Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Öt éve szedek Rivotrilt...

Öt éve szedek Rivotrilt (szorongáscsökkentő). Erős függőséghez vezetett. Abba szeretném hagyni, de orvosi segítségre lesz szükségem. Mit javasoltok, kihez forduljak?

Figyelt kérdés
2009. jún. 5. 13:53
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
94%
Nem tudom hogy hány éves vagy,de én annak idején az ifjúsági pszichiátrián kaptam elvonást,ingyen.A drog ambulanciák viszont úgy hallottam borzalmasak.
2009. jún. 5. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
97%
Magadtól kezded el szedni, vagy orvosi utasításra? ezeket a szereket tilos huzamosabb ideig szedni. nekem Frontint írt fel egy pszichiáter, de vele párhuzamosan egy gógynövény alapú nyugtatót (orbánfű) is szednem kellett, és 3 hét múlva el kellett hagynom a Frontint. fordulj pszichiáterhez, majd ő elmondja, mik a szükséges lépések. ha szerencséd van, egyszerű interjús terápiával leszoktathatnak, de elképzelhető, hogy beutalnak egy elvonóra. (a közhidelemmel ellentétben nem ütik-vágják, elektrosokkolják a pácienseket..)
2009. jún. 5. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
81%
Én is legalább ennyi ideig szedtem rivotrilt,de én pánikbetegség,és generalizált szorongás ellen. Nekem azt mondta a pszichiáter,hogy rivotrilra nem lehet rászokni.De én az ellenkezőjét tapasztaltam.Mikor 1-2 napig nem szedtem,elég rosszul voltam,és mikor beszedtem az előtte felírt adagot,akkor már jobban lettem.Fokozatosan csökkentették az adagot,és el tudtam hagyni. Bár nem lett jobb a helyzet,mivel kaptam helyette másik gyógyszert,és most úgy tűnik arra szoktam rá.Most Jarvist,és Frisiumot szedek helyette.Most a frisium adagom a felére lett csökkentve,és lassan teljesen el szeretném hagyni. Szóval neked is azt tudom ajánlani,mindenképp lassan szokj le róla , fokozatosan csökkentve az adagot,de csak orvosi felügyelet mellett.Magadtól ha lehet,ne kísérletezz.
2009. jún. 5. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszaitokat!
2009. jún. 5. 14:46
 5/11 anonim válasza:
83%
Szia!Én 9 évig szedtem.Próbáltam egyedül lerakni többször is,de nem sikerült!Végül orvosi segítséget kaptam(.Bp.SOTE 8.ker. Balassa u.-i pszichiátria)és 6 hét elteltével 0-ra csökkentették az adagomat.Olyan gyógyszereket kaptam, amelyekhez nem lehetett hozzászokni.Nagyon erősnek kell lenned,mert kemény dolog!Sok kitartást kívánok!Ha mégis egyedül csinálnád,vigyázz,mert GM ill. PM rohamot kaphatsz(ezek olyanok,mint az epilepsziás rohamok) az elvonás során!Ezt megelőzheted úgy,hogy csak nagyon kis adagokban és nagyon lassn,de mégis folyamatosan csökkented a gyógyszert!!!Ez a kórházban is így fog történni;az orvosok a napi dózis alapján fogják beállítani az elvonás menetét,szóval mondj igazat mindennel kapcsolatban amit kérdeznek,csakis a saját érdekedben!Dugi gyógyszert ne vigyél a kórházba,mert azzal igazából saját magadat csapod be,nem a dokikat!Bármelyik "módszert" is választod,legyél nagyon erős és türelmes,mert ez nem megy egyik napról a másikra!!!Én nagyon drukkolok NEKED!Kérlek,írj,ha döntöttél vagy ha van más kérdésed ezzel kapcsolatban!Az A/2-es osztályt keresd,és ott Dr.Farkas Mártát,Ő nagyon érti a dolgát!Üdv.:Kev
2009. jún. 6. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
66%
Igaza van,aki azt írta,hogy csak lassan lehet leszokni a Rivotrilról.Én a soproni kórházban voltam,a pszichiátrián,ahol egyből elvették tőlem a bogyót,s bár adtak helyettesítőt,nem lett jobb.Sőt!Olyan rosszul lettem,hogy hallucináltam,270-re felment a vérnyomásom,rángatóztam,stb.Na,mondtam nekik,eltűnök,mint erdőben a vadnyom!Utána a győri pszichiátriára mentem,ahol nagyon lassan kezdte csökkenteni az adagot(az elvonási tünetekre mást adott),de így sem sikerült teljesen leszoknom róla.Hozzá kell tennem,hogy az életkörülményeim ugyanazok maradtak,egy házban lakás a volt férjjel,kényszerből(anyagi),stb.De ettől ne keseredj el,ismerek sok embert,akiknek sikerült,olyat is,akiknek alig volt elvonási tünete.Még valamit mondok,megtanítottak arra,hogyan csökkenthetem az elvonási tüneteket:belélegzed a levegőt,és addig tartod bent,amíg bírod,és lassan fújod ki,a következő légvétel akkor,amikor már nem bírod,és ezt ismételgetni.Ez nekem bejött.Kívánom,hogy neked sikerüljön minden nehézség nélkül!!!!!
2009. jún. 8. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Mindenkinek nagyon köszönöm...őszintén!
2009. jún. 8. 10:27
 8/11 anonim ***** válasza:
66%
Sajnos nekem elég rossz tapasztalataim vannak. Nagyon-nagyon lassan, de leginkább tényleg orvosi segítséggel hagyd el. Nekem nem sikerült, csak átállítottak xanaxra, mert az elvileg "gyengébb" és arról már könnyebb lesz leszokni. Na, ez az átállítás is katasztrófális volt, és most a Xanaxtól függök :). Szép. De! Ismerek olyat, akinek sikerült. Ő a Thalassa házban csinálta végig.
2009. jún. 10. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

én 1-évig szedtem, ahogy éreztem, hogy meg szűntek a szorongási tüneteim egyik napról a másikra abba hagytam.

majd fél évig semmi gond nem volt, de éreztem, hogy jön vissza így újra elkezdtem szedni de csak napi felet a 0,5 -öst.

és rá pár hétre megint abba hagytam.

szerintem ezt mindenki maga kitapasztalja, hogy meddig van rá szüksége.

nem kel évekig szedni, nekem mindig van itthon de csak ha érzem magamon vagy a torkomban a szóritást akkor kezdem el:)

2009. júl. 12. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
0%
én azt javaslom ne hagyd abba, sőt növeld az adagot ;)
2010. ápr. 19. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!