***** válasza:
32%
Keress rá a 12 lépéses programra (al-anon.hu talán?), sokféle csoportjuk van, és jó szakirodalomgyűjtemény. A kineziologiat javaslom még egyéni munkára.
2012. febr. 7. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
32%
Amugy miylen fuggoseged van? Horvath Szilveszternek is van egy jo konyve fenn a neten (alkoholista és játékfüggő), azt is olvasd el!
2012. febr. 7. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
73%
Ez azt jelenti magyarul, hogy kapcsolatfüggő? Mert ha igen, mehetsz Tündérhegyre. Ez egy pszichoterápiás rehabilitációs intézmény, az ország legjobb ilyen intézménye, ahol csak akkor adnak gyógyszert, ha kell. Lehet bentlakásos, ill. "bejárós" az ember.... Szobatársam is kapcsolatfüggő volt, őt teljesen meggyógyították.
2012. febr. 7. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

"Ez azt jelenti magyarul, hogy kapcsolatfüggő?"


A kodependens szót használják arra, aki függ egy szenvedélybeteg személytől.

Dependens = függő.

2012. febr. 7. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
63%

"Szobatársam is kapcsolatfüggő volt, őt teljesen meggyógyították."


Ez alatt pontosan mit értsünk?

2012. febr. 7. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Neten ezt találtam,módszert nem:

Dependens személyiségzavar

A dependens személyiségzavart gyakrabban diagnosztizálják nőknél, mint férfiaknál. A zavar, feltevések szerint, a szülőkkel való kapcsolat korai hiányából, a következetlen szülői reagálásokból, a kisgyerek természetes önállósági törekvéseinek kritizálásából és kontrollálásából eredhet.

Ha Önnek dependens személyiségzavara van, akkor nem bízik saját képességeiben, úgy érzi, nem tud gondoskodni magáról, s másokra kell hagyatkoznia. Ha elválás vagy magány fenyegeti, pánikot és teljes kiszolgáltatottságot érezhet. Tekintet nélkül a valóságos helyzetre, folyton úgy érzi, hogy nem képes egyedül megoldani az életét. Mindig másoktól vár útmutatást, a legcsekélyebb jelentőségű kérdésben is. Hogy biztosan számíthasson az igényelt gondoskodásra és támaszra, saját igényeit és vágyait teljesen alárendeli másokénak. Nem szívesen fejezi ki egyet nem értését, esetleg arctalannak, simulékonynak, megalázkodó típusnak tűnik.

2012. febr. 7. 21:06
 7/10 anonim ***** válasza:

Akkor ezt szerintem kodependencianak kelltt volna irnia a cikkironak, itt valami pontatlansag van.


Van 12 lepeses csoport kodependenciara, de nagyon nehéz ügy, mert az emberek 85%-a kodependens, ez a civilizacio direkt gyártja ezt a fajta önállótlanságot (összeeskuveselmelet-szeretők szerint szandekosan), igy jo esellyel a szakember, akihez fordulsz, szinten ebben szenved.

2012. febr. 7. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 YT válasza:
Én személy szerint meditációval segítek magamon. Ajánlom a Sahaja Jógát. Egyébként alkalmaznak pszichiátriákon is meditációt. Nekem bevált és még csak kezdő vagyok. Már érzékelhetők a változások, pedig soha nem foglalkoztam ilyennel és nem is érdekelt.
2012. márc. 12. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 YT válasza:
Azért figyelmedbe ajánlom. Az a jógi, aki pénzt kér azért, hogy elsajátítsd ezt a kellemes állapotot, az csaló. Egyébként az egész szervezetedre pozitív hatással lesz. Ajánlom mindenkinek.
2012. márc. 12. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

ez nagyon érdekes kérdés. Kérdező ha van kedved írj privátot. Látom Te is olyan vagy aki látja h mi a baj de egyedül érzi magát. ha esetleg nem igy van -elnézést -mert én így érzem. Ez az egész társadalmi függés jár egy szeparációval is. Tehát jó h tudom mi van velem -de ettől még a szocializációm nem könnyített tekintve h az egyik hozzászóló is is írta h a társadalom 85%a ilyen -csak szerintem ebből 5 % hajlandó felismerni és tenni ellene.


Nekem is lenne egy kérdésem -hogy lehet így Egészséges párkapcsolatot kialakítani ? van e olyan bizalmi faktor h én ezt el merjem mondani a páromnak anélkül h manipuláció v érzelmi zsarolás áldozata legyek ?


de itt a kérdésem olvassátok el : http://www.gyakorikerdesek.hu/csaladi-kapcsolatok__egyeb-ker..

Én is akarok megoldást találni..

2012. ápr. 9. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!