Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Az önbizalmam a béka popsija...

Az önbizalmam a béka popsija alatt van. A legrosszabbnak érzem magam. Mit csináljak?

Figyelt kérdés
nem érzem azt, hogy valamibe is jó lennék, illetve nem is az, mert érzem, hogy vannak olyan dolgok amibe jó vagyok, de érzem, hogy a lista végén vagyok, és mindenhol van olyan ember aki LEGYŐZ, semmiben sem érzem magam "kiteljesedve", mert úgy érzem, hogy valaki úgyis tudna jobbat, annál mint amit én csináltam. nagyon idegesítő már, mert hiába mondogatom magamnak, hogy igen is jobb vagyok valamiben valakinél, érzem, hogy ez nem így van. semmiben sem érzem magam sikeresnek.
2012. febr. 27. 20:49
 1/10 A kérdező kommentje:

ez a "béka popsija alatt van" kifejezés nagyon irritáló.

*béka segge

2012. febr. 27. 20:50
 2/10 anonim ***** válasza:
Ússz, tanulj nyelvet (akár olyat, amit iskolában nem), játssz hangszeren, keress olyan tevékenységet, ami jóérzéssel tölt el
2012. febr. 27. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Aztán csak azokkal az emberekkel érintkezz, akikkel valóban érdemes. Kakifejű maradék 95%-ra meg ѕzarni kell.
2012. febr. 27. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
iskolába járok, nem tudom megválogatni, hogy kivel találkozok.
2012. febr. 27. 21:00
 5/10 anonim ***** válasza:

Én is ugyan ezt érzem, mint te.

Elkezdtem egy új 'hobbit', de megjelent egy csaj, aki szinte már kitúrt onnan, szóval b_szhatom az egészet, és ez is csak azt igazolta, hogy nem vagyok elég jó. Az az érzésem, hogy ez egy ördögi kör, amiből nincs kiút.

2012. febr. 28. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Én is ugyanezt érzem. Hogy már nem lehet újat alkotni, szinte mindent kitaláltak már a művészet terén, amit csak lehetséges, és én nem tudnék már újat mutatni.

De! Természetes, hogy nem leszel egyből a legjobb festő, vagy legjobb énekes... Van aki rosszabb nálad, van aki jobb. Ha a rosszabbakat nézed, akkor láthatod, hogy mégis eljutottál valahova. A jobbak pedig inspirálhatnak. Ha csinálsz valamit, elsősorban magadért tedd. Persze jól esik ha megdicsérnek, de ne törjön le ha nem. És hidd el, az átlag ember úgysem ismer Picasso-kat meg Rubens-eket, úgyhogy elég jók lesznek nekik a műveid (fogalmam sincs milyen irányban mozogsz, úgyhogy maradok a festősnél :D) Minden ember egyedi. Egy birkózót meg egy énekesnőt nem lehet összehasonlítani. (Csillagszületikben persze mindent megpróbálnak, de hagyjuk azt a baromságot :D) Na mire akartam kilyukadni... Ja igen. Szóval bármit amit csinálsz egyedi lesz, csak a tiéd, akár táncolsz akár festesz sőt, akár egy felelés során is :D És ettől értékesebb mint bárki másé.


Bocsánat a kusza gondolataim miatt, remélem tudtam segíteni :)

2012. márc. 1. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Na még azt akartam, hogy ezért is érdemes nyelvet tanulni. Én tanulom az angolt már több éve, és csak magamért teszem. Jól esik látni, hogy napról napra fejlődöm, és tudom, hogy ér valamit. Persze, sokan vannak olyanok, akik jobban tudnak nálam angolul! Irigyeljem őket? Rosszul érezzem magam miatta? Dehogy! :)
2012. márc. 1. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

igazán motiváló volt amit írtál, a kedvenc mondataim a következő kettő:


"Ha csinálsz valamit, elsősorban magadért tedd. Persze jól esik ha megdicsérnek, de ne törjön le ha nem."


köszönöm, hogy válaszoltál!:)

2012. márc. 1. 17:25
 9/10 anonim ***** válasza:

Örülök, hogy hasznosnak találtad, amit írtam :)

Nincs mit. :)

2012. márc. 1. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

03-01 13:42


Hogyhogy, már mindent megvalósítottak a művészetben? Ennyire szegényes lenne a fantáziád? Minden korban azt hitték az átlagemberek, hogy a csúcson vannak, pedig közel sem.

2012. márc. 14. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!