Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Antidepresszánssal kapcsolatos...

Antidepresszánssal kapcsolatos vélemények? Használt neketek, vagy inkább romlott a helyzet. Valóban számítanom kell ilyenekre, hogy öngyilkossági vágy (stb. )? Én konkrétan Asentrát kaptam.

Figyelt kérdés
Már 4 hónapja halogatom a szedését, de most elhatároztam, hogy elkezdem szedni. De nagyon tartok az ilyenektől, hogy öngyilkossági vágy, meg túlzott merészség. Generalizált szorongásom van. A doki mikor felírta azt mondta, hogy nekem nem leszenk ilyenen gondjaim, mert szorongásnál nem jellemző, hogy a tünetek felerősödnének. Mik a tapasztalatok? Mennyi idő kell, hogy hasson, és mekkora az esélye, hogy tényleg fog hatni?
2012. febr. 27. 22:25
1 2
 1/16 Mi közöd Tőle ***** válasza:
60%

Sosem értettem ezeket a jellegű betegségeket. A rájuk felírt gyógyszereket meg végképp nem. Ha beleolvas az ember, a betegtájékoztatóba, akkor nem tudja, hogy sírjon, nevessen, vagy mi a jóistent csináljon. Lehetséges mellékhatásként idegesség, görcsök, és még ezer féle cucc, ami ELLEN szedné az ember azt a sz@rt.


Ebből arra következtethetsz, hogy gyakorlatilag mérgek, amiket be akarnak szedetni veled. Keress alternatív gyógymódot, gyógyszer nélkül! Tájékozódj a neten.

2012. febr. 27. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
Használt nekem, de a mellékhatása miatt abbahagytam a szedését. (Elképesztően fáradt voltam mindig, és átaludtam a napot szinte, viszont nem is szorongtam emberek között)
2012. febr. 28. 06:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Nem hasznalt,rontott,többfelet kiprobaltam.
2012. febr. 28. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
ezt nem ismerem,antidepresszánstól nekem áramütés szerű érzés volt a fejemben,miután letettem,de amúgy nem szedtem sokáig,mert fáradt voltam még jobban tőle.
2012. febr. 28. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
Azt mondják legalább egy évig kéne szednünk,de nem tudom hány embernek válik be ,szerintem sokan leteszik jóval előtte..
2012. febr. 28. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
Én most is szedek cipralex-et, mellékhatást nem tapasztalok, csak annyit , hogy jobban vagyok és magabiztosabb vagyok. Persze mellette terápiára is járok, illetve próbálom megoldani a szorongató faktorokat az életmben. Aki nem volt depressziós illetve GAd-os az nem tudja megérteni, hogy néha bizony szükség van ezekre a szerekre. Ez nem rossz kedv, melankólia , gyengeség stb.
2012. febr. 28. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
11%

Érdekes kérdés, mert még soha, sehol sem olvastam olyat, hogy "depressziós voltam, elmentem orvoshoz, felírt antidepresszánst, és pár hét múlva mintha kicseréltek volna".


Nem mintha ezek a gyógyszerek rosszak lennének. A kutatások szerint súlyos depresszióban enyhítik a tüneteket. Kétséges ugyanakkor, hogy megéri őket enyhébb depresszióban fogyasztani, amikor a mellékhatások rosszabbak lehetnek, mint maga a betegség, ugyanakkor a gyógyszer nem csodaszer, a beteg életét nem fogja rendbe tenni.


Ami az Asentrát (= Zoloft = sertraline) illeti, ezek a mellékhatások:


[link]


Kár izgulni (mondom egy szorongásos betegnek), mert nem olyan borzalmas a helyzet. A hatásra 2-3 hetet kell várni a szedés elkezdése után. Nagyon fontos, hogy ezekkel a szerekkel nem lehet hirtelen leállni, csak fokozatosan.


10:27


"Persze mellette terápiára is járok, illetve próbálom megoldani a szorongató faktorokat az életmben."


Akkor aztán nagyon biztos lehetsz a szer hatásosságában.

2012. febr. 28. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
60%

Kedves utolsó válaszadó,

Szakértői válaszodat nézve, megkérdezném, hogy te szenvedtél-e már bármilyen általad súlyosnak titulált mentális "betegség"-ben? Ha nem, akkor inkább ne is válaszolj mert a válaszod nem lesz megalapozott, illetve a wikipédáiról összeszedett általánosságokat sem mondanám hasznosíthatónak.

Ha van tapasztalatod, akkor valószínűleg megérted/megélted, hogy ahhoz, hogy elindulhass a gyógyulás útján néha elkél egy kis segítség , terápia illetve gyógyszer segítségével, aztán miután tisztán látsz sokkal könnyebb felépíteni önmagad újra.

Vannak rossz terapeuták, háziorvosok akik nem tudnak segíteni ez igaz, vannak félre kezelt páciensek ez is igaz. Illetve én is óva intenék mindenkit, aki néha rossz kedvű, szerelmi bánata van vagy nem sikerül a töri dogája, hogy azonnal nyugtatót illetve SSRI -t szedjen...

2012. febr. 28. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
0%

én hangulatzavarban szenvedek,és mellette pánik meg szocfóbiám is van.De még egyszer nem akarok szedni ilyen szereket,mert nekem valamiért nem használnak,csak rosszabb volt.

De biztos,hogy a probléma vagy betegség súlyosságágtól is függ kinek,hogyan hat,meg senkinek a szervezete nem egyforma,csak hasonló,lehet valakinek beválik egy ideig,vagy véglegesen,van akinek nem.

2012. febr. 28. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
60%
szóval lehet,hogy neked használni fog.Szerintem senki ne beszéljen le ,ha elhatároztad,hogy szedni fogod,ha úgy érzed ennél sokkal rosszabb nem lehet már ,akkor egy próbát megér talán.
2012. febr. 28. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!