Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ha elmondom valakinek a...

Ha elmondom valakinek a családban hogy felkészültem az öngyilkosságra akkor tényleg kinevetnek és nem vesznek komolyan?

Figyelt kérdés

Elvesztettem a kontrollt,mintha nem is én irányítanék hanem a vágy és tudom hogy segítségre lenne szükségem de annyit olvasom hogyha valaki beszél róla az nevetséges és hagyni kell hogy nem merném senkinek mondani mert annyira nevetséges lenne.


17/L


2012. febr. 26. 22:31
 1/9 anonim ***** válasza:
40%
az igazi öngyilkosok szépen elvonulnak meghalni. te csak feltűnési viszketegségben szenvedsz.
2012. febr. 26. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Kívánom hogy így legyen és ne zárjanak be megint!
2012. febr. 26. 22:41
 3/9 anonim ***** válasza:
Feltételezem,h volt már ilyen kisérleted,ha ezt írtad,h "megint". Szerintem akkor komolyan vennének,
2012. febr. 26. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Bocsi,véletlenül küldtem el,még akartam írni:S

Szóval komolyan vennének,ha tudnák,h képes vagy rá,de az tényleg igaz,h aki öngyilkos akar lenni,az nem hangoztatja. Nekem volt ismerősöm,aki öngyilkossággal fenyegetett,de nem merte megtenni. Nekem is zűrös volt az életem,én is gondoltam már rá,de soha nem tenném meg a szeretteim miatt,nem birnák fájdalmat okozni nekik. Fiatal vagy még,elhiszem,h a te életed is zűrös,de hidd el,h lesznek még szép pillanatok,amiért érdemes élni.

2012. febr. 26. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Nem volt kísérletem,szerencsére.Ha megteszem akkor vagy elsőre sikerül vagy soha.A sikertelen öngyilkossági kísérleteknél nincs égőbb és megalázóbb dolog a világon.Főleg ha az ember már úgy áll neki hogy tudja hogy úgysem fog sikerülni...na mind1

Terápiás napom volt és a pszichológus azt mondta hogy nem mer haza engedni.Könyörgött hogy csak 3-4 napot maradjak bent egy pszichiátrián megfigyelésen mert fél.Mondom jó.Most mit mondtam volna?Kb.ennyi.


Köszönöm a válaszod.

2012. febr. 26. 22:58
 6/9 anonim ***** válasza:

mi ebben a nevetséges? nincs semmi nevetséges ha beszélsz róla

elmesélhetnéd, hogy pontosan mik a problémáid, hátha tudunk valamit segíteni

2012. febr. 26. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

nem is én irányítanék hanem a vágy - kedves első, ez nekem nem tűnik feltűnési viszketegségnek, te viszont annál inkább tűnsz sztereotípnak - ha beszélsz róla két dolog történhet: - kiismered az embereket (meglepetések lesznek)

- kettő és ez a jobbik eset, kapsz segítséget!

2012. febr. 26. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 lujza1819 válasza:
Hullámvölgyek mindig is lesznek az életedben,de ez nem azt jelenti,hogy el kell futni a problémák elől,hanem megküzdeni velük.Gondolj azokra is, akik körülvesznek,s arra,hogy mennyire belerokkannának,ha megtennéd.Mindig találhatsz valakit,akivel megoszthatod a gondokat és a segítségedre van.Neked lelkitársra van szükséged,nem a halálra...A lényeg: ne tedd!
2012. febr. 29. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Az öngyilkosság komoly dolog... szerintem ha elmondod valakinek komolyan veszi mert ezzel egy normális ember nem viccelődik.
2012. ápr. 2. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!