Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Melyik nyugtató ártalmasabb a...

Melyik nyugtató ártalmasabb a Xanax, vagy a Seduxen?

Figyelt kérdés
A Xanax 0,25-ösből 2x1/2, vagy a Seduxen 0,5 mg-osból 2x1/2 szem az ártalmasabb. Melyik jobb szorongásoldó, és melyikről lehet könnyebben leszokni?

2012. márc. 1. 09:23
 1/8 anonim ***** válasza:
56%

Egyik se jó!

vannak ennél jobb gyógyszerek csak azt szakorvos (pszichiáter) írhatja fel (pl coaxil) Nem okoz függőséget és jobb hatása van mint a fent említett kettőnek

2012. márc. 1. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
80%
A xanax függőséget okoz, én nem tudom letenni jó pár éve.
2012. márc. 1. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Első válaszolónak: nem ismerem a Coaxilt. Ez egy antidepresszáns? Én régebben szedtem antidepresszánst Zoloftot és Mirzatent. Nagyon sok mellékhatása volt. Most csak szorongásoldóra van szükségem és nem rendszeresen. Van amikor 1-2 hétig szedem, vagy alkalmanként. Ha rosszabbodik a betegségem, mert egyébként generalizált szorongásom volt, akkor ezt fogom kérni az orvostól. Köszönöm, hogy válaszoltál! /ment a zöld kéz/
2012. márc. 1. 14:07
 4/8 A kérdező kommentje:
Második válaszolónak: nem tudom milyen adagban szeded a Xanaxot. Én le tudtam tenni kb egy évre. Sajnos most megint jött egy élethelyzet ami miatt kell, mert felmegy ideg alpon a vérnyomásom. Egyébként én úgy tettem le, hogy csökkentettem az adagot napi félre, majd gyógynövény teára tértem át nappal. Este pedig bevettem egy Valeriána Relaxot. Köszi a választ, ment a zöld kéz!
2012. márc. 1. 14:10
 5/8 anonim ***** válasza:
64%

ha csak néha néha kell, amikor minden összejött és aludni se tudsz akkor jó a seduxen is és a xanax is, csak sokan úgy szedik, hogy minden nap


a coaxil az egy antidepresszáns, az csak úgy hat ha rendszeresen szedik

2013. máj. 27. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
61%

A Xanax a jobb szorongásoldó és tartós használata is kevésbé vezet függőséghez mint a Seduxen.

Aki úgy érzi rászokott bármelyik benzodiazepinre: Bevált módszer az adag folyamatos csökkentése, amit legegyszerűbben megtehetsz egy egyszerű reszelő segítségével. Először keveset lereszelsz a tablettából majd egyre többet aztán felezed a tablettát és folytatod mindaddig míg teljesen le nem tudod tenni.

2013. okt. 6. 02:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
92%
nekem pl. a xanax nem jó, rosszabbul leszek tőle, mint nélküle, a seduxen meg jól hat. nagyon ritkán szedek be, egy felet kb. ha nagyon nem tudok elaludni. rendszeresen nem szednék ilyesmit, pedig nagyon sok rossz dolgon vagyok túl.
2013. okt. 6. 02:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Egérke válasza:
Szedtem Sanaxot, szedtem Seduxent, ezer éve Andaxint. Amikor immunis lettem rájuk, szó szerint hagytam a fenébe. Soha semmitől nem lettem függő...... Frontin nekem cukorka...Sajnálom azokat, akik nem bírnak leszállni róluk. Ja! És 1-2 LEVÉL nem hatott egyhuzatra, akkor hagytam a fenébe...
2022. jan. 11. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!